BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A o cemu ti pricas ba??? Hoces reci da BHTelecomu treba neka potpora i pored ~160 miliona dobiti/godini u posljednjih par godina???? Nije mi avaz nikakva referenca, ali ni iz BHTelecoma nije dosao nikakav demant toga sto je avaz objavio (i da avaz nije nista objavio, javna je tajna kakav se kriminal radi kad su u pitanju tenderi koje bhtelecom raspisuje, a i javna tajna je kakve su im plate, a i to koliko ih je zaposleno bez ikakve potrebe). Takodjer, svojim ocima sam vidio da uposlenici (monteri) BHTelecoma u Zavidovicima koriste sluzbena vozila u privatne svrhe, i to vikendom, kad i ne rade (ovdje telecomovci rade samo prvu subotu u mjesecu, dok ostale dane vikenda ne rade). Slovenacki telecom naslijedio prijeratnu infrastrukturu, a sta je naslijedio BHTelecom? TO ISTO!!! Slovenacki telecom ima monopol? A ovaj nas ga nema? Bar kad je FBiH u pitanju... Stoga, tvoji argumenti zasto je Slo telecom napredovao, a nas nije, su nigdje veze. Uostalom, je li BHTelecom trazio potporu nase vlade? Nije! Zasto? Je li mu ko branio da digne kredit, lupam, od svjetske banke i poboljsa infrastrukturu? Nije! Zasto? Ima nacina da se napreduje, ako se zeli.
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Da se razumijemi ... Avaz je medij selektivnog novinarstva tj. Objavljuju samo ono što odgovara političkim ciljevima Radončića, bilo u tome istine ili ne, putem neslužbenih izvora (rekla-kazala). Svaki demant koji se uputi tim novinama neće biti objavljen...
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nisam ni mislio na demant na avazovom sajtu ili pisanim novinama, nego na bhtelecom portalu ;) to sto nekome odgovara ili ne odgovara mene ne zanima, zanima me samo da li je to istina ili nije, a u ovo sto je objavljeno ja i ne sumnjam... naravno, ostali mediji NECE objaviti ovako nesto, jer kao sto ti rece, to ODGOVARA njihovim politickim ciljevima ili licnim interesima.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Po svim parametrima imaš i brzinu i ponudu u nivou HR ( i po kvalitetu i po kvantitetu), tj njihovog telecoma koji je btw vec 6 godina u vlasnistvu T-coma, pa nemaju 100/100 za 11€ i nemaju besplatne HD kanale, i besplatne HBO kanale.

    Upgrade bilo cega diktiraju tri parametra: kupovna moc, konkurencija i potražnja.

    Ja sam ti naveo 4 kljucna razloga zasto ti nemas isti nivo usluge (citaj optiku do vrata u Zavidovicima) kao jedan Slovenac, ti mi sad reci gdje ja nisam rekao tacnu informaciju, ali ako moze argumentima a ne avazom i kafanskom pricom.

    Ako je VDSL preskocen sta je onda ovo:
    http://www.bug.hr/vijesti/h1-telekom-pr ... 24268.aspx
    http://www.siol.net/novice/tehnologija/ ... vdsl2.aspx
    http://ovum.com/2012/12/17/deutsche-tel ... or-others/

    Ako Švabe investiraju 30 biliona u vdsl tehnologiju ( koja je obsolete) onda neko u Švabiji nije normalan.
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Manite se šuplje zvučite ko podrumaši iz devedesitih kad počnu raspravljati o tome kako se koja kota trebala oslobiti.:)

    Stihoklepac tvoji komentari daju dojam da si upućen u situaciji.Ako je tako hajmo na konkretne stvari.Imali kakve naznake nekog novog povećavanja brizine. :) manite se "apstraktnih" brzina za 11€
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Bit će nešto, radi se na tome.
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Zvuči apstraktno ali infromativno u svakom slučaju. :)
     
  8. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ovo ti je nide veze.
    Po tome ispada da moje naselje nikad nece imati VDSL, zato sto je infrastruktura totalno smece.
    Moze izgurati 5 Mbps, sve preko toga je nestabilno.
    Sad ako bude povecanje brzine i recimo ovaj 5 Mbps paket prebace na 10, ja se mogu slikati sa internetom.
    Evo kvalitet parice, od Stupa sam udaljen 2,5 km, a od Ilidže oko 3km.
    SNR za downstream kad prode 16/17 sati opadne na 6,6db, trenutno sve radi kako treba, a dok sam bio na paketu od 10Mbps, SNR padao na 2,5db i pucala je konekcija svakih 5 minuta.
    [​IMG]
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Konkretno u tvom slučaju linija je na samom limitu teoretskih tehničih uslova zbog dužine. Za NF10 ti treba parica ne duža od 1600m i to podzemnog kabla bez smetnji.

    VDSL se obično postavlja na gusto naseljena područja gdje je bakarna infrastruktura nedostupna ili je nije potrebno mjenjati.
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Ako sam dobro razumio kod mene je na limitu.

    Output Power (dBm) 14.0 6.5

    Attainable Rate (Kbps) 11740 840

    Rate (Kbps) 5119 380
     
  11. Majesco

    Majesco Aktivista

    Gledaj prijatelju mene ljuti jedna stvar, a to je da su prebacili Bojnik na optiku, koji je udaljen od Stupa 6,5-7 km. Da me pogresno ko nebi razumio, nije problem sto su prebacili, ali je problem sto je optika prosla kroz moje naselje prije od prilike 3-4 godine, kao da su preskocili moje naselje, a kad ih pitas kad ce prebaciti samo kazu uskoro, a godina za godinom prolazi.
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Investiraju u FTTH, malo bolje pročitaj ako nisi.
    Malo je korisnika VDSL-a u Hrvatskoj i Sloveniji, takođe i u ostatku svijeta. 90% Usluge ja na ADSL2.
    FTTH je ono što se najviše koristi, T-Com nudi FTTH, Ali u Hrvatskoj imaš 5 telekoma koje nude optiku, AMIS je jedan od njih.
    Uostalom glupo je porediti Hrvate sa nama, pogledajte koliki im je širokopojasni pristup internetu.
    http://bbzone.hakom.hr
    [​IMG]
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Pa i da bi postavio VDSL treba dovuc optiku, zato i kazem, gdje mozes busiti i kopati dovuces ftth, gdje ne mozes dovuces dje mozes, a odatle vuces vdsl na skracenoj parici.
     
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Cesto igram online par igri i preko teamspeak se cujem sa nekom ekipom iz hrvatske i vjerujte da je njima internet ponuda katastrofa van Zagreba. Kad ljudima kazem sta dobijam za 45 km preko HS, ne mogu da vjeruju.
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    http://indikator.ba/index.php/ekonomija ... anua3-2014

    Nista ja ne skonta :D
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Ja dans uzeo čitati Filozofiju povjesti od Hegela. U pauzi reko da vidim ima li šta novo u vilajetu,kad ovo gore. Također ne skontah šta su htijeli reći. Kontam reko da me nije Hegel "prekino" očito nije. :) Na oficijelonoj stranici Bh telecoma nema ništa vezano za nove cijene.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma samo se odnosi na cijene prikljucenja interneta, a ne na mjesecne naknade.
     
  18. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Da li se nekome desilo da mu je smanjena brzina? Imam paket netflet 10,i od neki dan mi smanjena brzina sa 10 na 5 mbps.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pogledaj u postavkama modema da li su promjenjeni Downstream Upstream Data Rate
     
  20. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Upstream 380
    Downstream 5119