Battle City

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, Feb 4, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

    Circus charlie se zove igra. Evo sad je igram. Jao muzike. :D
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma da. Kako rekoh prije, i ne bih da se vracam vise na to, ja govorim o terminator klonovima izaslim '95, ili tu negdje.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Sad tražim drugu igru. Ovaj put ima veliki zabavni park. U njemu razni šatori. U njima različiti event-i. Ima trkanje sa autima, side-scrolling protiv gusara (na kraju moraš upaliti vatru), rollercoaster.... ako neko zna kako se igra zove neka javi.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Famicom je izasao '83. Znaci oko godinu i pol dana nakon C64 da ne bude zabune. SID 6581 je jedina (i to diskutabilna) prednost nad NES-om.
    Flimbo's Quest, Creatures, Volfied, Last Ninja, CJ, Chevy Chase su neke od igara koje su mi i izgledom i igrivoscu bile wow kad sam presao sa onih umobolnih igara sa ranih kertridza. :lol:
    Ja do dana danasnjeg nisam uspio naci igru sa NES-a koju sam igrao sredinom devedesetih sa vjesticom u glavnoj ulozi koja ubija robote i mijenja haljine i metle koje imaju drugacije sposobnosti. :smt005
     
  5. GW

    GW Moderator

    Yet another game tražim. Ovdje je riječ o motorima. Ko nekakav cross motor voziš, side-scrolling tipa. Skačeš preko prepreka koje možeš i sam praviti (ima editor). Ko da je bilo na nekom stadionu. Ne znam. Enivej, ako ko zna neka javi. Peace.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Igrao sam tu igru imao mi je jaran. Nije loša, jedna od ljepših igara za NEs što se glede grafike tiče.
     
  7. Venom

    Venom Aktivista

    Ponosni vlasnik NES-a :smt007 i nekih 7 igara, cuvam ga, da ga za 20 godina prodam za 1000€ :lol:
     
  8. GW

    GW Moderator

    Pa hajde reci koje igre imaš.
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Excite Bike
     
  10. Venom

    Venom Aktivista

    Iskreno i ne znam bash, evo ove koje znam da imam

    Super Mario Bros.
    Super Mario Bros. 3
    Duck Tales
    Little Samson
    Megaman 3
    i bog me ubio ako se sjecam sta jos... :mrgreen:
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    meni negdje lezi Chip N Dale 2 cart za NES, ko nov jos u kutiji. kad smo kod grafike, meni daleko najljepsa igra za NES je Kirby (i najveca ja mislim - 768kb). :smt004
     
  12. GW

    GW Moderator

    Našao sam. :smt023
     
  13. Talnay

    Talnay Aktivista

    De, ako vec toliko pricamo o dobrim starim danima (C64/128, nes/snes, sega genesis/megadrive, gameboy)... :(
    nek se otvori nova posebna tema.

    Da vidimo, sjecate li se igre Jeep commando na C64? :D :D ili silkworm?? ;) to su bile fakat extra igre :D pitstop2..
    zlatni dani C64... :(
     
  14. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Silk je strava , igrao ga kod frenda na Amigi :D Uvijek se svadjali ko če uzeti helič :lol:
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slazem se djelimicno za Creatures. Ipak mi Flimbo's Quest i Defender of the Crown imaju bolju grafiku.
    Silkworm - genijalna igra ali iskljucivo za MAME, ostalo su crappy portovi.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

  18. Talnay

    Talnay Aktivista

    Jeste silkworm za mame, al je dobro izgledala na C64 ;)

    Saboteur je bila isto dobra, cuo sam da su najavili remake ili nastavak...
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

  20. GW

    GW Moderator

    Ja kažem nisi igrao, ako nisi igrao International Karate. :!: Originalno sa spectrum-a i 64-ke, moj kandidat za najbolju igru ikad. Back in the days igrao sam je na Amigi. Neki dan sam je ponovo igrao sa rođakom (ovaj put playstation konverziju) i kidali smo se od smijeha. Zašto? Pa zato što su zvučni efekti uzeti sa Bruce Lee-evog filma "Enter the dragon".

    Evo članak na wikipediji:
    http://en.wikipedia.org/wiki/International_Karate_Plus
    A evo i igra u playstation cd formatu za one koji žele da probaju:(trebati će vam epsxe)
    http://rapidshare.com/files/91410978/IK.7z.html
    Naravno, ako ne posjedujete originalnu igru, image morate izbrisati u roku 24 sata. :D