Breaking Bad [spoiler alert]

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by XTRage, Apr 10, 2011.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Po tvojoj prici Walt se ne mora ni skrivati :lol:

    Tri svjedoka koja ce reci da je Hank imao Walt-a i kako je dosao do para + "you will end up just like Hank" + "you will never see him again, he crossed me, family or no..." + "now you tell my son how I earn my money" + "I did this all by myself".
    I jos kad DEA i FBI sve istraze sve je jasno.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Koja svjedoka ? Svjedok da je Hank imao Whitea ne postoji. Osim onih kriminalaca. Bas je vjerodostojno ono sto je Hank spomenuo preko telefona. Na kraju krajeva White nije ni ubio Hanka konkretno.. tako da dokaz i ne moze postojati. Naravno da se moze okarakterisati kao naruceno ubijstvo ali je sve to labavo.

    Drugo, ono sto je White rekao preko telefona su pretnje. Moze da se tereti ali ne i da se dokaze. Sada kada bi ga ztvorili samo radi nestanka Henka, bio bi pusten nakon ispitivanja.. par dana. Nemaju oni nista. A naravno da bi istraga trebala donijeti da je on kuhar te povezan sa nekoliko ubijstava.

    Marie/Skyler/Flynn ne znaju apsolutni nista. Samo rekla kazala. Jeidini dokaz njegovoj zeni sta je on jesu pare ali ona niti je vidjela sta radi niti koga je ubio. Plus ovo, da ce da suti jer se i njoj lose pise.

    ZA pocetak jedino sto imaju jesu oni snimci. Pinkmena i njegovo svjedocenje. Ako ti snimci nestanu, u startu s ukratkih rukava.

    A grafit u kući.. pa valjda su djeca sa ulice išarala napustenu kucu.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Prvo vlasti svjedoka nemaju. A isto tako svjedoci nestaju veoma lako. Ako to nisi svatio u ovoj seriji, onda nemoj dalje pratiti ziv bio. :D

    Sve to sto je rekao preko telefona su nedovoljni dokazi, da se dokaze ista. To su kako se kaze kod njih "circumstantial evidence". Pogotovo ako imas dobrog advokata, koji ce lakocom pobiti tu snimku nekim glupostima u njihovom zakonu: "trenutno ludilo", ili neka druga dobra stvarcica iz njihovog sarolikog zakonodavstva kao "ne vezano za slucaj ubistva i nemaju pravo da to iskoriste u tom slucaju".

    Jedino za sta ga trenutno mogu optuziti je otmica svog rodjenog djeteta. Ali ako Skylar i tu ne bude svjedocila, opet mu nista ne mogu. A ona svjedocit ne mora ni u kom slucaju, jer takav je zakon. Supruznici ne moraju svjedociti jedan protiv drugog. Prisilit je ne mogu ako ona odluci da nece.

    Za Henkovo ubistvo, kako trenutno stvari stoje, ga ne mogu optuziti ni pod razno. Nemaju tijelo sto je najvazini fizicki dokaz koji mogu imati. "No Body, No Murder". Desava se da se bez tijela neko osudi, ali to je veoma, veoma rijetko. Pogotovo ako imas dobrog advokata, to se skoro pa i ne desava. Oni ustvari ne mogu ni dokazati da je ovaj u opste ubijen, a kamo li da ga je Walt ubio (a cinjenica je da nije).
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja sam mislio da ce Walt odglumiti kad se vrati onu njegovu "What the hell are you talking about, that's none sense!" i da ce Skyler preci na njegovu stranu - opet.

    Mislim, ostaje nam da diskutujemo i svako ima svoje misljenje sta bi sve moglo biti ali cisto sumnjam da je ostao da bi se bas nesto veliko dogodilo (uzeti cu u obzir da su oni nacisti pocistili Hankovu kucu, sta vise zapalili je sa svim dokazima = even better!).

    U krajnjem slucaju "It's all good man" (Saul Goodman) je uvijek tu da popravi :D

    Nebi bilo zanimljivo da nemamo o cemu pricati, sa nestrpljenjem iscekujem iducu.

    @ Patton, Walt ubio - sve gore stoji, kao mala djeca smo se nalozili :D
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Neki previse gledaju CSI Miami :D
    Kao sto sam gore rekao po vasoj logici Walt ne mora ni bjezati.

    Eto neko slucajno u njegovoj demoliranoj i policijskom trakom okrnuzenoj kuci napisao Heisenberg, i komsinica se onako bezveze sasrala kad ga je vidjela.
    Bez obzira koliko znali, Marie/Skylar/Flynn ce potvrditi sve zivo, od meth-a do Hank-a, a FBI/DEA sve povezati.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    A ne, FBI je na trafici kupio sprej, usao u kucu i strucno napisao grafit. Kao da nikada nisi vidio kak oizgleda napusten objekat. No comment.

    A ti nabrojani mogu potvrditi samo sta misle i kakvu su sliku napravili o njemu na osnovu rijeci sta im je neko drugi rekao. Samo Pinkmen zna sta je on sve radio.

    I ne mogu da se sjetim jer serija predugo traje ali mislim da ni zena ne zna sta on konkretno radi. JEste proznao da nesto kuha ali mislim da ni jedan detalj nije iznjeo. Oni su beskorisni svjedoci.

    Kako kolega kaze, mogu samo da mu na teret stave kindapovanje.

    Kako sam i rekao, istraga ce vjerovatno donijeti veci broj dokaza ali je i to sta bi bilo kad' bi bilo.

    I nije mi jasno kako opet spominjes Flynn-a.. lik u zadnjoj epizodi cuo nesto o ocu od osoba sto su cule od nekoga drugoga ili im je White smotao prihvatljivu pricu.

    A komšinica se prestravila jer su se rasule price. Za njim je potjernica itd itd.. no to je sve unaprijed nagadjanje.
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ta me komsinica jedino zabrinjava :D

    Ono sto bi ja rekao je da je cula sta je uradio za dijete pa je zgrozena sto ga vidi :p

    Mislim, sve opcije su otvorene, moze biti svasta a i to da ce se ispostaviti da ga optuze, iako bi bilo dobro da oni zapale kucu od Hanka pa na osnovu cega da ga onda optuze kad su tu svi dokazi a niko drugi nije znao sta se radi?
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Normalno da nije policija sprejala napustenu kucu nego djeca ili neko treci, sto u kombinaciji sa komsinicom pokazuje da u buducnosti svi znaju sta se desilo.

    I'm out of here jer neki slabo prate, cuj "mogu samo da mu na teret stave kindapovanje".
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    CSI, jedini koji sam pratio je bio Las Vegas, i to samo dok je bio Grissom. :) CSI Miami, organski ne mogu, radi onog pozera, David Caruso-a. Kad vidim onaj njegov stav sa rukama na kukovima, hoce mi nesto bit.

    Niko nije rekao da nema razloga za bjezati. Ima. Ali jedini razlog je optuznice da je kidnapovao svoje dijete. Radi droge ne mora brinuti, jer je jedino Hank to ganjao. Kako Hank, vise nije problem, ni droga nije problem. Zena o tome nece svjedociti garant, jer gubi djecu pa to je skoro pa garantovano, a i ona bi mogla fasovati zatvor veoma lako kao sudionik. Marie, jedino kako moze ukopati Walta, je ako bi odnjela u DIA/FBI, snimljenu snimku Pinkman-a. E, sad trebamo cekati iduce epizode da vidimo ko ce se ustvari dokopati te snimke. Njena rijec ovako, bez ikakvih dokaza, ne pije nikakve vode. Walt je se u pravo vrijeme povukao i prebacio operaciju citavu na druge. A za ubistvo isto tako nema razloga da bjezi. Mogu samo da ga privedu, i nakon ispitivanja da ga puste zbog nedostatka dokaza. Hank je trenutno samo nestao. Ne zna se ni da je mrtav, a kamo li ubijen. Hank-a sa Waltom je jedino vidio Hankov partner koji je rahmetli, Pinkman koji je u zatocenistvu, i koji bi uskoro isto tako mogao biti rahmetli i kriminalci koji imaju vise izgubiti od Walt-a u ovom trenutku ako isti bude optuzen za ubistvo...

