Cinebench R15 top lista

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by black, Oct 7, 2014.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, thx! Citam da je kompatibilnost ramova sa ovim plocama cisto Bozija volja, nadjoh listu testitane memorije sa njima, al nema niti jedna ta na ebayu. Pa kontam, dal Samsung dal Hynx, sta mi je veca sansa da radi ok?
    Jos nesto, moze li CM 212 Hyper ohladiti ovog Xeona (mislim da je on 115 W)?
     
  2. kugla

    kugla Aktivista

    Ako planiras koristit ovu ASUS Z9PA-D8C dual xeon plocu, onda ona podrzava i obicnu desktop memoriju, cak i kad su dva instalirana xeona. Ja koristim ovu dual xeon konfiguraciju sa obicnom Kingstom Hyper X Fury 1866mhz memorijom koja nije ECC.
    http://www.olx.ba/artikal/19906623/hype ... 6mhz-cl10/
    Tako da kad je ubacim memorija radi na 1600mhz ali na nizim latencijama CL9. Nisam imao do sada ni jedan BSOD niti bilo kakvih problema, jer ASUS je naveo koje meme sve podrzava. UDIMM je unregistered modul rama, kao npr obicna desktop memorija ili unregistered ECC. Dok je RDIMM onaj klasicni register ECC memorija. I ima jos ona load reduced dimm ecc ona podrzava najveci kapacitet ram modula...
    212 EVO moze ohladit te procesore jer ga i ja koristim i ne prelazi 60 C stepeni pod punim opterecenjem.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Thx. Al kontam ipak ecc ram,jer je 32 gb 60 usd na ebayu, obicni ram je duplo i vise.
     
  4. nikolamo

    nikolamo Novi član

  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Dobar dok nisam vidio da papak prstima maze pastu po CPUovima, wtf xD
     
  6. nikolamo

    nikolamo Novi član

  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Probao sam sve metode ali od prsta nema pouzdanije pogotovo za chipove velike povrsine kao sto je LGA 2011. :wink:
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Narucene sve komponente, PeroP mi zbavio novu ASUS Z9PA-D8C plocu za 615 KM, *ebo ComputerUniverse :p

    Poslusao sam tebe KingT, uzeo sam SUPER-FLOWER Leadex Gold 750W (270 KM kod Pereop).

    Sad jos samo da vidimo koliko ce me oguliti carina za CPUove i Ram, to je jedino sto sam uzeo vani.

    Ram sam uzeo ovaj http://www.ebay.co.uk/itm/262161400066? ... EBIDX%3AIT

    Namjerno uzeh 8x4GB a ne 4x8GB, ako koja plocica bude felericna da ne izgubim odmah pola kolicine rama iz sistema. Nadat se jos samo da ce biti kompatibilna sa ovom ASUS plocom :/
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Imao sam ti ja rama da si rekao da ces ici na 4gb plocice..
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Koji ram imas i koliko para?
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Micron ecc, a izaslo bi te manje nego ovako, jbg sad :D
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Jbga. Doduse ovaj mi je uradio refund od 20% njihovog VATa.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne vidim razlog zasto ne bi podrzavala SLI, napojna moze to gurat bez problema.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Posto Asus ploca koju imam za 2600K podrzava samo CrossFire, ne i SLI.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesi ti to pokopčao, kako fercera? Baci koji benč :D
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigli danas CPUovi, 95 KM mi zaracunali carinu + pdv. Tako da izadje na 450 KM ova 2 CPUa sa dadzbinama i shippingom. Cekam sad jos samo ram da stigne iz Britanije.

    A navjerovatnije da cu prodat svoj 2600K sa ostatkom pa sklopit jos jednu ovu dual Xeon konfu, ovo za rendanja se ubilo.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Nema sanse da stanu ovi 212 Evo zarotirani za 90 stepeni. I morat cu ovaj PC drzat horizontalno, toliko je sad ovo tesko strah me da ne polomi maticnu.

    [​IMG]

    I crnjak sto cu ih morat skinut kad stigne ram, ne moze se ram stavit dok su oni montirani :/
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne bi bilo loše staviti još jedan ventilator na lijevi cooler, da radi u push-pull režimu, čisto zbog toga što može biti znatno topliji od desnog.