Battery usage vašeg smartphone-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, May 17, 2012.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Danas kad imamo Android, WP7, iOS, Symbian, meeGo, i neznam ni ja više kojih mobilnih OS-ova,
    u moru silnih recenzija uređaja po internetu, i dosta različitih komentara za neki konkretan uređaj, dosta se
    i pogubimo šta je više točno, a šta ne.

    Meni jedan od bitnih faktora, osim samog 'ekosustava' mobitela je baterija, pa me zanimaju vaša iskustva kakva su
    sa baterijama i uređajima koje posjedujete, čisto ono da se zna ako bi netko uzimao danas-sutra isti mobitel, da se zna šta ga čeka.
    Evo recimo mene zanima kakva je potrošnja Lumia i općenito WP7 uređaja, ali oko mene nitko ne koristi taj sustav, pa nemogu iz
    prve ruke da znam kako je zadovoljan baterijom.

    Napišite koji uređaj imate, i kako ste zadovoljni baterijom.

    Kod mene je trenutno iphone 4, i definitivno poslje 2 Androida(Galaxy S, Nexus S) i 1 Meggo-a preporod što se tiče baterije.

    Bez problema mogu 24 sata ono da 'drkam' po mobitelu, baterija se neda nikako, a ako malo pripazim može i 48h komotno, pod pripazim mislim da isključim 3g i wifi, i gps i push, i da ne igram previše igara na njemu, a uređaj star više od godinu dana.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    iPhone 4, 3G, Wifi, push, skype i viber u pozadini uvijek, osvjetljenje 100%, oko 6h usage. Uglavnom puni se svaku noc jer cackam po cijeli dan po njemu.

    PS, zar ti nisi na Nokii N9?
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Vivaz 6 dana standby i pozivi. Kada ga čačkam znaci WiFi, 3G i ostale džidže 24h
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Galaxy S II, uz konstantno upaljen WiFi, osvjetljenje 100%, Viber, oko 30ak sati. Skype je najgladniji baterije, ako njega upalim baterija izcuri za svega par sati (tu je najvise kriva BF3 ekipa, koja se konstantno dopisuje nest, pa mi telefon vibrira onda svake 2 sekunde :smt002 )
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    N8, wifi, 3g, upaljen non stop, FM transmitter cim sam u autu, cesto surfam na njemu, slikam, cca 2 dana traje baterija.
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Desire HD, jedan radni Dan, jedva. Push mail, 3g / WiFi, itd non stop rade.

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Desire s, 1d 4h - 1d 12h kada pripazim. Wi fi vise ne ostavljam non stop upaljen, na poslu je slab signal i ogromna je razlika izmedju slabog i punog, kad je slabiji baterija prosto curi. Igre ne igram, dosta surfanja i ostalih aplikacija, osvjetljenje displaya je 30%. On je ujedno i najveci potrosac, imam 4h rada displaya prije nego se baterija isprazni. Nisam zadovoljan jer danasnj mobovi ne mogu cijeli dan ako ga zaista koristis. Mislim da bi tre ali odustat od utrke ko ce napravit tanji mobi i stavit bateriju u njega koja moze drzat dan teske upotrebe.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Kolega je pitao za Nokia Lumia 800, pa evo moje iskustvo. Koristenja 3G-a za mail, Twitter i web cca. 3 sata dnevno, 1h poziva uz ostale aplikacije, daje autonomiju od citavog dana, dakle "ostane" nesto i poslije posla :)
     
  9. Talnay

    Talnay Aktivista

    Galaxy S plus, svaku noc stavljam na punjenje, non stop wifi, sat vremena gledanja serije, isto toliko angry birds-a :D vecinu vremena whats app i do 20 SMS-a dnevno, ako iskljucim wifi, i koristim ga samo za jedno 10-20 sms dnevno onda zna pogurat i do dan i po. Inace je rom fabricki 2.3.3. Svakako sam i ovo ocekivao, nije mi problem punit svaku noc...
     
  10. p4ja

    p4ja Komšija

    nokia e6 wifi vazda upaljem, sa drkanjem :D 4 dana,bez 5-6
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    SGS2 na ICS-u, 3 dana i par sati bez nekog aman koristenja, sa wifi nonstop i viber nekih 5 poziva na dan po 10-25 min razgovora i nekih 10-15 poruka, inace dsplay je na 100% pod dynamic podesen, a u full upotrebi nekih 2 dana, nekad i manje!
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    iphone 3g sa wifi non stop, 3g iskljucen. Standardno koristenje sa igrama+internet i punim svaki drugi dan, obicno bude 4 sata usage time. Kako mozete display drzat na 100%? Kod mene na 50% uz automatsko podesavanje osvjetljenja i opet malo presvjetlo zna bit.

    EDIT: ovo racunam do 20% baterije kada stavljam na punjenje.
     
  13. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    iPhone 4, standardno koristenje bez pretjerivanja i u cemu (SMS, povremeno igranje, povremeno surfanje, video, muzika, mail i sl.) 2 i pol dana. Izvlaci me cinjenica sto na njemu ne telefoniram.

    LG E900 Optimus svaki dan. Doduse to mi je sluzbeni koji je konektovan u autu cesto, tako da mu bluetooth pojede bateriju, ali je cak i bez nje baterija potanka. Takodjer, na ovom jedino i telefoniram, stoga ima smisla.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Galaxy mini 2.3.6 najmanje 10min razgovora dnevno minimalno 2-3 sms-a, wifi pola sata nekad puno više, gps isključen, igre ne igram, display 70%, juicy defender upaljen da čuva bateriju 2 dana izdrži. Mada zna se desiti kada se natovarim na WIFI ode i za dan, dan i po.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Galaxy S na AOKP ICS-u, punim svaku noc. Aktivno koristenje, WiFi ne gasim. Moze izvuci do podne drugog dana. Sa nekim Gingerbread ROM-ovima sam imao bolja iskustva sto se baterije tice (2-2,5 dana). Mislim da je uz 4-inčne ekrane i gigahercne procesore neozbiljno i ocekivati vise od 2 dana aktivnog koristenja, bez nekih tweakova.

    [​IMG]
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ti visis na fejzbuku:D Meni display najvise pojede bateriju, oko 70%

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne bas, nego je Facebook app najgore sranje na marketu, bez konkurencije. Imam 40ak aplikacija koje uvijek imam instalirano, i sve skupa ne crashaju koliko FB.
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    SGS na Dark Knight ICS-u, uz semaphore kernel i "power saver" opciju pod rom control koji gasi data (wifi/3G) i prebacuje na 2g čim se lock-a, traje i 2 dana uz umjereno korištenje, a dan uz aktivno, uz često igranje "teškaša" tipa dead space, real racing 2, modern combat 3 itd. Ja zadovoljan! :smt003
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Slazem se, uzas od aplikacije. Ima neku svoju voljy, pa tako i radi, a jede tonu rama.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da dodam da je i na iOS-u FB aplikacija blago receno shit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk