Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako ga ostavljas vani zavezanog, onda nista skupo. Maznut ce i ponia.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma problem je za faksa, posla i grada, u pola bijela dana ukradu ako lici bajk i na sta.
    Ima i osiguranje da se plati, ali hajde peglaj se sa njima kad ti nestane, a i moras sam platiti jedan dio.
    Nema mi druge nego ovo krpiti.
     
  3. stripiii

    stripiii Aktivista

  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Cijena ?
     
  5. stripiii

    stripiii Aktivista

  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja ću ovo svoje bicklo zapaliti :D
    Taman zamijenio i vanjsku nakon sto su mi unutrašnje pucale jednom sedmično :mrgreen: i sad mi felga pravi "osmice", grrr.
    Šarafi i matice su na mjestu ali ona unutrasnja osovina šeta, da se voziti zasad ali strašno nervira.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    samo ne gledaj u tocak,zamantati ce ti se :lol: :lol:
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima li ko ideju kako spasiti ovo jer kontam da ce se ubrzo sjebati skroz, grrr.
    Vec sam pola cijene bicikla dao na gume i kocnice, jos mi samo zamjena felge treba :mrgreen:
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kakava je izvedba, jel tanka snala ili osovina? Dotegni malo, mozda je lezaj. Slikaj da vidimo. Ako je sjebana naba skroz, nova se moze kupiti vec za 10-15KM, ovisno jel prednja ili zadnja.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nova naba, ali problem kod zamjene nabe je što se mora točak ponovo isplesti, a to je skuplje od same nabe i mora neko dobro odraditi.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zadnja je u pitanju, klasicna osovina i kaseta, danas sam tek skontao da i izmedju kasete i lezista na unutrasnjoj strani ima saraf, pocetnik :D
    Samo ce mi trebati skroz tanak kljuc, sutra ce mi kolega donijeti pa probam.
    Skinuo sam taj tocak najmanje 5 puta u zadnjih mjesec-dva pa je moguce da sam pomjerio te unutrasnje sarafe ?
    Kupi polovan pa stalno krpi, kupi nov pa ti ga ukradu :D
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Odvezao ja svoje cudo na servis na kraju.
    Dan-dva nakon sto sam zadnji put ovdje pisao razletio mi se mjenjac skroz.
    Stavili u servisu Shimano Altus i usput dotjerali zadnji kraj u red, sarafe, matice...tako da opet jasem :mrgreen:
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vizanje bicikla nije neka novost ni mudrolija a ovo kako su oni zamislili i kako pise nije uopste lose
    uplatis 20 KM i imas toliko za voznje,nisi nista zakinut ,a i cijena od 1,5 KM po satu je sasvim prihvatljiva

    kada bi se gledalo ulaganje u vlastito biciklo u odnosu na vrijeme na koje se vozi,ovo 1,5 KM je bagatela u odnosu na odrzavanje vlastitog bicikla :D
     
  16. kio

    kio Komšija

    Koristim ja nextbike :) Super stvar, imam manji stan i nije mi prakticno da drzim bajk u kuci. Super alternativa, sa bihamk clanstvom imas sat besplatan meni po Sarajevu ne treba bolje (odem do Zajke, do grada). 20 KM i nemam sikirancije oko odrzavanja bajka :D
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Po meni je to sve ok, jedino moze biti problem ako nema slobodnih slotova da vratis bike i sto ti mozda besplatnog vremena moze biti malo.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ako nema slobodnog mjesta, vracas manuelno kroz aparat, a bicikl vezes za neki drugi. Ima tako neki fol, ne znam tacno, ali pise na stranici cini mi se. A besplatno i jest malo da bi trosio i tu "pretplatu" od 20KM :)
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni bi ovo u Zenici leglo, da stave stanice tipa kod Bolnice, kod Šopinga, Mokušnice, Centar, Radakovo i Autobuska, eventualno Odmut/Jalija/Londža i mogao bih auto i prodati, ionako 90% vožnje mi je po čaršiji :)
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma