DayZ

Discussion in 'Igre i konzole' started by Beeblebrox, Jul 24, 2012.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Dean Hall napustio DayZ, prešao u novi dev tim. Ne znam da li je i dalje vezan za Bohemia I. Doduse, pocetkom godine je to i najavio.

    Nece ova igra ugledati bolje dane. Samo kada ce se narod opametiti i prestati placati preordere i EARLY ACCESS alfe.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja je uzeh maloprije skida se. Citam izasao neki dan patch performanse puno bolje. Jbg 24 eur na snizenju. Ako ko ima nek se javi da sutamo zajedno, valjda moze zajedno da se igra :D
     
  3. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Ta igra je 3 godine u Eear;y Access. Zar ti to ne govori da je se klonis :D
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imam već 15h zabavna je dosta. Još se stelim ima fazona za učiti. Neki dan sam zatuko lika francuskim ključem a on imao pušku al me promašio pa dok je reloadao tu mu je bio kraj. Mada sam i ja tako ne znajući ušao u duel sa puškom al nisam skonto da nije bilo metaka u njoj i lik me dokusurio i ostao bez ičega. Dobro dodje da ponekad odmorim od bf4 do oktobra taman dok bf1 ne izdaje. Performanse ok ali kad se udje u grad veći uzas fps mi 20ak doduše sve sam zatego Max. Okolo u prirodi 50-60 fps. Valjda će biti buducnosti za ovu igru.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako neko hoce od hwb raje da igra nek se javi na pm da mu posudim acc ionako na ovom accountu nemam nista na steamu samo dayz a ja vrlo rado bih poigrao novi doom dok ne izadje bf1 znaci 2 sedmice pa ako ima dobra dusa da posudi acc tu sam :D
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Doom imas crackan, a ako ga hoces radi MP bolje nemoj, obicni klon Halo MP ali onih losijih. Doom je ionako bio oduvijek SP igra.
     
  7. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Suta li ko Dayz Mod?
     
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    Da ozivim temu,igra li ko na forumu DayZ ? Citam da bi uskoro trebao izaci ovaj 0.62 i 0.63 (beta) patch,u kojem ce dodati vozila,uz mnostvo mnogih drugih poboljsanja,sto vizuelnih (sume,vjetar,rendering) sto performansi engina (cuo sam da ce ovaj engine od standalonea koristiti i za arma 4).Kupuje mi se standalone jos od kako je izaso al nikako da se natjeram..

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo djubre je četiri godine u Early Access stanju. Ne pratim je vec dugo ali vidim i da su zadnje recenzije na steamu "Mostly Negative". I kada je izasla bila je out to date. Ako vec nisi, pogledaj malo recenzije za sada jako popularnu PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS. I ona je u Early Access stanju ali kazu da je dobra zabava. Ja je nisam igrao pa ti ne bih znao reci.

    Što se enginea i netcoda tice, ja ništa ni štapom ne dirao od Bohemia Interactiv sve dok ne budu koristili UE4 ili nesto provjereno. Nevjerovatno je na koliko nivoa mogu zayebati igru.

    A evo gore forzamilan spominje da bi dao svoj steam acc pa ga kontaktiraj vidi da li ga još ima.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nije belaj posudit cu acc samo sr javi na pm. Sto se tice igre ja sam igrao zadnji taj patch dok je bio veci ma uzas fps los, lose optimizovano pogotovo kad udjes u grad neki veci a nemam bas kad ni igrat pored bf. Ne vjerujem da ce patch donijeti neka drasticna poboljsanja kad je engine smece i lose izgleda.
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    PUBG igram vec sa jednim forumasem,nije losa igra,ali nije to to. Ne moze se porediti sa arma 2 modovima ili dayzom,gdje ti farmas gear po citav dan i onda kad ti krenu zujat metci kraj glave sav protrnes,srce ti lupa,da ti je sacuvat i to malo sto imas. A PUBG ko PUBG,casual,uletis otpucas,izadjes,gg wp,nije te briga.
     
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    Falcon objasnio :
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok. Kako rekoh nisam, je ja igrao jer me visše ne privlace te igre ali vidim da je veliki hajp oko nje.
     
  14. igor.g

    igor.g Komšija

    Imas Escape from Tarkov, ja cekam da izdaju betu pa cu najvjerovatnije je tada kupiti.
     
  15. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Igra li ko Dayz Mod?
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Probao danas 0.62 experimental i moram reci da sam se pozitivno iznenadio. Graficki mnoogo bolje zvuk pogotovo. Trava detaljnija njise se na vjetru, sume drveca itd sve mnogo ljepse u odnosu na 0.61. Igrao sam par sati na high postavkama 2160x1440 40 fps avg u gradu ne dropa fps ko prije. Cini mi se da cpu nije ni na pola usage. Izbacivalo me sa servera danas ali mislim da je do neta jer isto sam imao i bf problem. Za vikend cu jos malo igrati i nabaciti koji ss. Ima desetak 0.62 servera i svi su puni ko sibica. Steta sto nema nase raje da se igra zajedno. Naletio danas na neke likove jedan me nokautira samo na spawnu samom pokrade ostala dvojica jos bila za cudo bozje friendly. Definitivno je sad igrivo mada ne sumnjam da ima jos bugova ali napretka ima.
     
  17. Decerto

    Decerto Komšija

    I ja sam ju kupio,stvarno su je doradili,barem kad je grafika u pitanju.Otisao sinoc do tisy baze,neka dvojica se rokala,polutam ovog sto je bio donji,pun geara,ak sa silencerom,optika,jedno 5-6 magova,SVD sniper,hrane,svega :D .Otrcim nazad u sumu i tu se odlogujem.Danas cu vjerovatno nazad do airfielda,pa nac kamion da idem do obale.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja imam problema sa konekcijom stalno me izbacuje samo sto udjem na server dayz no message received for 10 seconds... Ajde javi nick da te dodam na steam da zajedno rokamo ako uspijem srediti ovaj problem.
     
  19. Decerto

    Decerto Komšija

    imas mi u sigu profil
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne mogu te naci pod tim nickom. Dodaj ti mene kompiracha nick na steamu ima slika od pepea :D

    Nasao sam ekipu ex yu sa kojom igram par dana jer sam kad igras nije to to.