Folderi - gdje su i sta rade?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Feb 21, 2009.

  1. techton

    techton Aktivista

    I ja sam poceo sa foldanjem prije 3-4 dana na i5 2500k i na gtx460 istovremeno. Koristim gpu3 i smp2 6.34 klijente, samo me zanima koliki bi mi otprilike trebao biti ppd i da li je to najbolja kombinacija? Zasad imam 34,5k poena za 29 wu, sto po ovim statistikama na listi hwb teama nije lose
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Moj savjet je da koristis samo CPU, konfigurisi SMP klijent i vozi.
     
  3. k0ST

    k0ST Aktivista

    Druze techton, dobrodosao u HWB folding tim. Probaj jedan dan da isklucis GPU klijent i vidis koja ti je razlika - najvjerovatnije ces odluciti da poslusas Enisa i ides samo na SMP. Razlika ce biti vjerovatno ~2-3k ppd, ali ces trosit puno manje struje.
     
  4. techton

    techton Aktivista

    Hvala momci, i ja sam mislio ici u pravcu overclocka ovog 2500k pa na njeg samo stavit klijenta, ali trenutno sam sa stock coolerom tako da bez nekog ozbiljnijeg hladjenja ne mislim dizati takt. Za nvidiu sam negdje procitao da sama ide preko 10, 11k tako da me zanimalo da li je bolje kombinovati cpu+gpu ili samo oc cpu pa smp.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa na toj NV kartici ces i imati PPD oko 11-12k, ali ces isto toliko imati i sa 2500K, cak i malo vise, uz skoro duplo manju potrosnju. e sad ako ti nije zao lifutrike, i ako ti se kartica ne grije previse, onda pusti oboje. pa ako ppd bude oko 20-23k, onda je to ok
     
  6. techton

    techton Aktivista

    Ma kartica se ne grije uopste, ona je na nekih 57 C, dok mi se cpu grije i do 70 C.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Puno je tih 70 C, ne bi se trebao toliko grijati. Kakvo ti je hladjenje procesora?
     
  8. techton

    techton Aktivista

    Ma previse naravno, stock je hladjenje sa onom ofirnom pastom sivom

    EDIT: Sad sam otvorio u gigabyte touch biosu, temperatura je dostaq niza na nekih 60/61C, ovaj hwmonitor bas puno laze
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    to je normalna temp :smt002 :smt002
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    De smanjite malo taj folding ljudi, ne moze TE Tuzla nadostati koliko vi trosite struje :mrgreen: Sacekajte da barem prodje krizni period :D
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa smanjilo je jbt, folda nas jedva desetak :shock: ja apelujem da se poveca broj foldera, a ovaj doso i hoce suprotno :p :mrgreen: :mrgreen: nema toga selvine :) keep folding :smt007
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kakvi su ovo bezvezne jedinice, 280 BPts u konacnici oko 3000 Pts za vise od 4 sata na 4.5GHz?

    Pa na Q9550 @ 3.9GHz sam dobijao vise tj dolazile mi bolje jedinice te sam za 4,5h dobijao preko 4000 Pts sa bonusima..

    Valja namiriti ove sa hexa SB-E sa ogromnim bonusima a sica neka se snalazi.. :evil:
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Znali netko jeli se moze sa HD 7950 foldat?
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a de mi reci sto ne bi moglo? mogu sve ove kartice: 2xxx/3xxx/4xxx/5xxx ATI Video Card, or newer
    ja sam pokusao foldati na 5870, i odustao prije nego sam i posao :D ppd jedva 4k, a temp otisla na 90 stepeni :)
     
  15. black

    black Komšija

    mozel ko postaviti linkove sta sve mi treba za konfu iz potpisa
    posto ima najmanje 4 guida na forumu pa neznam koji je aktualan
     
  16. k0ST

    k0ST Aktivista

    Manje vise svi su aktualni, najlakse ti je da koristis ovaj post, samo skini novi CPU (SMP2 V6.34) i GPU klijent.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  17. black

    black Komšija

    skino sam FAHControl v7
    ali nesto sporo radi posto sam citao da phenom moze i do 12000 poena
     
  18. k0ST

    k0ST Aktivista

    Moze, moj PII daje 12-15k ppd, u zavisnosti od WU koje dobijem. Vjerovatno moze i bolje, ali meni uporedo radi i GPU folding. Ovih 12-15k je ukljucujuci bonus koji dobijas tek nakon 10 na vrijeme odradjenih WU. Nisam siguran da li FAHControl obracunava bonus, ali HFM net prikazuje.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nakon dugo vremena, dosao sam na drugu poziciju na rang listi 8) 8) nazalost, ovo je propao projekat na ovom forumu :(
     
  20. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ma ne brini druze kolinse, dok makar jedan clan tima folda projekat nece propasti. Nazalost, necemo bas ni napredovati sa ovakvim ucinkom - ali zasad to je to... Tebi ne prostaje nista drugo nego da vise i bolje foldas pa da budes prvi na rang listi :lol: