Elta MT cable net in the Tuzla town

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ColdFire, Jul 17, 2010.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Txtv.ba im ne radi :)

    Jel kome proradila nova brzina? Meni je i dalje isto, samo megabit :(
     
  2. becke

    becke Aktivista

    Zvao je drug da se informise o novim paketima i usput pitao za to.
    Rekli su mu da ce zbog tehnickih problema prebacivanje na nove pakete kasniti 5-7 dana.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  4. becke

    becke Aktivista

    Vjerovatno postepeno prebacuju, buduci da je kod mene brzina jos od starog paketa.

    Edit:
    Pustene su i kod nas nove brzine, ali ping je ocajan.
     
  5. Minx

    Minx Aktivista

    I ja se prijatno iznenadih danas.
    Loyality L - 2048/256
    Ping los al prezivit cu (prema sarajevu katastrofa, prema banjoj luci prolazno, u detalje ne ulazim - nisam kompetentna)

    [​IMG]
     
  6. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    I mi se malo žalili na ovom profilu, kad vidi vraga, zatvoriše komentare. Da se makar udostojiše odgovoriti na naša pitanja.

    Vala -1 za podršku. :)
     
  7. becke

    becke Aktivista

    Iskreno, jako me razocaralo zatvaranje komentara od na profilu s obzirom da sam ucestvovao u toj raspravi.
    Glupost mi je sto nemaju nikakav internet servis za komunikaciju sa korisnicima. Mislio sam da je namjena Facebook stranice upravo to, ali izgleda sam se prevario.
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Imatel kakav screenshot ili nesto, da vidim o cemu je bila rijec :)

    EDIT: Evo nadjoh pofajn materijala u komentarima za onaj letak sa novim paketima, pa da vidimo :)
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    [​IMG]

    Tako je kod mene. Kod kolege koji je imao Future paket od 38 KM bila brzina 250, sad 320 :shock:
    I kod Minx vidim da je 250kB/s, stvarno nemam srece :(
    EDIT: Evo sad imam srece, na torrentu varira oko 245 kB/s :D
     
  10. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Kakve su vam brzine sada? Je li sve OK? Kod mene lično, sporije je nego što je bilo prije poboljšanja paketa.

    Edit:
    [​IMG]

    [​IMG]
     
  11. becke

    becke Aktivista

    Brzina mi je OK bila i prije novih paketa, a i sad je.
    Ping je skoro duplo veci nego prije, nadam se da ce to srediti.
    Sreca ne igram se niceg preko neta ovih dana. :D
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    I meni je ping los navece pogotovo, ali DL ide super, 220+kbps, nemam nikakvih prituzbi sad na net, posto se i ja ne igram :)
     
  13. Evo čitam ove vaše komentare...
    Ja ovo smece od interneta nebi preporucio nikome da uzme na duži period.
    Koristim ovaj internet od 2009 godine. Imao sam ADSL 15G sa nekih 4MB brzinu. Bila neka akcija za ovu kablovsku, u to vrijeme sam uselio u novi stan i nisam imao ADSL a izgleda moras ko biva čekat da ti dodje ADSL kada promijeniš adressu.....glupost čista.

    Tako da sam uzeo Medium paket od nekih 2 MB koji je tada kostao 48 km.
    Momci su odmah sljedeći dan bili tu kod mene da naprave internet što je Veliki plus.
    Prvih 3 mjeseca je radilo sve kako treba, cak me navelo da se odjavim od ADSL-a i pređem na ovaj Kablovski.
    Internet sam uzeo u Avgustu 2009. 3 mjeseca kasnije Januar 2010.....počinju razna sranja kao npr:
    - Nema konekcije
    - Zakrčenost Saobraćaja
    - Spor download poslje 12 h pa sve do 1h
    - O pingu da i ne govorim, kada je sve "normalno" ide nekih 40-60 ms za Battlefield 2 a 170-250 ms za WoW, ali kad je "nenormalno" onda neka vam je bog na pomoći, na WoW ping prelazi i 7k ms ako imate sreće da se loguejete.
    Nekad im nadođe pa sve bude kako treba ali barem 3 puta u sedmici bude neki problem, i nema interneta.
    Ne preporučujem ovaj internet nikome, previše je problema oko ovoga, nestručan tim, da prostiš ali nema bolje riječi da ih opiše nego Seljaci. Vlasnik ove firme je Muhamed Tokača, lokalni lopov i prevarant koji je pomoću ove lopovske ne države ukrao firmu od poštenih ljudi i zaposlio nestručnu rodbinu iz gornje Tuzle.
    Jeste da plaćate Reket BHtelekomu ali ste barem sigurni u kvalitetu usluge i eto sad je flat rate. Teško da kada bude problema na ADSL-u, internet je većinom dostupan, router podrška, HDCP podrška i imate 24/7 internet podršku gdje radi puno stručniji tim od ovih kretena.
    Najbolje riješenje po meni jeste da se prijavite na ovaj internet dok čekate da dobijete slobodno mjesto za ADSL.
    Malo je skuplji ali razlika u kvalitetu je nebo zemlja.

    Evo upravo dok pišem ovu poruku internet je katastrofalan, nestalo sinoć oko 23:35, propadoše mi downloadi koje već skidam 2 dana, evo trenutno interent i radi a i neradi. Definitivno bježite što dalje od ovih kretena ako je ikako moguće
     
  14. becke

    becke Aktivista

    Ma prepricano je vec 100 puta da kod njih zavisi od lokacije. Ja sam se u to vrijeme dok ti nisi imao neta igrao World of Tanks sa pingom 40-70 sto je meni OK za tu igru. To da su u timu bili strucniji i prije svega ljubazniji ljudi dok sud nije donio presudu u korist Tokace stoji.
     
  15. jeretik

    jeretik Komšija

    Čuj, normalno da bježim. Elta MT, zna se šta je to, ne do bog nikom.
    Mislim, ja kad vidim ovu njihovu uslugu kablovske TV, sve mi bude jasno, nema potrebe jos i na internet usluzi da provjeravam.
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma nije vala baš toliko loše ko što napričaste. A i eto becke reče, može biti da je do lokacije pa da ne valja usluga nekada. Sigurno nije ni sve bajno, ali ja znam da mi sada sve stranice idu super brzo, da mi je ping u HoNu dobar (manji od 100njak, server u Njemackoj vecinom), da konačno mogu gledati Youtube u 480p i ponekad u 720p bez čekanja da se loada i sl. Kablovsku nikad ne gledam pa o tome ne bih, ali se kanali ovako čine OK na prvi pogled.

    Dl mi sad ide preko 230kbps, što sa torrenata što ovako obično sa sajtova, tako da ja konkretno za 28km nemam ama baš niti jednog razloga da se bunim na kvalitet usluge.
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ima li neko da koristi Skype na kablovskom. U mene otac redovito prica s familijom iz USA, odnosno pokusava. Desava se da povremeno zvuk kasni na drugoj strani, dok mi Amerikance cujemo odlicno. Konekcija se ostvaruje preko LAN-a, dakle iako laptop Sony Vaio PCG-K35 ima WLAN integrisan, konekcija ide preko zice.
    Skype je 4.2, starija verzija, OS Windows XP, a kamera je Logitechova neka stariji malo model, tj. ova http://www.ansarishare.net/wp-content/u ... 06/223.jpg
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja nemam nikakvih problema, paket od 28km.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Samo da javim da sam ustanovio u cemu je problem. Najvjerovatnije je kamera defektna, jer kad se koriste slusalice s mikrofonom nema prekida.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker