BiH sport - diskusije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Oct 9, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Cudi me da niko ne spominje pa evo moram ja pokretat temu :) Dakle, subota u 8, prenos na Hayatu (uz nadanja da ce bit normalan komentator).

    Prema onom sto sam citao, igramo 5-3-2 (standardna transformacija u 3-5-2) ili 5-4-1. Turci su po dobrom starom obicaju objavili da im ne igra citav tim, no eto na kraju ce 90% tih likova igrati, kao i svaki put do sada.

    Nadam se da mozemo odigrati dobro, mada opet je rezultat najvazniji, tako da treba bit zadovoljan sa jednim bodom, osim ako Turci ne budu bas pravo loshi :) Mozda je neko s foruma i otisao na utakmicu...
     
  2. FearLess

    FearLess Aktivista

    Re: Turska-BiH

    Imal prenos na nekoj normalnoj TV stanici?
    Hayat bas nemam.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Turska-BiH

    Imam neki osjecaj da cemo dobiti Turke, a onda lamerski izgubiti od Armenije. :x
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Re: Turska-BiH

    Mozda budu stavili na onu Mrezu plus pa preko neke kooperacije s drugim TV stanicama. Po mom misljenju je bezvezna ova odluka NFS ako jedna TV stanica nema pokrivenost od barem 90% drzave.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Turska-BiH

    U krajnjem slucaju neozbiljno od drzavne televizije da ne prenosi gotovo nikad gostujuce utakmice, istina ima par iznimki.

    Hayat ok, prijenos. Imate na BHTelecom sajtu stream hayata ako ne hvatate sa antenom. :mrgreen:
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Turska-BiH

    Joj bruke, na nacionalnoj televiziji nema prijenos (BHT ili FTV). Ko na Hayatu prenosi ? Priganica, Teftedarija, Jašarević ? Niti jedan od trojice mi nije zanimljiv. Bilo bi bolje da se prenosi na OBN-u.
    Jedan bod bi po meni bio slab, s obzirom da je deset igrača Turske povrijeđeno. Džeko zabija 100% :)
    Pobijedit ćemo ovu.
    Edit : Papac je pravi papak :lol:
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: Turska-BiH

    Fol je samo u tome ko ponudi vise novca. Druga je stvar sto bi covjek ocekivao da drzavna TV otkupi prenos zbog postojanja te neke pretplate, no...
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Re: Turska-BiH

    Ne mogu da vjerujem kako ne znas da kada god Turksa igra, uvijek je ista prica da nemaju pola tima i onda se vecina pojavi "pod injekcijama" i osvoje nesto.
    Kako ce bod biti slab? Idemo u goste ekipi koja je napravila sjajan rezultat na EP, a ima rezultate iza sebe u kontinuitetu. Neplanirano su izgubili bodove u prvoj utakmici protiv Belgije pa im je pobjeda protiv nas super vazna.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Turska-BiH

    Bilo bi extra da je prijenos na obnu, bar bi bilo interesantno sa Vugdalicem i kolegom Hadzicem. :smt005
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Turska-BiH

    Oni su najjači. Prenos ,Zenit i Bayern igrali, Vugdalić,citiram : " Trener Zenita, veliki Dick ". Poslije toga, dvije minute ništa nisu pričali, valjda otišli van stuida da se ismiju.

    Normalno da će bod biti slab. Bosna je kvalitetnija selekcija od Turske, sigurno. OK, Turska je bila odlična na EP, ali, realno, nije im pomoglo što su extra igrači, nego što imaju extra publiku, nabijenu (što bi Ćiro rekao ratničku) atmosferu i karizmatičnog selektora, te nevjerovatna sreća prvo protiv Češke pa onda još nevjerovatnija protiv Hrvatske.
    Sa Volkanom na golu, bod za Bosnu je katastrofa.
     
  11. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Re: Turska-BiH

    Ne bas blistava uvertira za subotu protiv FK Torpeda , no pobjeda u zadnjih 10 minuta (Handzic 1-2 Ibricic, Rahimic) ohrabruje jer smo uvijek u tih posljednih 15-ak minuta igrali lose, ostajali bez snage a makar i vezni red zabija. Ja licno mislim da najvise sansi imamo u skok igri, pa bi Salihovic i Berberovic trebali traziti Dzeku i Ibisevica ( pretpostavljam da ce njih dvojica poceti, jer se Muslimovic zalio na bol u ledjima po ko zna koji put ) a iz drugog plana na odbijenu loptu mogu natrcati Misimovic, Ibricic :D

    Moja prognoza , jedan razlike za nas , Misimovic zadaje mnogo problema oko njihovog sesnaesterca te na njemu prave faul, gdje iz jednog takvog zabija Salihovic. :smt003 Ove sezone u 8 utakmica Bundeslige zabio je 2 gola i pogodio isto toliko precki i stativa iz slobodnjaka. :D
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Re: Turska-BiH

    koliko je Turcima super vazna pobjeda toliko je i nama, ova utakmica bi mogla pokazati jesmo li zaista zreli za jedno veliko takmicenje i je li ono 7:0 sa Estonijom bio samo jedan dan kada sve ide od ruke.
    Istina je da im je Terim pola tima, opasni su jer nemaju neku razradjenu taktiku ili poseban stil igre, najteze je povest utakmicu protiv njih sto smo vidjeli na EP, tako da bi bilo najidealnije kada bi bilo nerijeseno do 85min. a onda neka Volcan odradi svoje :)
    Da se razumijemo, treba bit na zemlji i reci da je bod veliki uspjeh u ovoj fazi kvala.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Re: Turska-BiH

    Eh kad se spominje tih 7-0, sramota je ne spomenuti one dvije prilike Estonaca kod 0-0...
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: Turska-BiH

    0:0 ... al da igramo gorazdanski bunker .... 1 poluspica ostalo obrana
     
  15. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Re: Turska-BiH

    Da, i evidentno je da je odbrana najlosiji dio tima, a da ne pricam kako tu loptu niko od njih ne moze da iznese do 30 metara.

    Nije Volkan toliko los golman kakav je bio/ostao Rüştü Reçber. Treba napomenuti i da im >50% tima igra u domacoj ligi dok nekolicina iskustvo skuplja u :

    Middlesbrough (Sanli Tuncay, za kojeg kazu da ce propustiti utakmicu)
    Betis (Mehmet Aurelio, znaju ga svi)
    Borussia Dortmund (Nuri Sahin, jako dobar igrac iako grije klupu u Dortmundu )
    Rubin Kazan (Gokdeniz Karadeniz, vezista, isto jako dobar. Inace, Rubin nakon 24 kola lider Ruske premier lige pored moskovskih giganta te Zenita iz St. Petersburga)
    Schalke (Halil Altintop, o njemu ne treba ni pisati)
    Sochaux (Mevlut Erdinc, zabija svaku trecu utakmicu, mozda i pocne od prve minute jer im je napad u deficitu pred utakmicu sa nama)

    Iako Turska djeluje kao jako slozna reprezentacija, mislim da rivalstvo Fener - Galata - Besiktas cini svoje. Utakmicu igramo na İnönü-u, stadionu Besiktasa gdje igraci Fenera i Galate imaju jako cesto problema :smt003 :smt003
     
  16. Alfa

    Alfa Aktivista

    Re: Turska-BiH

    Bod više nego dobro, više od boda exta. Turke treba uvijek s respektom to su do sada i pokazali, bez obzira što im je većina igrača out . Imaju borbenost, prednost domaćeg terena s fanatičnim navijačima i Terima.
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Turska-BiH

    Imamo i mi Ciru. :mrgreen:
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Re: Turska-BiH

    ... i prenos na Hayatu :)
    Nadam se da samo nasi igraci ne razmisljaju ovako euforicno kao navijaci s foruma :)
     
  19. kaiser

    kaiser Aktivista

    Re: Turska-BiH

    ma pojedit cemo mi njih aBd

    dobro reko ciro: "terim je dobar trener, dobar motivator, takticar ali njegova nesreca je ta da ima jedan bolji od njega, a to sam ja" :lol:
     
  20. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: Turska-BiH

    ova formacija 5-3-2, a pogotovo 5-4-1, je po mom misljenju previse defanzivna

    protiv turaka treba krenuti ofanzivno, a ne igrati povuceno. Ali, Ćiro zna sta radi :)

    ako budu raspolozeni golgeteri Ibisevic i Dzeko onda nema zime.