Brzina mrezne kartice

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Benq, Dec 14, 2016.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Zamijenih danas svoju staru plocu sa novom koja ima dvi/vga na ploci , medjutim mrezna kartica pokazuje max 100Mb a navodno bi trebalo da je 1Gb , pa tako ne mogu da ostvarim punu brzinu interneta od 120Mh nego nekih 95Mb.

    Ploca je GA-B75M-D2V

    Na sajtu stoji "Realtek GbE LAN chip (10/100/1000 Mbit)" , danas sam svakako radio i reinstalaciju sistema, instalirani zadnji driveri.. U biosu nema nikakvih opcija za mreznu kartu osim "enable/disable"

    http://prntscr.com/djgcn3

    Da li ova ploca uopste podrzava brzinu vecu od 100Mb , ili sam nesto propustio ?
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Desni klik na mreznu - properties - configure - tab advanced i tu bi trebalo da imas opciju za mod rada mrezne i da odaberes 1 Gb

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Da li ti taj router gdje prikljucis mreznu podrzava gigabit?
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Sinoc sam i to pokusavao , stavim na 1Gb i opet nista :(

    Podrzava jer je u pitanju modem Ubee , imam dva racunara , na jednom uredno radi na 1Gb, cak sam sinoc i kabal iz tog racunara ukljucio u ovaj misleci da je do kabla ali ista situacija.
    Instalirao i drugi driver za mreznu , mijenjao kabal , postavke mrezne.. nista i salje samo 100Mb.
     
  5. black

    black Komšija

    Kabl 100% , mora da je bas neko djubre od kabla. Meni se to desilo kad sam narucio 30m kabla iz Kine :D Moze biti i da se izvukla jedna zica konektora ako je dosta puta pomjeran pa gubi kontakt.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    Ne bih rekao da je kabal u pitanju , a mozda Gigabyte zahtjeva nesto posebno , normalno imao 1Gb na Asus P8H61/USB3 ploci , onda stavio tu Gigabyte plocu i brzina 100Mb , nakon toga sam odlucio da izbacim tu plocu i stavio H110M PRO-D i opet imam 1Gb a sve sa istim kablom.
     
  7. black

    black Komšija

    Je li sve isti Realtek? Moze biti da taj konkretan model ima neki problem. Ako imas PCI slot nabavi Intel karticu za 10 KM na piku i neces imati problema sigurno. Realtek je djubre sto se pouzdanosti tice.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Da , sve su Realtek kartice. Necu nabavljati kartice jer imam sada druge ploce koje normalno podrzavaju 1Gb.