Dobar servis mobitela

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by SpookyMoO, Jan 24, 2013.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Treba mi preporuka za neki dobar servis mobitela u Sarajevu a da nisu skupi.Zna li neko kakvi su oni na ciglanama na onom platou?U pitanju je zamjena touch-a na htc legendu.
    I ako neko zna otprilike koliko bi to bilo da se zamijeni?Mislio sam to jaranu odraditi ali smo odustali zbog tone onog ljepka nanesenog,tako da bi zamjena zahtijevala ponovno nanosenje onih adhezivnih samoljepljivih traka kojih nemamo.
    Hvala
     
  2. wragg

    wragg Aktivista

    Mozes uraditi sam, nije problematicno. Adhezivna traka ti dođe na novom touchu, a ostane i ona stara dole ispod pa je trebas skinuti. Samo pazi kad narucujes touch da narucis pravi, jer imaju dvije vrste. Kad se narucuje od HTC-a, narucuje se po serijskom broju ploce.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma bolje i servis nego da kvrcne ekran pa eto duple havarije :D
     
  4. wragg

    wragg Aktivista

    Onda ti je moja preporuka da ga posaljes u Agramservis u Mostar. Dobit ces originalni dio i garanciju na njega.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hoce li me zezat za par ogrebotina? Imam problema sa displayom otkaji sam kupio mob i kontam da ga posaljem u agram jer je pod garancijom, kad bas juce po belaju ispade i ispara se na par mjesta. Ako ce mi rec da je defektan radi toga da se ne nucim bezveze.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  6. wragg

    wragg Aktivista

    Ma nece, samo salji. Kakav je problem sa displayom?
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Duz lijeve strane ne reaguje na dodir, radi se o malom dijelu tako da mi nikad nije pretjerano smetalo. Sad je poceo sam da prima home tipku, kad radim na telefonu on odjednom primi kao da sam pritisnuo home ili search i to po par puta pa mi se task manager upali ili trazilica, to bas iritira.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A znas sto necu u Agram da saljem?Traze ni manje ni vise nego 260KM za zamjenu touch-a.Samo se kiselo nasmijao.Pa zamjena toucha im kosta ko citav telefon haman

    Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Valjda danas to ide u kompletu sa displayom pa je zvog toga toliko skupo.

    Za taj telefon se definitivno ne isplati. U tim nazovi serviaima na crno ce ti uvalit neki kineski display, tako da mozea i sam narucit sa neta, pogledat na jubitu kako ga zamjenit i eto te.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. wragg

    wragg Aktivista

    Hm da, dobro poskupo. Izgleda da su postali bezobrazni otkad sam ih napustio :D
    Ne, kod Legenda ne ide u kompletu. Moze se mijenjati samo touch window, a to uopste nije tesko. Najgore ti je skinuti poklopac kamere a da ne ostetis nista :D
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Heheh skinuli smo to sa jako tankim sarafcigerom i minimalni su tragovi.Nista danas cemo probati lagano pa sta bude bude:)

    Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    E ovako: danas smo rastavili telefon i samo smo istekali touch konektor i konektovali novi ovaj sa ebay-a i ne radi uopste,nikako ne reaguje.Dakle,garant problem ili u defektnosti ili ima veze sa brojem maticne ploce ali ja nisam imao nikakvu opciju za to pri narudzbi.Jbg sad ne znam sta cemo dalje.Kako si to mislio wragg kad narucujes od HTC-a?
    A napatili smo se u pm kako je cvrsto ono kuciste zabetonirano Boze ti sacuvaj!
     
  14. wragg

    wragg Aktivista

    Radio sam za ovlasteni servis i narucivao direktno od HTC-a, pa su bile dvije vrste TW-a za Legend za naruciti. Nisam siguran kako ide preko ebaya, ali znam da negdje u Sarajevu ima veleprodaja dijelova za mobitele, pa mozda da pogledas kod njih? Mislim da se radnja zove Vodafon ili tako nesto.
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A vidjecu kad dodjem u rajvosa ali i po servisima imaju li oni hvala na infu

    Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo da pohvalim ove u Agramu:

    Poslao telefon, odmah ga uzeli bez ikakvih pitanja, kroz dva dana sve gotovo. Velika je prednost imati ovakvu garanciju. Bolje je kupit i polovan telefon sa pravom garancijom nego nov iz ovih šup radnji, pa iako te 100km skuplje dođe svakako se isplati.
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Da je 100km skuplji valjalo bi, tamo su mnogo skuplji, ali da je dobra njihova garancija, svakako.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mislio sam na polovan telefon.
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Pa i nije mnogo skuplje za polovan telefon, pogotovu ako je isti dobro očuvan. Ja tako uzeo i svoj sgs2 i burazu sgs3, oba polovna, oba daleko ispod cijene koju traže ovi za nove ALI odlično očuvana sa ofic. garancijom (kimtec u ovome slučaju). Rade oba bez greške. :cool:

    Tapatalked
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam uzeo nov po cijeni kao u ovih crnjaka. Uvijek se može nać, samo treba bit strpljiv.