BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    postoji li mogucnost , da ja i moja jos 3-4 frenda uzmemo adsl max , i koristimo , a da ugasimo svoje accaunte sto vec imamo...

    jeli potrebna neka linija itd... ?

    treba mi ta informacija prafo :) tnx svima
     
  2. azzaro

    azzaro Aktivista

    Re: malo pitanje oko adsl.a

    mozete sherovat link ako si to mislio. Znam par ljudi koji su to odradili.
    Jedan u svom stanu ima link, server i nekakav bezicni AP a drugi su klijenti i to je to.
    Jos i bolje ako ste u istoj zgradi pa se lijepo kablom umrezite.
     
  3. VR6

    VR6 Komšija

    Re: malo pitanje oko adsl.a


    ma ne to... nego da 1 accaunt koristi vise ljudi...

    a da imaju samo taj accaunt ... da nema svako svoj plus ovaj
     
  4. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Re: malo pitanje oko adsl.a

    Ne, nije moguce.

    I da, potrebno je da ti oni omoguce na svojoj strani (u centrali) da mozes koristiti ADSL preko svoje linije. Sto naravno nece uradit osim ako ne uzmes neki paket.

    Eh sad da li je moguce ako uzmete jos po 1G svi ili ne, ne bih znao tacno.
     
  5. VR6

    VR6 Komšija

    Re: malo pitanje oko adsl.a


    to nije losa solucija 1gb , i svi skupa adsl max...

    a koliko usera treutno moze koristiti adsl max ?

    mozel 5 ?
     
  6. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Re: malo pitanje oko adsl.a

    Pa ja mislim, a nisam siguran, da u slucaju da moze ta varijanta, da onda nema ogranicenje koliko korisnika. Znaci ili samo 1 ili koliko god.

    A to da li moze, mozete i sad provjerit, nek od vas neko uzme od nekog drugog acc info i proba, ha ja... :p
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Naziv teme promjenjen.


    PS Ja, licno i personalno, necu da vidim ni jednu novu ADSL temu. Svaki korisnik koji otvori novu takvu temu ce biti ozbiljno sankcionisan. Kome se ne svidja, neka se zali Ustavnom sudu BiH. Ako ne pomogne, imate OHR i Helsinški komitet za ljudska prava. Nadam se da sam bio jasan.
     
  8. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Trebam pomoc. Definitivno sam odlucio da se rijesim ovog EPN s...a i da uzmem 9G paket. Moje pitanje je vezano za modem. Ne bih isao na varijantu da iznamljujem od BIHneta vec bih ga kupio. Da li mogu uzeti bilo koji ADSL modem ili postoje neki kvalitetniji, neki sa manje ili vise funkcija? Da li trebam paziti na nesto posebno? Naravno trebam mi samo za jedan komp.
    Za nove cijene znam ali ima li neko informaciju da li se jos ceka beskonacno dugo kao nekad?
    Ima li neko stelu? :lol:
    Hvala svima...
    :smt006
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma uzmi polovnjaka, nije to stvar koja se kvari cesto. Imas na marketu svaka dva dana bude.
     
  10. burner

    burner Aktivista

    BH Telecom nabavio opremu za ADSL internet
     
  11. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Hvala... Prijava legla. U njihovoj teh sluzbi su mi rekli da sacekam da mi prikljuce ADSL i onda provjerim na koji port(aneks A ili B) su me prikopcali i po tome da uzimam modem. Hvala jos jednom...
    P.S. Nije mogao sa sigurnoscu reci kada ce prikljuciti. "U toku ovoga ili sljedeceg mjeseca" s tim sto bi u slucaju da ga ukljuce u januaru platio staru prikljucnu taksu od 30 km i racun za ostatak mjeseca, naravno isto po staroj cijeni. Moze se zivjeti sa tim...
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    bolje ti je da uzmes od njih modem,da nebi bilo poslije peglanja od strane supporta da je to do modema.potpisi ugovor na 18 mjeseci i miran si ;)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    kao sto rece zoi, uzmes od njih, ugovor na 18 mjeseci (predpostavljam da ces biti toliko prikljucen) i modem dobijas djabe..

    ..a moze biti i ta solucija da ti govore da je problem tvoj modem (ako bude pucanja veza ) i slicno...

    nije neki kvalitet ali evo mene sluzi jako dugo ..tako da ti to preporucujem
     
  14. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Eh gotovo. Vec sam u aplikaciji za ADSL naglasio da "imam" svoj modem. U pravu ste to oko mira ali eto jednostavno ne zelim da me neko uslovljava sa bilo cim a pogotovu sa 18 mjeseci. Ma vala iskreno i strah me ko zna sta se sutra moze desiti (otkaz ili nesto slicno), sad imam pare, protegni se koliko mozes i uzivaj dok mozes. U svakom slucaju hvala i jedva cekam da se rijesim ovog odvratnog EPN-a.
     
  15. monK

    monK Komšija

    Ima li ko kakvu predodžbu kako će funkcionisati ovaj hosting što ga najavljuju?
     
  16. Esh

    Esh HWB

    pa valjda otvore ti account na koji se logujes, vjerovatno ce biti neki cpanel za hosting/domenu, dobijes na mail ftp i ostale podatke i to je to.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    imali ko kakvih informacija o promjeni brzine na freezoni?
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos je 30.01. Rekli su da ce tek februaru bit povecanje brzine. To znaci kroz par dana :D
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Danas me prebaciše na 9G paket.
    Zar nije logicno da te prebace prvog dana u sljedecem mjesecu...

    Btw... brzine downloada su mi negdje oko 3500Kbps, uploada oko 300Kbps i primjetio sam da mi je odaziv osjetno manji.

    Dok je free zona i dalje ostala ogranicena koliko se meni cini.
    Sa FTP-a skida negdje oko 45-50Kbps.
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ti si sretnik
    mene nisu jos
    to ti dodali jos 4 gb za januar :mrgreen:?