Battle City

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, Feb 4, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Battletoads je po mnogima najteza igra ikada napravljena, i slazem se apsolutno sa konstatacijom.
    daimmyo, - nisam ni ja konto Predatora. :?
     
  2. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Battle City zakon, pogotovo kada igraju 2-ica :D
    jos bolje su one diskete sto na njima dodje 9999 (ili slicno) igara :lol:
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    Saltas kanale trazeci sta fino kad odjednom ulete tenkici. Komsije igraju. :D

    Ili ono mjenjanje SNES disketa na Hepoku za petaka. :D Bila su to lijepa vremena. :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kakve diskete ljudi, kertridzi su u pitanju. to je ekvivalent onim izvalama "prodajem pentium4 amd". :roll:
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    Haj ba .. :D Ko djeca zvali diskete, ostalo diskete. :)
     
  6. monK

    monK Komšija

    Ne sjećam se da sam šta nebuloznije vidio. Prvo u džungli sa proklizavanjima skakanje, a onda krupni plan sa nekakvim balončićima i Predatorom (junačina je Švarci, ofcourse)...
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam haman preskocio to doba :). U moje doba se igralo na C64 koji je bio neuporedivo kvalitetniji od terminatora i slicnih... Al je bilo dobrih igara ufff :smt002 :mrgreen:
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    C64 je jedino izradom kvalitetniji, ali igrama, tu i tamo, na obje strane ima odlicnih. Ipak je NES mocnija masina. :roll:
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Nije raja imala dodira sa pravim NES igrama. Za dva koplja sisa C64 hardverom i kvalitetom igara. Mega man, Zelda, Contra, Final Fantasy...
     
  10. GW

    GW Moderator

    Tačno. Većina je igrala terminator i ona 9999 in 1 sranja. Mada je i na njemu bilo dobrih igri.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma fazon je sto su kod nas kruzili samo Famicom kertridzi, ni "N" od NES-a, tako da su mnogi bili uskraceni za dobre igre kao sto sulu rece. Pa sjecam se da sam Ninja Gaiden morao igrati na japanskom. :lol:
    Mogli bi promjeniti naziv topica u "NES madness". :eek:
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Skupa bila ugrandja EEPROM chipova kinezima, zato ih nije bilo.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa cuj C64 je imao daleko najjaci audio chip u svoje vrijeme, pa i poslije. A ovdje poredimo C64 koji je nastao u 80-im i ove kineske konzole koje su nastale u 90-im :D. I opet kada sam poslije C64 pogledao grafiku terminator "konzole" razocarao sam se, a da ne govorim o zvuku :). To mogu znati oni koji su probali C64. Jedini nedostatak commodore-a je bilo premalo memorije (samo 39kB :)) Ali bila je jedna igra, cini mi se na terminatoru, koja me pravo zarazila. Neki ciko sa bumerangom. Ides, prelazis nivoe i ubijas sa bumerangom :). Ako neko zna naziv dobro bi dosao da potrazim igru :).
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Vidi ovo, terminator nije nikakva konzola, vec jeftina kopija NES sistema. Znaci low hardware kao i igre koje su kinezi mogli dumpat, eventualno koristiti bez EEPROM memorije. Commodore porediti sa NES-om je krajnje neozbiljno.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa cuj. Ja, a i vecina ovdje, pricam o tim konzolama koje su se kod nas kupovale poslije rata. Za "originalni" NES sistem ne znam jer nisam probao. Ali po onome sto vidim na youtube-u graficki su tu negdje kao C64. Jedino moze biti do izbora igara, mada je i na C64 bilo odlicnih za svoje doba!
     
  16. GW

    GW Moderator

    De ljudi ne svađajte se. Smisao teme je vratiti se u "good old days" kad smo bili djeca.
    Nego, zna li neko kako se zove ona cirkus-igra sa nekoliko različitih vrsta "tački"?
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    To sam ja imao na onom cartridgeu za C64. Najjaca je ona kada moras skociti u casu vode :lol: Bio cirkus, flimbo's quest, neki soccer i turbo 250.
     
  18. GW

    GW Moderator

    Možda nebi bilo loše da svako napiše koje igre je igrao, da se malo podsjetimo. :D
    Ja već radim na svojoj listi.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jao kad se sjetim decathlon igre na C64, otpadali dzojstici :). Ne znam je li bilo sta slicno na konzolama. Fazon bio sto brze radis dzojstikom lijevo desno to brze tvoj igrac trci :D. Koja je to ludnica bila kad se sjetim :mrgreen:
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    NES je nastao 1985-te, a te kineske konzole su jeftina kopija NES-a.