Čudan problem - "snijeg" na nekim prozorima

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Loki, Oct 13, 2016.

  1. Loki

    Loki Komšija

    Win 7 je u pitanju. Ispod su slike da vidite o čemu se radi.
    Dakle neki prozori se otvaraju bez ikakvih problema a neki su "grainy" tj. ima nekakav snijeg po njima. ne znam šta ovo može biti...

    Screenovi su uzeti preko Teamviewera.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    usli ti crvi u racunar i jedu sve redom
    izbaci ti to iz kuce,preci ce ti i na namjestaj i na tepih :D
    to je ona takozvana "mrma" :D

    ontopic
    probaj izvaditi graficku iz lezista,opusi malo okolo i ocsti pa opet utuRi :D
    to mi dodje kao neki sitniji artefakti
    nisam imao nikada takav slucaj,pa ne mogu reci konkretno
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Upali malo Furmark test pa vidi šta se dešava, provjeri temp GPU-a sa GPU-Z.
     
  4. Loki

    Loki Komšija

    Izvinjavam se što je dupli thread, nešto je ludio host foruma kad sam pisao pa je pokupio dva puta...

    Elem, hvala svima na odgovorima (u oba topica), nije mi bilo na ruku ništa hardverski na ovome raditi ali sam obrisao drivere od grafičke i pustio generičke i sad radi ok. Neka Quadro grafička je u pitanju i kada sam instalirao najnovije drivere još uvijek mi se ovo dešavalo ali kad sam obrisao i ostavio na generičkim radi bez problema... Problem je trenutno riješen, vidjećemo da se izvadi grafička i propuše a onda eventualno da se mijenja.
    Računar radi kao server za više korisnika koji konstantno koriste pa je malo nezgodno uzeti više vremena za popravak...