BIHnet ADSL/Moja Tv za poslovne korisnike

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by sumeir, Feb 21, 2017.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Jeli neko upućen kakva je ponuda paketa za firme.

    Znači riječ je o manjoj firmi (turističkoj agenciji) kojoj treba internet i telefon. Imaju sad telefon ali gledaju nešt u paketu ako ima.

    Jeli ima ko iskustva...prijedlog ?

    Hvala.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Mi smo u staroj firmi imali paket obicni onaj za fizicka lica net50 ili kako se vec zvao ili se jos uvijek zove. Ne znam je li se vodio na firmu i dozvoljava li telecom to, ali vrijedi probati jer su im paketi za poslovne korisnike preskupi. Uostalom vecina ima skroz malu brzinu, osim gold paketa koji u brzini 50/10 kosta 700 KM.
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Stvar je što su prijatelji zvali danas Bh telecom i kažu javila im se naka ženska koja kad priča kao da umire.

    Nisu mogli od nje dobiti nikakvu informaciju.

    A ovo uvijek neka kontradiktornost oko toga jeli firma može koristiti paketa namjenjena za fizička lica.

    Ova opcije Moja TV Full nije loša + Dodatni Paket 100
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Za firme mogu svi netflat paketi i mojatv biz, obični mojatv paketi ne mogu

    Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    u optici u kojoj sam prije radio,imali smo obicni netflat paket koji je registrovan na optiku i nikakvih problema nije bilo
    mogu ovi paketi i za pravna lica provjereno
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Na optiku mogu svi paketi, a možeš i kombinirati više paketa na jednom optičkom vodu.
    Mogu i ostali mojatv paketi biti na firmu registrovani ( firma plaća račun) ali usluga ne smije biti instalirana u poslovni objekat zbog rak-a.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Mislim da je zippo mislio na opticku radnju :D
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Kancelarija im e u privatnoj kuć, tako da mogu povećati samo paket na već postojećoj Moja Tv stim da im treba možda i neki router.

    Šta je sa ovim paketima za fiksni ?

    Šta tu ima ?

    Ima ovaj Flat Bh. Jeli ovako ima za firme ili može ovaj paket recimo ići za firmu.


    https://www.bhtelecom.ba/6043.html

    Hvala.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  10. sumeir

    sumeir Komšija

  11. black

    black Komšija

    Tebi treba switch drug , a za router ako hoces nesto bas dobro onda pogledaj UniFi Security Gateway ali kosta 100€. U svijetu poslovnih korisnika to nije uopste puno. Switch ukopcas u router od telekoma i imas dodatnih portova, to ti je najjeftinije rijesenje.

    EDIT: Evo ga ood nas http://www.plus.ba/proizvod/router_ubiq ... t_lan_voip

    Za wifi pogledaj ovaj AP http://www.plus.ba/proizvod/access_poin ... c_gbit-eth

    Switch uzmes D-Link Gigabit 8 port ili koliko ti vec treba. 8 port je oko 50 KM.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Najjeftinije ti je na adsl/vdsl modem spojiti neki jeftini 8 ili 16 portni switch.

    Ako ti treba par dodatnih portova najjeftiniji mogući fol je da nađeš jeftine TP Link 740N na olx-u za cenera i ubacis im ddwrt.
     
  13. black

    black Komšija

    Ako si kratak sa parama pruzi se barem za ovo SWITCH Dell PowerConnect 2724, 24 x PORTNI (60 KM)
    http://www.olx.ba/r/21079774/53748

    Ali nije puno za firmu uloziti 600 KM u mrezu koja ce 5 godina raditi bez problema.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    @ black

    @ Stihoklepac

    Hvala vam oboci.

    Za internet će vidjeti da povećaju sa sadačnjeg paketa Moja tv 10/1Mbps na 30+/2 Mbps uz 10 KM doplate.

    Samo se mora sačekati jeli postoji tehnička mogućnost da im se poveća brzina.

    Telefon ona jedna od opcij tj BizPhone 50 je u opciji.

    Hvala za savjetima.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

  16. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: BIHnet ADSL/Moja Tv za poslovne korisnike

    Optika , vjerovatno neka greska u proviziji jer zakup takve linije kosta malo bogatstvo :D

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo od mene jedan od telecoma. Restoran u Gracanici. Free Wifi

    [​IMG]

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kad imas nesto veliko za uploadat isplati se doc sa laptopom :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kako danas spor net, ubi.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  20. sumeir

    sumeir Komšija

    Ovo sam završio prijateljima . Uplatili 10 Km i povećali paket i sad imaju 50/2 Mbps

    Samo dva sprata ispod u kancelariji imaju ispod 10 Mbps preko žice !

    Šta može biti razlog, Nije valjda tolika daljina pa da toliko ima gubitka ?

    Mišljenje...

    Hvala.