Fallout 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by Patton2410, Jun 3, 2015.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Ovo je port bio na fazon file/save as, kao batman i cod-ovi
     
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    +1 sa svim sto si rekao.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Morao sam guglati kako da izadjem iz power armora, ili nije pisalo ili sam fulao, a nista ne pise u controls u opcijama naravno. Kod mene FPS varira skroz nasumicno. Hodam kroz hodnik, nista bitno ne ulazi u scenu, a FPS padne na 40 sa 60. Nidje veze. Likovi me podsjecaju na Oblivion, isprepadas se, pogotovo kad se neka zenska nasmija, ono totalno creepy. Kad koristis gamepad na PC, nema autoaim, ne znam ima li na konzolama. Ima VATS naravno, ali on je limitiran i mozes samo par puta opucati dok se ne napuni action bar, a niti mi je drag inace. Companioni samo smetaju, stane na vrata i ne mozes da izadjes. Dijalozi su jako pojednostavljeni. Sad u vecini slucajeva odgovaras sa "da", "ne", "reci mi jos o tome", nista detaljno. Igra se vise ne pauzira kad lootujes.

    Sto se tice problema sa misem, jer u igri naravno ne mozes iskljuciti akceleraciju, jos je direktno portan sa konzola, pa se Y mouse movement duplo sporije krece od X: http://files.shanelenzen.com/fix-fallout-4.html
    Sto je najcrnje u svemu tome, Bethesda prodaje Vault 111 mis.

    Isto tako ne mozes ukljuciti/iskljuciti vsync.

    Ovo je poslije sat i po igranja. Ne da nisu rijesili probleme iz proslih igara, nego ih ima jos vise. Jedan od najgorih portova koje sam vidio.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Igrao par sati na PS4, i iako mi je prvi Fallout, nije nesto mi igra. Igram je a mislim kad ce vise Battlefront. Znaci nista posebno nije utisak ostavila na mene.
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Svejedno opet ce da bude hard core fanova koji ce igru dizati u nebo. :)
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Vidim ja.. ostao bez metaka a oni žohari napali. Zamahne svake prestupne godine.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Fallout 4

    Takav mi je jaran sto sam sa njim po pola igru uzeo. Objektivnost mu je strani pojam kad je Fallout u pitanju.

    Ja i danas uletio da igram, reko mozda je do mene, dok se malo zagrijem, ali jednostavno ne ide. Igrao jos 3 sata, i dosadno mi jednostavno igrat. Jos mi smeta i sto ljudi izgledaju kao groblje, uzas. Ja kojem grafika nikad nije prioritet u igri, i kome to u vecini slucaja to ne smeta, sam zgrozen na sta lice. Grafika svijeta je ok, pristojna (nista posebno ipak) ali modeli su amaterski uradjeni. Igra mi je neigriva u third person, a ja RPGs volim u trecem licu igrat. Nesto mi kao zapinje karaker kad sam u trecem licu kad se okrecem. Cudno mi skroz. U first person to ne osjetim, i sve sljaka u dure, samo u trecem...
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja mogu samo pohvaliti pravljenje baze, crafting. Jako dobro uradjeno. Sam uvod igre je opet jako dobar, ali je u biti isti kao i u F3. Sve je zapravo gotovo isto, nigdje pomaka, pogotovo za ovako velik vremenski period i s obzirom da su zgrnuli milijarde u medjuvremenu. Vjerovatno su boje najvece promjena.
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Mislio sam da ljudi serendaju što kritikuju grafiku, ali ovo mi je baš čudno .... gotovo da nema pomaka od Skyrima a jedva se vuče i na najjačim konfiguracijama !? Pa mogli su fino kompletan engine bez ikakvih modifikacija od Skyrima uzeti i napraviti Fallout 4. Animacije su mi pogotovo kritične ... Ipak, igra izgleda da ima zaista dosta sadržaja i meni ne smeta što je dosta toga prekopirano iz F3 (ako nije pokvareno, zasto popravljati). Sto se mene tice, ne zuri mi se sa igrom, uzet cu nekada tamo novi PC a u medjuvremenu sam siguran da ce izaci dosta patcheva i fan modova koji će F4 učiniti mnogo igrivijim.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  12. NAILS

