Battery usage vašeg smartphone-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, May 17, 2012.

  1. zalizani

    zalizani Aktivista

    Prosli mjesec, YouTube maraton. Xperia SP sa CM11.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

    Ovo nije los fazon kao test za bateriju.Da upalimo svi neki video na youtube da svira i da vidimo koliko ce izdrzat.
    Evo prijedloga za video (da ne bude moj video trosi vise baterije od tvog :D)

    https://www.youtube.com/watch?v=SS-T9Z8Q5vg
     
  3. stripiii

    stripiii Aktivista

    Huawei G7
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    nije nesto al' eto...
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa vi ne koristite telefon uopste. Ja ako radni dan izdrzim extra. Nosam sa sobom bateriju od 10000 mAh u slucaju da nemam gdje ustekat.
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    Lg g2 4.4.2 stock sa greenify
    Zadnja 2 sata sam gledao lol na lcs
    [​IMG][​IMG]
     
  6. metallac

    metallac Aktivista

    Instalirao sam na lenovo s960 custom rom i nemam ovaj prikaz potrosnje baterije kao na default android sistemu? Imam neki power manager, ali skroz nejasno prikaze i nema screen on time prikazan. Da li ima neka aplikacija da je sto sto slicnija ovom fabrickom prikazu? Probao sam ih barem 7-8 i ni jedna mi ne odgovara :( U pitanju je Kit Kat Android.
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    [​IMG]
    [​IMG]
    Xperiaz3compact ja boljeg mobitela nisam imao, uz 5s, svaka preporuka za telefon, leti.
     
  8. black

    black Komšija

    [​IMG]
    [​IMG]

    CloudyG2 v3.3 polovan je fon i ne znam koliko je stara baterija ali mislim da je solidno. Kolega iznad ima screen on time od 6 sati ali i 20% baterije. Da li je do stare baterije ne znam , mislim da je glavni krivac lollipop i project volta
    Nazovodno ce u Android M-u poboljsati bateriju pa cemo da probamo kad izadje custom rom :)
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Mislim da imam problem, pa da provjerim sa vama, telefon je star oko 6 mjeseci.
    Baterija radi do 30% normalno, a potom naglo pada.
    Imam nekoliko upozorenja, prvo od njih je na 15%, potom 10 ...
    Ranije sam sa 15% mogao napraviti neke stvari, a sada vec na prvi znak moram hitro naci punjac...
    Baterija drzi bilo sto 2h u upotrebi, npr LINE ili Facebook messenger, koliko me ova baterija moze jos sluziti?
    Pogledajte taj drop o kojem govorim kod cca 30-40 % ( najvise potrosnje napravio display, 2h i 11 minuta :? ) :

    [​IMG]
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    To je onaj s3 neo ? Ja bih prvo odradio hard reset telefona pa onda dalje. Vidi da nije slucajno baterija malo napuhana. Meni izgleda kao da mu treba nova kalibracija.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Jest S3 Neo, Kako to da napravim druze, hard reset, kalibracija ?

    Edit, Uuuuu jest napuhana, sa obe strane, od cega ovo, sta sad.. ?
     
  12. black

    black Komšija

    Ne moze se baterija kalibrisati , ono prije sto je raja brisala battery stat nije uopste utjecalo na bateriju. Baterije su Li Ion i Li Po. Celije su jako osjetljive i nestabilne zbog toga imaju svoj sklop za zastitu koji izmedju ostalog i napunjenost prati. Taj sklop se sam kalibrise vremenom i iz tvornice je vec kalibrisan.

    Zamjeni tu bateriju ali kupi origigi jest da je 38 KM ali bar ce ti trajati za razliku od kineskih. Pricam iz iskustva jer sam imao S3.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Cega 38KM, aaaaaaaa :roll: ja belaja nov telefon, ima jos garanciju...

    kako da znam sta je original, na ovoj pise made in china...
     
  14. black

    black Komšija

    Ogulis foliju nema druge , original ima jednu veliku celiju a ove kopije su sklepane. U mojoj je bilo kartona da popuni prazan prostor jer su kinezi stavili neke male celije unutra.

    Pokusaj garanciju ali sumnjam da ce ti uvazit na bateriju , reci ce ti da si je vlazi izlozio.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Gledaj, moja baterija je identicna ovoj (jedna je Kina, druga Korea, ali iste su sve 3):
    http://www.olx.ba/artikal/15170807/bate ... -original/

    Ogulio sam foliju i vidim 1 veliku crnu celiju koja ima na sebi elektrovodilice dole do kontaktnog dijela ...

    Mozda je klima u autu ?
     
  16. black

    black Komšija

    Nemoj na piku kupovat , imas u ovlastenom servisu bateriju za 38 KM. Moras foliju sa dvije strane skinuti i vidjeces na metalu laserski urezano nekih oznaka.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako znati za iphone 5 koja baterija je origi i gdje kupiti?
     
  18. black

    black Komšija

    http://m.ebay.de/sch/i.html?_nkw=iphone ... 5+original

    Kad stigne ogulis foliju i uporedis sa originalom. Najbolje da sve snimis kao unboxing ako je fake samo otvoris ebay case. Reci ce ti seller da mu nazad posaljes ako hoces pare nazad. Kod nas na carini vracaju baterije tako da mu to mozes reci. Mene je tako pokusao jedan seller za S3 bateriju zahebat.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kako sam ugasio cortanu baterija se drasticno popravila. Mislim da sad mogu gurati dva dana bez problema a prije jedva do deset naveče
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma izgledaju one identicno al bolja originalna nakon 4 godine nego ta nova. Takav sam slucaj imo sa iphone 3 baterijom. Nije mi jasno kako se nigdje nema kupiti baterija za iphone a da je istog kvaliteta kao origi pa nek kosta i 100KM.