Auto do 5000km

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kvaju, Jun 18, 2013.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne 2013 godiste, nego 2011 godiste, ali kupljen polovan 2013 god. i placen 30k KM, sada mu je cijena upola manja. Nije sa pika, prijatelj na poslu ga ima i sada mu u salonu procjenjuju 17K KM.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Realno, mercedes je ipak kvaliteta. Ja imam Mondea 2005 brat ima c klasu w202 mislim 1997. godina. Jeste ona stara i vidi se da godine uzimaju svoje, ali brate auto plovi po cesti. Udobnija je od forda i to dobro. Mekse preko neravnina i rupa, sjedista su nekako ugodnija, a kod mene ghia ford kod njega clasic mecka, haman gola ko lipa. A onda imao je prije okca 1996 godina, necu o udobnosti nego o opremi... Asr, xenoni sa nivelacijom snopa i prskalicama, samozatmnjujuci retrovizor, kozna sjedista na struju sa grijacima, klimatiziran srednj naslon za ruke i pretinac za rukavice, dvozonska klima, el. roletna, abs i bas, automatik, tempomat, preklapanje zadnjih naslonjaca za glavu na dugme, el. Siber, senzor za kisu, alarm sa nekom puljkom za detekciju slepanja, ski bag nazad, fabricka muzika sa ne znam koliko zvucnika i wooferom na zadnjoj tabli (nevjerovatan zvuk)... I sve to radi i to je sve u autu 1996 godina bilo...
     
  3. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Mercedes kvalitetom danas nije sto je nekad bio. A 96 godine je i ford imao 95% te opreme sto si naveo.
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Mislio sam da smo makar ovdje prevazišli temu o tome kako su dobri dijelovi skuplji kod svih drugih marki nego kod VAG grupacije :)
     
  5. xman

    xman Komšija

    Vecina ljudi gradi misljenje na osnovu iskustava. Ja sam vlasnik 307-ice vec 5 god,bruku kilometraze presao i drugo auto sem peugeota ne bi kupovao. Imao sam jedan "veci" problem kada je auto trzalo,gubilo vucu itd uz antilpollution fault na displeyu. Dino i jos jedan majstor iz komsiluka mi rekli da ubacim atf ulja u motor i problem rijesen,od tada se nije javljalo. Jako prljava goriva sipamo u auta i to je bio razlog. Sem toga ama bas nikakvih problema. Radim servise i vozim :)
    Zadovoljan sam i udobnoscu,bas skoro kolega parkirao oktaviju 2007 god kraj mene i zeza me kako je 307 mali spram njegovog auta,dok je unutrasnjost druga prica potpuno. Vise prostora ima unutra,udobniji,puno manje trosi,vise opreme u vidu senzora,esp itd. Bukvalno sem ogromne vanjstine i brzine sve ostalo je na strani 307,a dosta jeftinije auto.
    Skoro u servis odem da zamijenim neke sijalice kad tamo taxi 307,crni,milion km frajer prekucao. Majstor kaze da imaju nepoderive motore. Rijec je 2.0 hdi motoru.
    Cuo sam da se raja zali na fap filtere kako se kvare, onda ti neki aditivi koji se sipaju unutra su skupi ali ja sam to izbjegao kupovinom auta bez fap filtera :)
    Sve zavisi od toga sta trazis od auta. Nije me zanimala nikava brzina itd,vec pouzdan,dugotrajan autic,da ne trosi puno i da se lako odrzava,i sve sam to dobio u 307.
    Kolega sa posla ima megana 2005 godiste, 4.7 litara trosi,takodje oko 5 godina je kod njega,ne znam da je imao ikada nekih problema osim sto je skoro na par mjesta krpio limariju,protruhla na mjestima. To im je valjda mana, ta limarija. I sta mi je jos zanimljivo auto je prilicno udobno u voznji ali kada stoji u mjestu bas se trese.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma


    Vjeruj mi da nije... BAS, xenoni, el. roletna, samozatamnjujuci retrovizor, klimatiziran srednji naslon za ruku, i jos bruku nekih sitnica, nije imao...
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Malo da se nadovežem, moji roditelji imaju Octaviu novu kupljenu 2008 god 1,9tdi (nije još prešla 50k km), ne znam čemu hajka na VW i konkretno njihove ovjese. Kakva je priča, čovjek bi rekao da na kamenu sjedite :roll: Kao prvo, Octavia je super prostrano auto, kako za suvozača, tako i za putnike pozadi. Sjedao sam u neke Audi A4 i Passate, Octavia je sigurno prostranija u odnosu na njih. Što se tiče ovjesa, okusi su različiti, ja lično ne volim kada se ima neki lebdeći osjećaj, volim kada je ovjes tvrđi.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Probaj sjesti pozadi u tu Octaviju. Za ledja kao da si se na dasku naslonio.

    A to da je prostrana u odnosu na A4 ili Passate je zbog manjih sjedista, veca su sjedista u mom Puntu Mk2 nego u Octaviji Mk2.
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Možda sam i sjedao, jer je auto tu ..., ne znam preko 7 godina :roll: S obzirom da sam 190cm+ znam stvar ili dvije o tome kako je lijepo u tijesnom autu pozadi. S Octaviom nije bilo tih problema, samo pomakni naslon za glavu skroz nagore. Ako su veća sjedišta u Punkta Mk2, super onda, vozaj Punta Mk2.
    Kada dođe vrijeme za bolje auto, sigurno će biti upgrade samo na noviju Octaviu.

    Edit : Btw, u Engleskoj su Octavie konstantno rangirane među najboljim porodičnim automobilima. Gledam sam neki video gdje su zamaskirali Škodin znak na Superbu, raja misli da je BMW. VW je precijenjen, Škoda i Seat su druga priča.
     
  10. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    To sto si naveo nije imao, ali je imao brdo opreme, pogledaj npr ford scorpio kakva je oprema dolazila u ghia paketu cak i 85te godine.. to je auto tad opremom bilo u rangu s klase, ja sam samo na tom autu vidio da ima pomjeranje zadnjih naslona na dugme, mislim na naslone za ledja na sjedistu, opcenito nisam vidio da i jedno auto ima to pa i rucno da se pomjera. Mada je glupo porediti c klasu sa npr scorpiom jer je on u rangu E klase. A jos gluplje mi je kad netko poredi vw sa npr fordom 80-90tih, passat tih godina je bio prost ko upaljac, granada 80te je bila opremljenija od passata iz 90te.
    EDIT:


    Ovako je to izgledalo 85-e godine.

    [​IMG]



    i 95-e

    [​IMG]
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Imao sam ja mondea ghia 1998 godina, obrazli sa opremom, digitalna klima, sjedista na struju, BC, svasta nesto, ali je kod mecke bio pticiji javor a kod mene kineska plastika, umjesto drveta :) i tako te sitnice :)

    Dobar je ford, ne sporim ja to. Scorpio je prvi imao serijski ABS, znaci serijska oprema, ali opet, Mercedes je Mercedes :)
     
  12. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Mondeo je niza klasa, tj nasljednik sierre. A slazem se da je mercedes mercedes, visa je klasa to jest, ali hocu rec da se ford uvijek vise mogao porediti sa mercom nego vw-om.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma


    Mi na poslu vozamo Octavie A4 i A5, ima i cak FL verzija za sastanke.
    Jedna Octavia A4 2004 godište (terenska) prešla 400.000 nova kupljena, hrnda je svako (tačnije 5 ljudi), po nasipima kamenolomima i najgorim cestama. Još na autu nije bio nikakav ozbiljsn kvar, ovjes perfektan. Nema nigdje hrđe.

    Što se tiče VW ja nisam ni spomenuo VW, on jeste sa cijenom iznad ostalih. Ali recimo kupovina Škode A5 koja se može naći trenutno za 10k je best buy, jeste kod nje ovjes malo tvrđi ali na cesti je izuzetno udobna, i jako je izdržljivo i nepoderljivo vozilo, ipak jer je to VW A5 ovjes, koji koristi Audi i Seat.
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Zipa Taleta sto minira, "kopa bunar".

    Ne mogu se 2 ista auta porediti, jednom moze sutra otici nesto a drugi moze gurati vjecno. Znam samo da se u mene otac kune u Renault, udobnosti radi. Vozao je i Merca, i VW, malo Fiat, ali se opet vratio na Renault. Stvar licnog ukusa, njemu odgovara i nebi ga ni za sta mijenjao. Ja ih licno nikad nebi jer su svi Francuzi/Italijani koje smo vozali imali dosta problema sa elektronikom.
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Stari mi vozi takvu Octaviu sa slike, jos 1.9 SDI , bas fino auto, samo se prozori jos spustaju na odvrtanje nista elektronika haha
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nismo svi "IT stručnjaci" mora neko i "bušiti" okolo :smt005

    A bilo je i gorih situacija, kao vraćanje ovog u "vinklo".Al da ne skrećemo sa teme, i dalje stojim da francuzi prave loša auta.
    [​IMG]
     
  17. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Sva se priča svodi na lično iskustvo i na pojedinačne ukuse. Za mene, Octavia je auto ako imate do nekih 15ak KM - 5-8 godina stara, nisam nigdje mogao naći da je neko kudi. Ne znam kakva se sada traži udobnost, nisam je previše vozao po makadima, ali po magistrali auto je fantastično. Nova Octavia je prema testovima/recenzijama stručnjacima bolja i od novog Passata, a razlika u cijeni je itekako osjetna. Neko ko ima pedesetak hiljada može uzeti Octaviu RS i da mu ostane petnaestak hiljada umjesto što bi uzimao Passata slične snage. To je i normalno, uporedite satnice Njemaca i satnice Čeha.

    [​IMG]
    aBd moje auto za nekih desetak godina :smt005
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ostavite se shuplje o elektronici na francuzima italijanima itd. Elektronike rade siemens,bosch, marelli,sagem,delphii mozda jos koja i ima ih svih na svim autima. Na vw kamara italijanske elektronike,u francuza najvise njemacke,mercedes bosch i delphi itd.
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    ^u pravodu, ne valja svabska elektronika :mrgreen: :mrgreen:
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I ostavite se suplje da je octavia udobno auto. To ko tvrdi nije se navozao u udobnom autu. Octavia je golf s guzicom, manje opreme i jeftinijom plastikom.