BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Majesco

    Majesco Aktivista

  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Budite sretni da nisu poskupili, odnosno vama naplaili gubitak korisnika :smt003 ja od 01.02. odjavljujem ADSL.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    A po cemu je novi cjenovnik kada je sve isto? :)
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  5. zdici

    zdici Aktivista

    ma prekopirali cjenovnik od prosle godine u ovu godinu..cijene minuta u fixnoj i mobilnoj ostale sve iste..odgovara ovako BH Telecomu da i dalje pljacka sirotinju po BiH sa cijenama..Internet ostalo sve isto ko prosle godine nista novo u ovoj godini za povecanje brzina download/upload :( sramota..bit ce ove godine odjava Interneta
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    dobio poruku nedavno na telefon, lumia 1020 pojeftinila kao, odem na portal pogledam cijena ista

    usput da li neko zna da li imaju note 3 na lageru?
     
  7. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Imaju ovi novi paketi Netflat pro, silver i gold ali to sve nesto za firme
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    haman da vam pritisak dizu gore :mrgreen: :mrgreen:
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Neki dan mi komsija uvodio internet u poslovni prostor, a valjda je prije bio tel prikljucak mada nisam siguran za to. Uglavnom dok je bio tip iz poste nestade mi interneta jedno 4-5 puta i ja odem do njih jer i moja linija prolazi na istom mjestu. Pitam, kaze tip iz poste ja sam se spajo sa centralom telefonom da nesto provjerim pa sam vjerovatno preko tvoje linije pa ti zato prekidalo. Hajde rekoh sve ok, ali od tad mi prekidi stalno, prije nije bilo nikako. Pogledam u status modema kad imam sta i vidjeti

    SNR Margin : 3.4 12.2 db
    Line Attenuation : 19.6 30.5 db
    Data Rate : 11776 580 kbps
    Max Rate : 14844 789 kbps
    POWER : 18.4 11.3 dbm
    CRC : 7 0

    Prijasnje stanje je bilo

    SNR Margin : 20.8 15.9 db
    Line Attenuation : 9.9 8.9 db
    Data Rate : 11776 580 kbps
    Max Rate : 25964 1156 kbps
    POWER : 18.5 -8.6 dbm
    CRC : 90 93

    E sad je li moguce da ga je prikacio na moju liniju ili kao dvojna linija? Obojica ne koristimo telefon samo internet. Ili je nesto zezno tim prikopcavanjem telefona da kontaktira centralu, kako veli, da nije ostetio malo parice? Inace sada sam tek primjetio da je dns server promjenjen na 5.45.75.36 a prije bio 195.222.60.60, ne znam ima li to sta veze?
     
  10. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Taj DNS ip nije uopste od BH Telecoma, jel ti taj IP pise u postavkama modema ili u windows connection manageru?
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    U postavkama modema i to je ono sto oni podese, to ne mogu mijenjati.
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Preporucio bi da ih nazoves i pitas u vezi tog DNS-a jer uopste nema nikakvih informacija na njihovoj stranici o toj IP a ni google nista ne izbacuje, npr ima poznati dns serveri google ili opendns, ali ovaj ip se nigdje ne spominje.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moze li neko mozda potvrditi ovaj dns ili je svima 195.222.60.60?

    [​IMG]

    EDIT: Evo sad cacko po postavkama i bio mi unesen ovaj server manuelno, prebacio na auto i sada je 195.222.60.60, ali opet snr margin skroz slab.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    evo da pitam ovde

    imam problem sa wifi signalom zadnjih par dana, router je zte
    dakle nedavno su nesto radili kopali stali vec, i ostao sam bez neta nekoliko sati, medjutim nisam to znao, i stacu ja restartujem router, i postavim ja nanovo sve
    i evo sad wifi signal je jako los, veza je jako losa, ili je ima ili nema, i kad je ima jako je lose, uvjek pise fair
    ne znam da li je ovo neko mjerilo, ali ne bi trebalo ovo biti lose, a gore na indikatoru mozete vidjeti da se veza vec izgubila
    [​IMG]

    nisam dosad prije imao problema sa wifi signalom, i sto sam imao to je bilo do telefona tj do androida

    sta da radim, sta preporucujete da popravim signal, sa ovim nikad nisam imao problema tako da ni ne znam sta da radim
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    I internet im je sranje zadnjih 7 dana. A isti je DNS i kod mene.

    Usput za liniju, možda te je na uštrb ovog drugog prebacio na drugu paricu.
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    zna li neko koliko se sad ceka prikljucak?
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta i kod tebe bili uneseni ovi dns serveri?

    Mislis mene na goru a njega na bolju? :) Sto bi to radio, stela? :)
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Da, nisi ni prvi a ni posljednji kojem su to uradili. Pogotovo ako manjka parica.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    A ne znam radjene su nove instalacije i dovedene nam do zajednicke kutije, zasto bi jedna bila toliko losija. I sto se tice Max Rate-a on je smanjen jos podavno ali nisam obracao paznju na snr margin, vjerovatno je i on jos prije bio smanjen, ali su prekidi definitivno poceli od dana prikljucenja komsije. Meni sve ko da smo obojica na istoj liniji :)

    EDIT: I prebaci dns na auto ide bolje na 195.222.60.60
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako ti je spor na wifi-u, postavi u wifi postavkama manuelno kanal 6-7, meni riješilo problem sa jačinom signala