    Da, samo kidnapovanje, sa trenutnim dokazima, i situacijom kakva je.
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Kako samo dobra epizoda. Trenutak koji je mene lično najviše dirnuo je kada dijete (koje je vrlo simpatično bilo) počelo govoriti mama i kada Walt shvata koliko je sve otišlo u nepovrat, te da će ga dijete na kraju gledati kao kriminalca iako je sve radio zbog porodice i djece. Vrlo tužna scena i pogotovo Waltov govor na telefonu Sykler. Tu je mislim Cranston ponovo sebi osigurao Emmya. Počeo sam odavno mrziti Walta, ali ova me je epizoda kompletno okrenula (postalo mi je svjedno Jesse-a, znao je Walta i trebao je znati da Walt nikada ne bi otrovao onog malog, nego čisto mu je to trebalo zarad vrlo bitne manipulacije da bude na njegovoj strani), volio bih da se nekako završi kao "Gran Torino" gdje će Walta ionako srediti rak ali barem će on srediti krimi meth-strukturu. Mislim, da njega nije bilo i dalje bi kartel, Gustavo Fring i ostali valjali meth. Ovako je on to jednoručno sve uništio (direktno ili indirektno), tako kada se sve to gleda iz drugog ugla možda je Waltov ulazak u meth bio blessing in disguise za cijelu zajednicu. Ostaje mu samo da sredi još neo-naciste
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  13. d0ga

    d0ga Aktivista

    Kakva epizoda! Najbolja. Serija je vrhunska, a breaking bad postoji svuda oko nas , to mi je ova serija dokazala :)
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Prilicno mirna epizoda danas, mislio sam da ce se vise zakuhati ili da ce nam vise pokazati pred zadnju ali ne preostaje nam puno nego da cekamo i vidimo sta ce se desiti :D

    Series finale za 7 dana a jos se nista ne zna :|
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Plus usput sto je unistio zivot svojoj porodici , kriv za smrt par narko agenata da ne spominjemo kroz citavu seriju sto je sve izazvao . Pa i te kartele je unistio da ni on svoj meth prodavao a ne djelio cokoladice dijeci :lol: Nema sta pravi super heroj :lol:
    Jesse je vec dobio svoju kaznu .
    postao je nazi bitch . molio je za smrt al sta je samo postigao da mu roknu onu bivsu .
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Žao mi Jessea majku im nacističku nadam se da će ih Heisenberg pobiti sve ko zečeve! Izgleda dobio je novu motivaciju na kraju zadnje epizode. Ponovo ima onaj luđački pogled u očima koji je u grob poslao Tuca i Fringa između ostalog :D
    A sjetimo se davno one epizode kada su ga prikazivali bradatog kako nosi one puške u gepeku, kada mu je bio rođendan i imao free meal u restoranu ali je ipak ostavio konobarici 100USD. Nacistima se ne piše dobro hehe.

    btw da hoće ko Todda roknuti fakat me nervira lik kao i onaj mali ginger princ iz GOT-a :mrgreen:
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ali je shit sta ce sve udrobit u zadnjoj epizodi.
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Samo se nadati da ce biti dupla epizoda, valjalo bi pravo :D

    Todd ima nekakvih emocionalnih poremecaja, u njega uvijek osmijeh na licu, jel ubija il ga ubijaju, vazda se smije.

    Mislim da ce biti svega :)
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Koliko sam pročitao, nije "dupla epizoda", ali će trajati nešto više nego inače..
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Strogo izbjegavam bilo kakve informacije o narednoj epizodi, ne smijem ni na IMDB otici da vidim jer ima onaj short description inace, pa tesko li ga ne procitati.