    NAILS Moderator

  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Radi meni normalno. Download (manual), pa download manually.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Yep.. sad' radi. Maloprije je mi je izbacivao server error. Al' eto drugi link ako opet bude nedostupan.
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam upalio, pustio da igra sama skonta ultra settings i probao igrati.

    Sve regularno jedno što mi je igra prenadzidzana. Bar ovi prvi leveli sve jedno na drugom. Više bi gotivio Stalker fol svijeta sa craftingom.
     
  16. Decerto

    Decerto Komšija

    igrao je dva sata i obrisao...F3 mnogo bolji.Meni ovo se nadzidzano kao sto stihoklepac kaze,i puno boje,izgleda vise kao bioshock infinite nego fallout.Proslo 8 godina od zadnjeg fallouta,a oni igru rade u istom engineu,da ne kazem u kojem su i oblivion radili lol (mozda i jesu >.< )

    long live kat i tpb.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    PC verzija prodata u 1.2mil primjeraka u prvom danu.
     
  18. Decerto

    Decerto Komšija

    jel je igra hypana do boga...koju god stranicu otvoris samo fallout 4 fallout 4 fallout 4,video tamo,screenshot vamo,a igra totalno ne-optimizovana.
     
  19. RaP

    RaP Komšija

    Igrao 4 sata u cugu, ne znam kada sam zadnji put igrao ovoliko jednu igru, 4 sata a nisam odradio 3 misije, po meni igra je odlicna, svidja mi se power armor sistem, takodje vidi se da je ID softvare uticao na perspektivu prvog lica, tj . pucanje je mnogo bolje od New Vegas-a a da ne kazem na osnovu F3 gdje nije ni bio iron sight sistem.
    Sto se tice engine radjen je na istom ali poboljsanom engineu, vide se dinamicne sjene i PBR sistem shadera, pomak u grafici se vidi, ko sere za grafiku nek vidi zadnji i predzadnji call of duty radjen na engineu Idtech 3 ( Quuake 3 engine ). Svaki isti sem sto su uveli motion capture za animacije pa ih to vadi.
    Grafika je odlcina za svijet koji je stvoren, i koliko nudi.
    Ali sto jest jest modeli ljudi su odvratni, ajd oni Super mutanata, Ghoul i ostala stvorenja su ok ali ljudi su nekako cudni losi.
    Svaka lokacija ima svoju pricu, ako se bolje pogleda terminali poloizaj skeleta ili inventar koji se nalazi na toj lokaciji moze se otkriti sta se desilo.
    Sto se tice performansi na Ultra ide vecinom vremena na 45-60 fps-a zna pasti na 25 bez ocitog razloka ponekad, a bitan pad performansi sam vidio kada se popnem na viskoe zgrade.
    Igru vrtim na 2600k @ 4,5 GHZ, 12 GB DDR3, i R290 vecinom na 60 FPS al izna pasti na 25.
    Jos kada izadju mod tools bice stvarno vrijedno svake marke.
    Po meni materijal za game of the year, ako izdaju mood tools u toku ove godine.
     
  20. Decerto

    Decerto Komšija

    pa sta su to poboljsali na enigineu ako tebi sa 2600k i r290 fps padne na 25 haha :D . Pa brate uporedi grafiku last lighta i ovoga,pa mi reci da izgleda tako dobro za 25 fpsa na r290 :D . I bioshock izleda mnogo bolje od ovoga.Svako ima svoje misljenje ali po meni ovo nije nista bolje od skyrim grafike,a sto u skyrimu imam 60+ fpsa,a ovdje 15,to je druga prica ;D