Build oko 2500KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ljiljan, May 9, 2017.

  1. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    [​IMG]

    dostava + carina + pdv trebalo bi izaci 2.643 KM

    kuciste sam bukvalno bilo kakvo stavio i vjerovatno necu uzimati navedeno
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I meni je ta konfa gore neizbalansirana, tj. cak sto vise slaba kad se vec daje toliko para.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Preskup taj RAM. Napajanje ne treba 650W, dosta i 500.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ce ici na RX 580 onda neka bude 600W napojna, ta kartica sama povuce skoro 200W. Mada bih ja radije isao na GTX 1070.
     
  6. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Cijena 1070 je oko 100 eura visa nego 580... znam da je ram preskup, ima 2400hz 14CL 100 eura okruglo, to je cijena generalno koji god da uzimas, a da nije ispod 2133hz

    za napojnu sam na netu citao da za ovaj build treba oko 650, a 500 mi se cini prenisko jer sam kontao blagi OC dok ne uzmem bolji cooler
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pogledaj ovaj build gore sto sam stavio preko pik-a, bolji je i za manje novca. Samo dodaj SSD.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ako ide na AMD onda treba mu sto brzi RAM jer je Ryzen mnogo ovisan o brzini sistemse memorije.
    Ne bih isao ispod 2666Mhz memorije.
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Brz RAM nije na odmet ni sa Intel-om, taj gore je dobar izbor, kit na 2400MHz je jedva 10-15 eura jeftiniji.
    HDD moze komotno 2TB ici, malo skuplji a dobro dodje u danasnje vrijeme kad su igre po 60-70GB.
    RX580 je bas bezveze karta, ogroman TDP a nista bolja od RX480 i GTX1060.
     
  10. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    580 ne treba uzimati ako imas relativno novu kartu. jeftinija malo, a i malo bolja od 480... idem na AMD kartu zbog duzeg supporta, a i savrseno mi pase u budzet. necu je mijenjati narednih 4-5 godina
     
  11. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    hvala ali ne dajem im ja pare
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa što si onda otvorio temu kada već sve znaš.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  13. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Ne tvrdim da znam nego sam ovaj build sklopio citajuci savjete po netu, a ovdje zelim da vidim ima li jos kako da optimizujem build u skladu sa cijenom.

    Volim biti detaljan kada dajem 2 milje za nesto
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    kako to da amd grafe imaju duzi support? Mislim sad sam na nvidiji poslije 4-5 generacija amda, otkud to da nece biti drivera za nju za 4-5 godina?
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Ne izgleda ovo loše, samo par napomena:
    - za RAM provjeri kako se ponaša sa AMD procesorima (specifičan model)
    - B350 ploče imaju slabiji overclocking potencijal
    - Za grafičku možda ne bi bilo loše sačekati malo da se predstave ove AMD Vega kartice pa da vidimo kako će se tržište posložiti, mada je i ova sasvim ok za 1080p na high, vjerovatno 1440p medium. Alternativa je pogledati RX 480, možda ima za manje love, a pričamo o praktično istom..
    - Cooler već imaš? Šteta bi bila da na ovo ide stock cooler ili sl.
     
  16. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    puno hvala

    - ram izgleda da cu morati mijenjati jer je bila neka frka oko max. 3200mhz mada moram detaljnije provjeriti
    - B350... nisam nikada radio zestoki OC, za pocetak sam mislio bez povecanja voltaze i da mi je temp. normalna, a kasnije nekad uzeti bolji cooler i igrati se sa OC kada se ukaze potreba. inicijalno sam bio stavio X370 maticnu ali sam se odlucio na B350 jer je dosta jeftinija i ne vjerujem da ima ikakve prednosti za mene osim eventualnog OC potencijala u daljoj buducnosti. jeste bolja X370 ali za te pare mislim da za moje potrebe bi bila overkill.
    - mozda i sacekam vega kartice ali zavisi od posla... ako budem imao puno posla i ne budem imao vremena za igrice onda cu definitivno sacekati.
    - imam U2414H monitor koji je 1080p 60hz tako da ce mi dugo gurati rx580, ne treba mi plaho bolje za sada

    hvala jos jednom

    edit:

    na ovoj stranici ne odgovara navodno model rama

    https://www.msi.com/Motherboard/support ... upport-mem

    moj model rama: F4-3200C16D-16GVK, a na listi ima samo ovaj F4-3200C16D-16GVRB

    kakva je razlika veze nemam

    nasao sam jedinu razliku... ovaj moj model rama je "PC4-25600" dok ovaj sto odgovara na onoj ploci je "PC4-25600U"