Cinebench R15 top lista

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by black, Oct 7, 2014.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Bode mi oci, jbga xD
    Prerovio cijeli bios, nigdje hot-swappa, valjda sto je 'serverska' ploca.

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk
     
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    nemre,jedino da prebacis u biosu sa ahci na ide,al posto nema,jedino da sakrijes tu ikonicu sa taskbara :D .

    a kad malo promislim,znam da sam nekad procitao post da se moze to uraditi bez biosa,preko registrya...uglavnom neki value treba promijeniti sa 0 na 1,a mrsko mi sad trazit :D .
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je tako bilo na Z87 ploči dok nisam instalirao chispet/ahci drivere, onda je nestalo.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Sve sam instalirao, al opet pokazuje. Cudno mi, kad je bio samo stari SATA Maxtor HDD u njemu onda nije pokazivalo da de moze removat, sad sa 5 HDDova pokazuje za svih 5. A nisam nista u BIOSu mjenjao.

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jesi update-ovao bios? Možda se pojavi "disable hot plug" opcija.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Skinuo sa neta zadnje drivere za SATA i chipset ove ploce, instaliralo je bruku nekih gluposti (nesta Intel rapid...), i ev ga sad ga nema vise! :)
     
  8. Neraa

    Neraa Aktivista

    ajd sad odvrti test da vidimo te procesore šta mogu,ili je ono što je postavio kugla njihov max?
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    1950 score u Cinebenchu. Znaci nekih 100 boba manje neg sa 1800MHz ramom (kod mene je 1333 MHz ram, al 8 je keksova, pa svaki CPU ima quad-chanel).

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  10. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    thes1nt - 1086 - Intel Xeon 1650v3 - 3.5GHz - voda (corsair H110)

    [​IMG]
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Fina konfa i score, dobro dosao na forum.
     
  12. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    Hvala puno, evo updejtan score nakon nekoliko sitnih podešavanja u biosu.

    [​IMG]
     
  13. Decerto

    Decerto Komšija

    jesi li ikada oc-o taj e5,vidim po netu rade i na 4ghz,a imas i h110..
     
  14. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    uspio sam bez problema ga gurati na 3.9ghz (može i više samo da svarim bios ove ploče bolje), ali pošto se ova mašina resetuje/gasi jednom mjesečno a u rendanju vremenska razlika nije toliko drastična - pored toga tu je i ECC memorija, tako da maksimalna stabilnost i što niža temperatura mi je glavni prioritet, čak 90% vremena turbo boost držim isključenim. Kad budem više vremena imao limit ću mu oprobati čisto radi benčanja.
     
  15. black

    black Komšija

    Uradio sam veliki update liste.
    Hocu li po forumasu ostaviti samo najbolji rezultat?
    Neki imaju vec po dva rezultata.
     
  16. efo

    efo Komšija

    Evo da i ja uletim sa zakasnjenjem, izgleda na 9. mjesto. 4.94GHz je stabilno neko vrijeme, voltaza 1.48. Na 4.63 je full stabilno (1.35v), drzi se ispod 70 stepeni. Sobna oko 20. Pokusavao sam 5GHz sa 1.52v, nije moglo, nisam htio pokusavati iznad. Nakon toga kao da sam mu oslabio stabilnost na 4.94, jel moguce da procesor izgubi overklokabilnost kad se malo preforsira?

    [​IMG]
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Evo i od mene test prije nego reinstaliram sistem: Score 1270, i7-5820K, 4.2Ghz, 1.09V, NZXT Kraken X31.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sena- 2316 cb - i7 6950X @ 4.4GHz- voda
    [​IMG]

    Mobsterc, cekam kontru.
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Izvolte
    [​IMG]

    masina je van funkcije :smt003
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hahaha, gdje izrovi ovaj epic naslov :D

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk