Folderi - gdje su i sta rade?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Feb 21, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    S obzirom na smanjeni broj aktivnih clanova Folding tima, morao sam da pokrenem ovaj thread. Ako izuzmemo one koji su bili aktivni samo zbog nagradne igre, zanima me zbog cega ste prestali s foldingom? Mislim da su mnogi pogresno razumijeli citavu ideju ako su smatrali da moraju ucestvovati sa mashinom 24/7 i super jakom grafickom karticom ili procesorom. Ja bih vise cijenio 10 clanova koji bi foldali 8h dnevno, nego 3x u 24/7 jer se ne radi samo o poenima, vec i zajednici.

    Ja obecavam da mogu ponuditi odgovor na svaki realan problem.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ev da se ja opravdam :) :
    preko dana radim/modeliram, a to je nemoguce ako je u pozadini GPU klijent, jer su ogromne scene pa se i bez FAH klijenta 3d max vuce ko' krepana macka (4 - 5 fpsa). Preko noci ostavim da CPU renda to sto sam izmodelirao, a tu odu sve 4 jezgre na 100% i doslovno ugusi foldanje, FAHmon pokazuje 11 hours remaining za jedan zadatak ako trenutno i rendam. Nazalost, teze - preteze. Imalo se nekih vanrednih troskova, a inace je u veoma skoroj buducnosti plan investirati u napajanje i grafu pa da jos jedan PC bude spreman. Kad to aBd sastavim - folding nastavlja.

    A i Juku da ispricam, trenutno nema PC-a, u procesu je zbavljanja novog pa sam siguran da ce i on nastavit cim to sve uzme (trebalo bi biti za koji dan).
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ljudi su takvi da se uvale bilo gdje samo radi nekog licnog dobitka sto je bio slucaj sa nagradnom igrom.
    A malo je onih koji realno gledaju na ovaj projekt.

    To ti je ona prosjecna bosanska filozofija : "Sta ce mi to, crknit ce mi kompjuter, sta me briga za te proteine...nek je meni dobro".

    Cak i ovo sto imamo nesto vise od 20 solidno aktivnih foldera je puno kad shvatis koliko smo mala drzava i koliko smo zaostali po ovom pitanju.
    A naravno da bi volio da nas je puno vise...ali ne moze (barem za sada)

    @vedo - to je vedo opravdano.
    Ali kad vidis ove gaymere sa skupim konfiguracijama koji pola svog vremena slusaju muziku na racunaru i surfaju po nekim mahalskim sajtovima, meni se pocne povracati.
    Pa jel to ima imalo neke ljudskosti u sebi.
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja od kako sam prodao ATi 3870 nemam prakticno cime foldati, integrisana 3300 evo folda al nikako da zavrsi, a bio sam aktivan bar 8 sati dnevno (nick mi je tamo MrNice).
    Upregnut cu i Athon X2 pa kad zavrsi zavrsi...
    Karticu sam prodao jer sam imao u planu zbaviti nVidiu bas zbog foldanja i doprinosa ovom projektu.
     
  5. Venom

    Venom Aktivista

    L4D je unistio foldersku karijeru xD
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    ja foldam aktivno,24/7 samo sto nemam grafe,pa tako se i ne radi bas puno =) ipak,kad vidim jarana(meho_xD) koji folda sa P4@2,66GHz koliko mu treba za jedan WU,kazem da meni ide kako treba :D
     
  7. BlackKnight

    BlackKnight Novi član

    Radi se 24/7, kad već radi komp nek je i koristan.
    Kad vidim da neko ni ne pocne a odustao je. Smrkne mi se.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Foldao sam 24/7. Foldam 24/7. Foldaću 24/7. :smt002
     
  9. sale1177

    sale1177 Novi član

    Foldacu dok mi graficka ne crkne :D
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja sam svoje razloge vec iznio. 24-satno foldanje sa 4850 nakon 3 mjeseca rezultira artifaktima u igrama, i rusenjem gpu clienta. foldam 24h sa procesorom i dobijam ppd=1920. ostale razloge enise si dobio na pvt ;) (sulu6000 i Dog, sad sretni???? samo je jedan)
     
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

    potpisujem.
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    3500+ folda cca. 5 sati dnevno. Zadnje 2 jedinice su "nestale" tako da odavno nemam ništa prijavljeno.
     
  13. daco87

    daco87 Aktivista

    nisam bas upoznat s tim al da pitam ocul sta postici sa p4 @3gh i 9600 grafom?
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    A jel' tako tesko pogledat par stickya koji govore o tome sta moze i koliko moze foldati? :x
     
  15. perke

    perke Aktivista

    i ja sam u zadnje vrijeme otanjio... rade samo 3xCPU, neki je posao stisnuo a kad radim ugasim gpu jer me nervira stopanje itd...

    gpu folding pichi 24/7 samo preko vikenda
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    ................folding_home.......................
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    onda je to kod tebe 24/2 a ne 24/7 :p
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kod mene playka ispala iz sheme, 2 grafe, a kad pustim soker na svojoj mashini zaboravim upaliti kad zavrsim

    :)
     
  19. artemis

    artemis Komšija

    Grafa folda stalno,sva jadna cvrci.Kad stignem ukljucim i plejku.Ali eto, ponekad zaboravim prebaciti sa fz na net...
     
  20. Hansel

    Hansel Komšija

    Ja sam, iskren da budem, neaktivan u zadnjih 15 dana. Da sad ne serem i lažem sa nekim izgovorima, reći ću: ''Nema ih.''

    Reinstalirao sistem prije 15 dana i nisam uradio taj petominutni posao instaliranja programa i postavki. Jednostavno i zaboravio sam na folding. Kada dodjem na forum i vidim nove postove u temi, onda se prisjetim da trebam instalirati program i pokrenuti, ali ubrzo zaboravim. Evo danas ću pa ću od sada ići kao i do sad.

    Jebiga da ne lažem džabe i ne izmišljam neke trećerazredne izgovore.