Blizzard ove godine najavljuje naslove za Linux

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Reznor, Jan 7, 2013.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nema linux rasprostranjenosti da se ulazu pare u cad / ps portove.

    Linux ce uvijek primarno biti server os.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ima toliko distribucija, ali gledam da sad se pocetnicima najcesce preporucuje Linux Mint. Trenutno im je najaktuelniji projekat LMDE (Mint koji je baziran na Debianu, a ne na Ubuntu), sto bih ti preporucio najprije da probas. Takodjer, moja prva i dan danas jako draga distribucija je openSUSE (sa SUSEom sam poceo, koji je dosta bio bolji, ali nije ni ovaj novi los). I na kraju izvorni Debian na kome je nastalo more derivata poput Ubuntu, LinuxMint, CrunchBang itd. Netinstall bas i nije za pocetnika, mada Debianova instalacija uopce nije komplicirana ako je usporedjujes sa Archom ili Gentoom. Nije ni Archova teska, ali samo ako poznajes rad u terminalu.

    Dakle, te tri malo pogledaj, mozes staviti na CD ili USB sve tri, pa koja ti se svidi mozes je i instalirati. Generalno, vec postoje neki naslovi od igara i aplikacija koji se mogu koristiti na Linuxu, a igre bi trebale da se bez vecih problema instaliraju (npr Amnesia), jer apt-get automatski resolva dependencije koje su potrebne za odredjenu aplikaciju. Ja Amnesiu sam probao na Archu i radi bez ikakvih problema. Doduse, tesko da ce ti sta na Linuxu sta crashati, pogotovo ako koristis neki WM :D
    Obicno ili nesto isprve radi ili ne radi, a terminal ti baci log gdje je problem nastao.
    Od DE ti preporucujem XFCE ili ako imas solidan racunar KDE, a od WM openbox. I ako sta zapne pitaj na PM ili temi linux OS, da ne stvaramo dodatni offtopic na ovoj temi.