DayZ

Discussion in 'Igre i konzole' started by Beeblebrox, Jul 24, 2012.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nadat je se da bude optimizovano :D
     
  2. Triforce

    Triforce Aktivista

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Ja sam se sinoć ulogovao i nisam mogao koristiti sjekiru jer navodno nisam imao metaka za istu, pa je nisam mogao reloadati :mrgreen:
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Gdje je ovo najjeftinije kupiti ? Steam jedini ili ? Takodjer da li neko zna sta ce biti sa DayZ standalone ver. obzirom da ce izaci na novom engineu kao i Arma III. Da li ce sadasnji igraci DayZ biti odvojeni, da li ce biti neka iplementacija DayZ moda i DayZ standalone igre itd itd..

    Nesto mi prahnulo da igram ali da li ce biti bacanje para radi izlaska standalone koja opet nema datuma jer se kako cujem ceka prvo izlazak Arma III.
     
  5. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Standalone DayZ će za sada raditi na postojećem Arma 2 engineu čini mi se, a svakako će zadržati Chernarus mapu, uz neke dodatke (zbog čega i mislim da je i dalje riječ o Arma 2 engineu). I neće čekati Arma 3 izlazak, rekao je Rocket da će slijediti Minecraft poslovni model, tako da će ponuditi alpha verziju standalonea kroz koji mjesec. Pa, ako ti se da čekati, moja preporuka je da sačekaš. Inače, bude sniženja na Gamersgateu i US Amazonu (samo moraš imati neki random US billing address i trebalo bi raditi fino).
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne, koristit ce Real Virtuality 4 a ne postojeci RV 3:

    http://arstechnica.com/gaming/2012/08/f ... e-release/

    Nista, ipak sacekati iducu godinu samo moze proci i pola godine pa zato kontam mozda i sada uzeti.
     
  7. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Nisam znao, još bolje onda :) Ali se sjećam da sam pročitao kako želi izbaciti prvu verziju kroz narednih nekoliko mjeseci (oktobar/novembar najkasnije čini mi se), pa ne znam koliko ti se daje 30 KM (u najjeftinijem slučaju) da bi zaigrao mod, kad ćeš za iste (možda i manje) pare moći uzeti standalone ;)
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    E.. nije mi niko rekao gdje ispada najjeftinija kupovina Arme 2 + OA DLC koji je potreban za DayZ ?

    Znam da moze arma 2 free + OA ali kazu da je losija grafika itd pa bih ipak na original isao. Kontam ja da ovo kupim neka ima pa kad god izasla samostalna verzja.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

  10. kio

    kio Komšija

    Koliko ce kostati standalone verzija, :)
    Trebala bi izaci pred kraj godine, tako su govorili :D
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam naletio na nove vijesti.. ko zna kad' ce biti dostupna. Pise: Preview release 1.7.3 (Alpha) / October 31, 2012[1] ..sto je davno proslo tako da..
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jel uzeo ovo ko? Gdje je najjeftinije uzeti?
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    sacekati jos godinu dvije dok makar ne udje u betu xD
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ali baš.. ljudi viseigraju dayZ mod sa arme 2. Ovo je u nekoj debeloj alfi, i ako su pokupili debeli kajmak.

    SLicne igre svaki dan nicu kao gljive poslije kiše. Imas onu forest, imas ih dosta ako ne i boljih od dayZ pa proguglaj. Zaboravio sma im imena.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Probat ću narodnu verziju a možda se nekad i uzme preko steama.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator



    Ovo su kao alternative ali nisam igrao:







     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dayz nece nikad zavrsiti, potpuno su nesposobni. Sve te alternative su bolje igre, pa cak i The War Z.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam probao 'onu' verziju. Jako neoptimizirano djeluje fps loš, kada prilaziš nekom većem gradu fps 20 doduše zatego sam detalje. Kažu ovi što su skinuli preko steama da ide nešto bolje. Ima bugova npr. zombi prođe kroz zid itd. Mape su ogroomne ali baš ogromne. Satima se hoda da dođeš do nekoga dijela. Ima tu neku atmosferu koja mi se sviđa i bit će šteta ako ne ispeglaju to do kraja i naprave igru kako treba jer mi se sviđa koncept i ako se to desi ja je uzimam sigurno pogotovo ako bude ova ili niža cijena. Ovo što sam ja igrao svodi se sve ideš od sela/grada do grada lootaš tražiš hranu, piće, oružje itd. Zombije je lako izbjeći i ubiti dovoljna je sjekira. Ali ako te zakači i iskrvariš moraš imati zavoje da zaustavi krvarenje u protivnom si gotov za kratko vrijeme ali zavoje nije problem naći možeš i neku krpu oderati i zakrpiti sebe ili drugoga. Prvi put kad sam igrao rani me zombi krvarim nemam zavoj hodam pored neke šume kad neko govori stop walking, neki lik naoružan. Nije pucao kažem mu može li mi pomoži i sanira mi ranu :D
    Ali uglavnom se igra svodi na to da debili okolo hodaju i pucaju random mada se desilo da nas je bilo 6-7 ujedinjeni svi bili friendly pa nam niko ništa nije mogao. Kako god ovo se mora igrati timski barem sa još jednim prijateljem.
     
  19. RaP

    RaP Komšija

    Slazem se jos dayz je napustio lik koji je sve i pokrenuo, ovaj projekat je osudjen na propast ili jos gore da muzu pare obecanjima koja nece moci da ispune.
    http://www.pcgamer.com/dean-hall-plans- ... r-of-dayz/

    A warz ili sad poznat kao Infestation: Survivor Stories to je jos gore smece, mikrotransakcije za sve, ne isplati se
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    U war z je bilo, kupis dildo za $, neko te ubije i ostaneš bez njega. Kupi ponovo.. epic.