Folding@Home sa PlayStation 3 konzolom

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Aug 10, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Sony je odlučio da podrži Folding@home projekt korištenjem naprednog i programibilnog Cell procesora koji se nalazi u svim PlayStation 3 konzolama. Za veoma kratko vrijeme, vlasnici PS3 konzola su uspjeli da ostvare rezultate za čiju obradu su korištenjem standardnih PC-ova prije trebale godine rada.

    Da bi koristili PS3 FAH klijent potrebno je da:

    1. Povežite PS3 konzolu na Internet preko Ethernet kabla ili bežičnim putem te izvršite nadogradnju PS3 firmwarea na zadnju dostupnu verziju.
    2. Preko XMB-a izaberite Network kolonu pa nakon toga Folding@home ikonu.
    3. FAH klijent će, ukoliko ste spojeni na Internet, preuzeti zadnju verziju za PS3 te odgovarajuću radnu jedinicu.
    4. Unesite željeno korisničko ime i broj tima 51246 za Hardware Base Folding@home tim. Podatke poslije možete promijeniti pritiskom na trokut na gamepadu.

    FAQ:

    P: Nakon pokretanja FAH klijenta, ventilator na PS3 konzoli se aktivira jer dolazi do većeg zagrijavanja pri opterećenju konzole. Da li je sigurno koristiti PS3 za FAH 24x7?O: Da! Sony je stabilnost i dugotrajnost imao na umu prilikom razvoja konzole te zvanično podržava FAH klijent na konzoli. Preporučujemo da konzolu držite na mjestu gdje osigurana dobra cirkulacija zraka.

    P: Kolika je potrošnja energije prilikom korištenja FAH klijenta na PS3?
    O: Prva verzija PS3 konzole sa hard diskom od 60GB koristi oko 200W pri FAH opterećenju, dok novi model sa 40GB oko 115W pri opterećenju.

    P: Da li mogu prekinuti FAH proces na konzoli i koliko imam vremena za slanje rezultata?
    O: Da, FAH obradu radne jedinice je moguće prekinuti te naknadno nastaviti. Ipak, imajte na umu da postoji rok za slanje rezultata obrade radne jedinice koji zavisi od same radne jedinice. Rok za predaju određene radne jedinice možete provjeriti ovdje. Nakon isteka navedenog roka za obrađene jedinice nećete dobiti odgovarajuće poene.

    P: Da li je moguće pokrenuti igru ili film sa FAH procesom u pozadini?
    Ne, FAH omogućava isključivo pokretanje audio sadržaja sa hard diska konzole te slika preko XMB menija.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Danas je u sklopu "Life with Playstation" aplikacije, PS3 FAH klijent nadogradjen na verziju 1.4. Najbitnije poboljsanje je podrska za vise razlicitih WU-a. Trenutno sam preuzeo jedinicu od 300K "atoma" koje prije nije bilo. Ostatak poboljsanja mozete vidjeti ovdje: http://www.scei.co.jp/folding/en/update.html
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    svaka cast za PS3 momce :), keep folding :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Radi konstantno i PS3 i HD3850. Ima jos nekoliko ljudi na forumu sa PlayStation-om ako se ne varam, pa bi bilo fino da se i oni ukljuce u foldanje, pogotovo sto PS3, kao i CPU i GPU, ima specificne WU-e.
     
  5. player1

    player1 Guest

    vozdra
    i ja sam neki dan poceo sa folding@home, nakon što sam pročitao da ps3 praktično može da radi non stop 24/7 a usput mi se ideja sviđa da se zajednički nešta uradi u dobrotvorne svrhe. Uglavnom, pošto sam na početku imam tek 3 WU završene, četvrta se folda dok sam na poslu (trenutno), a uvecer nakon igraja ostavim da radi i ugasie se sam kad završi. Mislim da su dvije WU dnevno dosta od mene, bar za početak. Ja sam osnovao svoj tim, ali ću se vjerovatno priključiti vašem timo, ako je to ok, pa da skupa to odradimo

    pozz
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Dobro nam dosao, unutra se izuj :D Bilo bi nam drago da se pridruzis nasem timu :smt006
     
  7. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    I neka se tvoj tim pridruzi nama :mrgreen:
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    Dobrodosao drug :)

    keep folding :)
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Naravno, samo upisi novi broj tima, odnosno 51246 za HWB i pridruzi se najvecoj grupi Foldera u Bej-Ha :)