Brza posta

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dmr, Sep 20, 2014.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Euro Expres je sada 10km mada ja preferiram poštu, isto razvoze par dana u sedmici, na istom principu kao ove kurirske.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zvao sam nekoliko kurirskih sluzbi i svi su od 15-18 KM sa povratom novca
    15 KM je kod cityEx

    e posta je ubjedljivo najjeftinija samo me zanima da li oni dozvoljavaju otvaranje paketa prije nego se plati,u ovoj novoj firmi,znam da do sada nije bilo dozvoljeno
    i da li artikal dostavljaju kupcu na kucnu adresu ili mu ostave papir da ima paket,pa on mora ici po njega
    poslao sam i primio bruku paketa preko regularne poste i rijetko su mi kada dostavljaji paket kuci,nego napisu papiric da ima paket a i nije se mogao otvarati paket,dok ga ne platis
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sada sam ih zvao,ovi su 12 KM a 5 KM dodatno ako vracaju novac
    znaci oni su 17 KM
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja u zadnje vrijeme plaćam euro expres 10km.
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    ma najjeftinija varijanta ti je preko olx.ba i njihove express dostave ili kako se već zove to odraditi, imaju ugovor sa a2b postom i kad se tako kupuje 9 KM je ako hoćeš dostavu u roku 5 dana a mislim 12 ako hoćeš da t o bude dostavljeno sljedeći radni dan, u ovu cijenu je uračunat i povrat novca
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa kako ovo funkcionise,kome da se obratim ,daj mi neki link,kontakt
    ovo je onda najpovoljnije 12KM sa povratom novca
    ako mi mozes ovo pojasniti i rade li subotom,jer sam dogovorio sa kupcom sve,jos samo da posaljem
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Skuplja varijanta je 15 a sve isto kao na jeftinijoj. Imaš na svom olx.ba profilu sve, samo malo zarovi ;)
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    vjeruj da nikad nisam slao jer kad sam god prodavao svi hoće da šaljem bh poštom

    moraš ti popuniti svoj profil ispravno i mislim da moraš imati i verifikovanu adresu stanovanja na svom olx profilu mada nisam siguran, ova usluga je ako me sjećanje ne vara moguća samo ako artikal ima napisanu cijenu i vidjet ćeš pri dodavanju u nekom od koraka piše da li je ta premium dostava aktivna, kupac kad želi kupiti samo klikna na naruči artikal i dalje samo slijedi upute

    imaš više informacija na ovom linku: http://www.olx.ba/faq/korisnicki-racun/122
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    e hvala ti,evo aktivirao sam ovu premium dostavu
    nisam ni znao za ovo...tacnije vidjao sam dugme ali nisam obracao paznju
    valjda ce ovaj htjeti ovako,ne vidim razlog da odbije
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    nema na ćemu, tu smo da se pomažemo
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nazvat će te i ti potvrdi. Tako mi je jednom lik kliknuo valjda nije znao, ja mu poslao euro expresom kad zovu i ovi iz a2b :D Ugl najjeftinija varijanta je da pošalješ običnom poštom a čovjek tebi uplati novac na račun, naravno, ako imaš povjerenja u osobu.
    A za Euro Expres je 10km ko ima ugovor sa njima, sada sam to provjerio.
    BTW a2b i euro expres ostale, ne bih više ni pod razno.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa eto ako ovaj ne klikne na ovo na piku,onda cu mu poslati preko "cityEX"
    meni je svejedno,samo da ne muljaju sta sa parama,nego da dostave u roku par dana
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Nedavno sam ja dobio paket preko pika, A2B posta i za devet maraka je dosao paket odmah sutradan. Pokupili ga u ponedjeljak a doslu u utorak.

    Moja adresa kao kupca nije bila verifikovana a ne znam kako je bilo kod kolege i da li je sta dodatno polatio zbog prebacivanja novca.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma svi rde na istom principu, kakav bola premium, istim danima razvoze, npr kod meme su utorkom i četvrtkom, možda još neki dan i to je to. A city ex, me pokušao zavrnut za 300km. U bih kao kupac i korisnik raznih usluga možeš naletiti na milion gluposti, aljkavosti i svakakvih debila, ali taj city ex mi je ubjedljivo nakgore iskustvo :D
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jedini "problem" kod ove naše pošte je što ne možeš pogledati sadržaj paketa prije nego platiš. Sve ostalo je jeftinije nego kod ostalih kurirskih službi.
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    samo jedan mali update kad je olx premium dostava u pitanju, prije 2 dana kupac htjeo kupiti nešto i tako mu ja govorim da klikne na naruči artikal i to je to, danas me kontaktira da vidi šta je problem i nije još poslato i meni čudno bilo što me niko kontaktirao nije, nazovem olx da vidim kakav je problem i na kraju se ispostavilo da ako kupac naručuje nešto putem olx mobilne aplikacije nema uopće opciju naručivanja s premium dostavom :?: pa et da znate mora se naručiti iz browsera da bi to funkcionisalo

    inače funkcioniše super, artikal naručen prije sat vremena i kurir ga preuzeo prije 10-tak minuta :)
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tako je, pisao sam im i ja o tome, kažu da još nisu našli načina da to implementiraju u aplikaciju. Dobra stvar samo je trebaju bolje reklamirati i staviti neko fino.objasnjenje za to. Ja dok ljudima objasnim kako i šta ljudi odustanu od kupovine (doslovno).
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    nije im u interesu vjerovatno, svako 200 piksela na početnoj stoji reklama za fix a nigdje ni jedne za dostavu
     
  19. stripiii

    stripiii Aktivista

    da ne otvaram novu temu, je li se sta promjenilo sa ovom olx premijum dostavom (A2B) i ima li sa njima muljaze oko love jer nikad nisam koristio njihove usluge?
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam prezadovoljan uslugom. Danas kupac klikne kupi, danas postar dode po to, sutra je kod kupca artikal, prekosutra kod mene lova. 9km je postarina bila mobiteli su u pitanju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk