Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Definitivno, s tim sto ce biti vrlo tesko napredovati ili uopce ostati medju top 200 sa trenutnom aktivnoscu, no bez obzira na to, svaka cast za sve koji su sudjelovali te posebno onim koji i dalje doprinose!
     
  2. k0ST

    k0ST Aktivista

  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja jos nisam prestao foldati :) a i ima jos par racunara kod jarana foldaju pod mojim nickom, tako da se radi nesto :)
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja cu danas ponovo u vatru baciti linux smp client, bakcem se oko hladjenja masine, i cjedjenja mhz iz phenoma :D

    Kad mozemo vise ocikivati posten client za ATi kartice, ne isplati mi se voziti 4890 na full load za mizerni PPD, dokle je OpenCL?
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ista stvar,ako bude neki bolji client palim folding ponovo_Ovako se ne isplati trositi struju.

    Jedino ako mi neko pogura reklamaciju :smt003 za 8800GT koja stoji u PCplusu vec dva mjeseca i ceka ne znam ni ja sta,foldacu do iznemoglosti :smt003
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Bacit cu mail AMD-ovcima, ali sumnjam da ce ponuditi neki okviran vremenski period.
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    evo da se i ja upisem ovdje, foldam vec neko vrijeme punom parom samo sto po noci nemogu slati zavrsene WU-ove zbog problema s konekcijom jer moram biti konektovan na FZ radi uploada

    e sad pitanje, zanima me kakvi su ovo WU-ovi 2493, vec me drugi zapada a moj ga procesor radi minimum 7 dana, jos dok radi niti mogu vidjeti PPD, niti do kada moram zavrsiti, niti koji djavo
     
  8. GW

    GW Moderator

    Čini mi se da je 905 bodova taj WU. PPD izračunaj sam. :)
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    OK, ak je tako onda je to neke normala za X2 4000+
     
  10. GW

    GW Moderator

    Pa da.
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Moze li mala pomoc.

    Foldao normalno sa HD 4670 i naleti mi povoljno zamjena za BFG 9800 GT OC i sad nece da folda GPU. Skinuo GPU klijent pa ponovo instalisao i javlja se ista greska

    Sistem je Win 7 32 bit, proc Phenom II 550 BE, ploca Biostar TA790GX A3+.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zbunjuje me ono "board type AMD" valjda se tu misli na grafu a ne na maticnu.Jesi li skinuo GPU client bas za Nvida grafe? Nije da je obavezno al bas poslije zamjene grafe nekako i novi windows je dobro dosao.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Hamo, nakon brisanja preko Add\Remove, moras obrisati i kompletan direktorij gdje se smjestaju rezultati (work). Desni klik na ikonu u trayu, izaberi Status pa Log i tu imas navedenu putanju.
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma to je zato sto mi ploca ima AMD chipset, pa pise da je tip ploce AMD.

    Hvala Enise, ovo je odradilo svoj dio posla, grafa folda za sad oko 5000 - 5500 PPD za razliku od HD 4670 koja je maximalno imala 1300 PPD.

    Ako neko ima brzi info kolika je maximalna dozvoljena temperatura za ovu graficku. Kad pokrenem klijent dostigne temperaturu od 72 C.
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    nezz, kod mene rijetko dostize 70°C a grafa je clockana, samo nezz kakvo je hladjenje na toj..kod mene je neki zalmanov hladnjak koji uvijek radi na 100%
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Temperatura današnjih kartica moze ici mnogo vise.
    Otprilike se treba referirati da je do 90C solidna temperatura, iznad 90C bi se kao i trebalo malo poboljsati hlađenje.
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kad stavim cooler na 65% temperatura ne prelazi 67 C, tako da sam zadovoljan.
    A jel ovo postoji neki limit koliko mozes da foldas ili je neki zastoj u pitanju

     
  18. GW

    GW Moderator

    Klijent po dizajnu pauzira 24 nakon previše greški. E sad što su se greške pojavile, teško je reći... Može biti do drivera, overclocka, defektne kartice...
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kartica nije clokovana, radi na default frekvencijama, driveri nisu najnoviji 190.62 su u pitanju.

    Edit: evo stavio sam zadnje drivere, pa cemo vidit sta ce biti :)
     
  20. perke

    perke Aktivista

    Koji bi bio najbolji setup za F@h na i5 750 i ATI4850 na 64-bitnom Win7? Hocu da, preko noci, upogonim novu masinu na poslu... a mozda i dvije, ako smuntam kolegu :smt003