Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    Nekaj se igram sa ovim, rekoh ocu da upregnem ovu gtx280 da uradi nesto korisno :). No uprono nailazim na probleme ili sta vec.
    Pa krenimo redom. Korisitm driver 177.41 ( treba li ubaciti one Nvidia Cuda drivere ili mogu i ovi ?). Skinem GPU F@H client i nabacim ga i pokrenem i onda imam nepoznate stvari:

    1. Kada pokrenem Display pokaze mi se prozor sa odredjenim informacijama, no ono sto me brine je
    a) broj iteracija/s = 60 ( 8800 GT dere negdje oko 2200 iteracija)
    b) tamo ispod Donor pise the core is not running
    2. Kada je F@H app minimizirana i predjem mishem preko njega imaju neki brojevi tipa xxx/25000. No problem je u tome sto se ovaj broj xxx zaista sporo mijenja, sta je ovo
    uopce ?
    3. Temperatura graficke poraste za svega par C, to ipak mislim da je indikator da grafa ne radi ili sta vec.
    4. Sta je bilo sa hardwarebase F@H timom.Btw ubacio sam da radim za hardwarebase.net team :)
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Da ne komplikujemo previse, evo par uputa za Folding@Home GPGPU klijent.

    - Instaliraj 177.35 Nvidia CUDA drivere ili Catalyst 8.7 za one koji koriste Radeon HD kartice
    - Instaliraj F@H GPU2 6.20 beta klijent
    - Ubaci user name i broj tima (HWB je 51246)

    * Za pregled rada / status, desni klik na F@H ikonu u trayu i izaberi Status / Log file
    * kada predjes kursorom preko ikone, dobit ces informaciju u tome dokle je dosla obrada

    Eh sad, vaznije pitanje je koliko ima ljudi zainteresovanih da u F@H projektu ozbiljnije, timski pristupimo? Dobar dio forumasha ima F@H-kompatibilne graficke kartice i dobre procesore, a solidan dio ima i PS3 pa mislim da bi mogli dobar posao da napravimo. Ako ima zainteresovanih pa napravimo bolji thread, neki tutorial i sl., javite.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja sam zainteresovan. :)
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    Sve sam to uradio, ali i dalje mi ne radi F@H viewer,nesto poput ovog http://www.stanford.edu/group/pandegrou ... 9600GT.png
    Je kada ga ukljucim i dalje mi racuna testni neki protein ili sta vec i broj iteracija je 60 sto je zaista premalo.

    Da li da pustim da izracuna testni protein ili ?
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Ah, pa sto ne kazes :) Nemoj koristiti viewer jer je strasno buggy u trenutnoj verziji. Dakle, instaliraj, podesi, i pusti ga u systray :)
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    Ah evo i ja upravo iskopah, covjece cijeli dan pokusavam, cak sam i Vistu nabacio na drugu particiju, reko da nije do server 2k8 i sl heeh :)

    btw sta je sa starim hardwarebaseom onim iz 2003 ako se ne varam :)

    Prvotno sam se tamo 'uclanio' pa sam sada prebacio na ovaj 'novi'.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Haha, moram priznati da si imao ekstremne pokusaje rjesavanja problema.
    Za HWB tim, samo koristi 51246 i sve ce biti ok, a Hurma mogao bi se i ti ukljuciti. Sta si mislio, sa CPU ili GPU? Koje su komponente u pitanju?
     
  8. artemis

    artemis Komšija

    Također sam zainteresovan :)
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Bit ce kad se vratim sa odmora... uglavnom, RV770 je vec kupljen, a za proc cemo vidjet. Fino bi bilo da se i ostatak raje sa foruma ukljuci. :)
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    I ja sam zainteresovan ako ova mašina iz sig-a može pomoći :D
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    evo i od mene CPU & GPU
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    Eto odradio sam svoju prvu WU od 25000 ( necega :) )
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Ja bih za pocetak bio zadovoljan i kada bi 10 ljudi sudjelovalo aktivno, da ima neki zajednicki projekat zajednice pa da se ne svodi sve na klasicni Q&A i roflmao. Trenutno sam u nekom testiranju i pisanju recenzija (Robin mi je na godisnjem, a Batgirl tek treba da se uhvati testiranja), no cim se to malo stabilizuje, pisem guide za ovo pa da, izmedju ostalog, znate i detaljnije o cemu se radi.
     
  14. perke

    perke Aktivista

    racunajte i na mene, imam dvije masine 24/7
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne valja ti link
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Bila je zagrada viska, sad je ok.
     
  17. Moncho

    Moncho Komšija


    Tu smo :), ti si sef kazi sta treba :)

    Samo bojim se racuna za struju ako ostavim cijeli mjesec da gtx280 radi ovo :) :mrgreen:
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Nvidia je s 10 PC-ova (pretpostavljam GTX 280 SLI) za par sedmica (24/7) dospjela medju top timove na F@H listi pa eto Moncho, samo udri, nemam GTX 280, ali sam spreman za challenge :)
     
  19. GW

    GW Moderator

    Nema se smisla uključiti ako nemaš dobar gpu. Ili ps3. :)
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    Jarane ja cetvrtu radim pa ti sada vidi :), a radim tek od podneva :)

    p.s. cak uspijevam i cod2 igrati dok je u pozadini ovo cudo upaljeno i radi, doduse jeste da imam 'samo' 100 fps ali dosta je :) za igru :)

    p.s.s kolike su velicine ovi fajlovi sto ih preuzimam i saljem nazad... je li nesto veliko ? da ne bi bilo :shock: