Event id 10016 windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by bhd, Mar 19, 2017.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jel iko nakon zadnjeg updatea win 10 u moj slucaju pro 64bit imao problema ovaj id (google it!)

    Naime meni ej nakon updatea crashirao dosta puna racunar. Vidim u event vieweru pod system ovu gresku i malo.googlanja vodim da simptomi odgovaraju hehe. Elem jos nisam nashao rjsenje a vidim u event vieweru i nakpn fresh install windowsa opet isto.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako crasha, bsod?
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Da bsod i automatic reboot

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja nemam taj problem, koliko cesto se desava?
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mozes li provjeriti u event viewer

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Imas li tih errora u system.u

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imam, evo imo prije par minuta ali nije se nista desilo
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa neko najebe ko ja neko ne. Heheh

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Uglavnom imao sam frekvento restartanje

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kako je krenulo, prebacicu se na mac...
    Prvo te natjera da predjes na win 10 a onda trpi, meni na laptopu nekada ne radi wifi nakon sleepa, svako nekoliko sam natjeran da restartujem iako sam pogasio te servise, instalira update i vrati na podesavanje staro...probudi nekada sam iz sleepa (oko toga i nisam gledao sta je, ne da mi se), kada castujem na tv moram ga deinstalirati da bih opet mogao i tako lagano mi zivce vadi hehe
    :smt003
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    da, los je win 10 pravo sto se stabilnosti tice. Ja obavezno backup pravim svakih 7 dana, do sad sam vraco backup 20tak puta. Kad nesto krene po zlu nema pomoci osim restore backupa. Win 7 instalacija na drugom ssdu mi je stara 4-5 godina.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Backup svega? Kolko giga backupujes

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisam vala imao nijedan problem od kako sam presao, s tim sto je sam presao na W10 u pola noci, ni pitao me nije :lol:
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja ba hahahahah.ma ovo ijepravo bad. I to su zajebali sa nekim korisnikom koji enma prava na svr a updaetom ga stavili.kao glavnog updatera pa pucaju timeouti

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Samo sistemske particije, backup bude oko 20GB. Vracanje backupa za 15tak minuta, a da instaliram ponovo sve uzelo bi mi pola dana
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma da nista install programa jel tako a kod mene su sve instalacije na ssd damn

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja usmjerim na druge hdd-e instalaciju tako da na c samo ostane link. Doduse ovaj ssd za win10 mi je samo od 60GB pa i ne bi stalo nista puno vise od sistema :)
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Aham ma kod mene je onaj samsung 850 240gb imam teru sa strane pa cu uradit backup inicijalni tek sam instalirao sve programe i antivirus.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da a ako imas instalirano dosta stvari na ssdu a neces da i njih bekapujes imas u acronisu opciju da izuzmes foldere po zelji. Ali pri eventualnom vracanju backupa morao bi te foldere sa programima/igrama, koje si izuzeo iz backupa, kopirati na drugi hd pa poslije recoverija ih opet vratiti na izvorno mjesto.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma da samo game foldere origin i wthunder. Al nisa koristio tak acronis. Sta je sa backup od w10?

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk