BIHnet ADSL/Moja Tv za poslovne korisnike

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by sumeir, Feb 21, 2017.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Može biti ott stb, netflix, komšija sa torrentima na wifiu, xy razloga...
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: BIHnet ADSL/Moja Tv za poslovne korisnike

    A od kud dolazi ta zica? Direkt iz modema ili ima neki ruter izmedju? Ja sam dozivio slicnu situaciju i par dana se peglao dok nisam skontao sta me ....... .
    Dok sam bio na netflat15 u ruteru u bandwidth manageru namjestim da mi je paket 15/1 i onda ruter pazi da pojedinacni useri ne zagusuju jedan drugog. Tako da kad sam promjenio paket na 80/5 zaboravim u ruteru prepodesit podatke i nece kroz zicu a ni wifi vise od 15mbit da izadje nema sanse dok mi se u glavi ne upali lampica.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala na PM-u

    Samo ukućani koriste WI Fi i gosti . Torrenta nema , samo You Tube

    Jutros sam išao da vidim šta je sa drugim kompjuterima i na jednom ima puna brzina a ovaj drugi je 10 Mbps

    Oba su spojena na router.

    Hvala još jednom.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: RE: Re: BIHnet ADSL/Moja Tv za poslovne korisnike

    Ima ruter izmedju, ali su oba kompjutera spojena na router. Ovaj prvi što je bliži ruteru ima puni brzinu, ovaj drugi 10 Mbps
    ne znam da je iko mogao šta čačkati postavke. Javio se kolega Stihoklepac na PM da vidi o čemo se radi jer i na Tv-u šteka a nema korisnika . Niko ne uploduje bilo šta , znači telefon i par kompjutera u kancelariji
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mozes li taj komp spojiti na kabal gdje je puna brzina, mozda i kabal ne valja. Jednom sam imao citav bunt UTP kabla koji nije mogao isporuciti protok preko 10m duzine.
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Primljeno k znanju.

    Hvala.

    Kolega Stihoklepac provjerio i nema nikakvih smetnji sa strane Bh telecoma. Treba vidjeti i u postavkam TP linka da nisu limiti postavljeni.

    Hvala još jednom
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Imaš na njihovoj stranici emulator http://www.tp-link.com/us/download/TL-W ... #Emulators
    Kada se logiraš ideš pod Bandwidth Control vidi da nije nešto podešeno, u principu nije loše tu postaviti ograničenje ako je public wifi za goste, čisto da ti ne sjednu na kompletnu konekciju sa nekim torrentom i sl.
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala

    Probam pa javim.
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav kolega

    Koje su brzine interneta u ovome Moja TV Biz paketu ?

    http://www.mojatv.ba/poslovni.html

    Hvala.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    To je samo iptv paket, ali se može kombinovati sa bilo kojim netfletom na koji dobiješ pored redovnog i 5% popusta
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala ti na odgovoru.

    Kave su opcije po pitanju centrala ili šta bi već bilo najbolj.

    Znači jedan broj + pruključci za kancelarije.

    Za početak bi bila jedna linija-broj za dva korisnika, a kasnije bi se dodala još jedna linija sa posebnim brojem, i po potrebi se dodavali uređaju po korisniku tj kancelarijama.

    Može i kontak telefon kome da se direktno obratim za detalje u Telecom-u

    Hvala
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  13. sumeir

    sumeir Komšija


    Objekat gdje treba priključak je iznajmljen.

    Zvao 6 brojeva + direktno lika sa imenom i prezimenom kojeg su mi rekli da kontaktiram i niko se na javlja ni na jedan telefon.

    Pritanje...

    Jeli ip centrex usluga uslovljena postojanjem internet konekcije tj jednih od paketa BH Telecoma ?

    Jeli postoji mogućnost naknadne nadogradnej ip centrex usluge na neki od biz phone paketa ?

    Nisam nigdje našao "aktuelne" cijene usluge ip centrex sem ovoga linka iz 2010

    https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M58153e7217a.html


    Hvala
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako uzmeš samo ip centrex, postave adsl modem ali koji ne ide na internet nego koristi da se ip centrex spoji sa ostatkom mreže.
    Ukoliko imaš adsl, ili mojatv biz, mogu ti to sve napraviti preko jednog modema.

    Za prebacivanje na biz phone možeš uvijek promjeniti uslugu, ali nisam siguran da možeš i broj prebaciti, provjerim pa ti javim

    Imaš na dnu stranice kompletan cjenovnik na kojem ima sekcija ip centrexa.
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija


    Hvala

    Šta bi za prebacivanje broja sa Biz na ip centrex ?

    Nisam te skontao na dnu koje stranici ima cijenovnik?

    Hvala još jednom.