Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma izgleda da je neki konfklikt sa igrom.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    u foldingu nikad nista nije dobro podeseno. kad se naviknemo na to, onda ce biti sve ok. dok god od papaka ocekujemo da naprave to kako spada, bit ce nam ovako kako jeste. mrzit cemo i ati, i nvidiju sve odreda.. :D
     
  3. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Instalirah danas ove atijeve 9.9 drivere i GPU klijent se konstantno rusi. Jeli jos neko ima ovaj problem?
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  5. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ma znam da ima problema sa nekim igrama ali sam zbog pes 2010 demoa probao skoro sve drivere i ovi mi ostadose. Cini mi se da jedino 9.8 nisam instalirao valjda ce da radi folding sa njima.

    Sad ne mogu da vratim ni jedne stare drivere poslije ovih 9.9. :x
    Uvijek javlja onu gresku kao da pokusavam instalirati drivere za 64bitnu verziju windowsa.
    Ocistio sam stare driver cleanerom. Sta sad? :?
     
  6. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Uspio sam instalirati verziju 9.6 drivera ali imam isti problem sa foldingom. Probao sam i reinstalaciju GPU klijenta ali isto. Evo iz loga:

    Code:
    [18:10:55] Entering M.D.
    [18:11:01] Will resume from checkpoint file
    [18:11:03] CoreStatus = FFFFFFF6 (-10)
    [18:11:03] Client-core communications error: ERROR 0xfffffff6
    [18:11:03] This is a sign of more serious problems, shutting down.
    Jeli mogu negdje saznati sta znaci ovaj error kod?
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Daj da se malo vratimo unazad. Koje si drivere prvobitno imao te da li je tada sve radilo?
     
  8. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Danas oko podne driveri su bili 9.4, sve radilo ko sat. Skidam PES 2010 demo i pocinje se rusiti i ja mijenjam drivere po redu 9.5, 9.6.... ali PES se i dalje rusi. Kako sam stao na 9.9 verziji tu sam odustao jer ocito to rusenje PES-a nema veze sa driverima. Tada pokusavam ukljuciti GPU klijent, ali cim ga upalim odmah se srusi. Tada pokusavam vratiti stare drivere ali tada mi dolazi ona poruka da su driveri nekompatibilni sa verzijom windowsa. Nekako uspijevam instalirati 9.6 i sve radi osim foldinga. :? (i PES-a :x )
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Ono sto mozes uraditi je slijedece:
    - Uklanjanje FAH klijenta preko CP-a te kompletnog work direktorija (taj dio se mora 'rucno')
    - Uklanjanje drivera iz CP-a
    - Restart pa uklanjenje ostataka sa DriverSweeperom, restart
    - Instalacija Catalyst drivera (npr. 9.8 pod pretpostavkom da su 9.9 zaista problematicni), restart
    - Instalacija FAH klijenta
     
  10. Encor3

    Encor3 Aktivista


    Kako to da uradim, poslije deinstalacije iz CP-a ne ostane mi nista na disku od GPU klijenta..

    edit: Nasao. To je onaj folder u dokumentima, nije mi ga na search prikazivalo... Evo ga radi. Hvala. :smt006
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dok sam foldao na XP-u sa 8800GT sa GPU client-om gpu je isao na 100% a cpu jedna jezgra 100% a druga slobodna,kad sam presao na Vistu onda je gpu bio 100% a CPU skroz slobodan,eh sad sam na win7 al i na HD4850 i GPU je na 100% al i CPU je opterecen na obje jezgre po 50%.


    Da li je to poslijedica win7 ili tako to ide sa ATI foldanjem?
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nije do Win7, to je do ATi kartica. Ja sam se patio sa environment variablama da bih oborio CPU load, ali na kraju sam samo dobio nestabilan gpu client. Pomiri se s tim ili zbavi NV karticu ponovo :D
    Podesi afinity, stavi fahcore samo na cpu0 i trebao bi dobiti to sto trazis, mada mislim da je svejedno je li 2 x po 50 ili jedno jezgro na 100% load :D
     
  13. Emx

    Emx Aktivista

    Od danas za HWB tim foldaju i dva (2) i7 920! :)
     
  14. artemis

    artemis Komšija

    Jos malo i idemo u top 200 :) Da nam je jos nesto svjezeg mesa :mrgreen:
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Jos nekih 7 dana do tog jubileja :)
     
  16. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ma bili bi jos bolji da se aktivira vise (starih registrovanih) clanova sa po makar 500-1000 ppd... mozda ako bude kakva novogodisnja folding nagradna igra?
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Ako bude kakvog hardvera, lako je organizovati :)
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Mislim da bi stryker vrlo lahko mogao biti donator :mrgreen:
     
  19. artemis

    artemis Komšija

    Evo doniram ja paket orbita, jeste da mu je rok podavno istekao, ali zvacem vec mjesec dana i nista :mrgreen:
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker