Game of Thrones (HBO) [spoiler alert]

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Apr 6, 2011.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    [​IMG] :lol: :lol:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: Game of Thrones (HBO) [spoiler alert]

    Ta druga teorija nije baš vjerovatna jer je Daenerys rođena više od godinu dana nakon Rhaegarove smrti. Prva mi je poznata, ali je (barem meni) neinteresantna, sumnjam da bi Jonu pridavali toliko pažnje da je to istina.
     
  3. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Re: RE: Re: Game of Thrones (HBO) [spoiler alert]

    Da li postoji neki izvor koji ovo potvrđuje, ili koji tačno navodi u kom je mjesecu ko rođen? Na http://awoiaf.westeros.org/ samo stoji da je Dany rođena 284 AC a da je Rhaegar umro 283 AC, vremenska razlika bi mogla biti 1 ili 23 lunarna mjeseca?

    Preston Jacobs je na svom yt kanalu objavio par videa gdje u detalje analizira sve ove teorije, ima solidnih argumenata protiv R+L=J, kasnije ću ponovo pogledati pa ovdje napisati ako koga bude zanimalo :D
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sad znamo ciji je Snow definitivno. :D Dobraaa epizoda, i sezona u generalu.

    Jaooo ko ce docekat sedmu...
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma


    to je ta, ahhahahaha jak lik do jaja
     
  6. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Prejaka j epizoda, imam osjecaj da su režiseri htjeli prikazati publici upravo ono što publika želi vidjeti. Nadam se da će knjiga ić u drugom smjeru, pa da ne bude jednostavna repriza ovoga.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zao mi Margaery... :(

    Eto sad znamo, Jon Snow je Targaryen.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Znalo se to manje-više odavno, ali eto sad je konačno potvrđeno. Epizoda je pravi fan-service, ali na dobar način.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dobra al već par epizoda nije bilo sisa sta je rec [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    The King in the North!
    Brodovi idu...
    Winter je dosla..
    Dolaze mrtvi.. bit ce tu interesantnih bitki, bit ce cgi metar >D hahaha
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    predobar zavrsetak sezone,nisam ocekivao da ce margaery zaginut....because,tits.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Napokon, odose vehabije u dijelove
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da li je neko pročitao knjige. Ja završavam treću knjigu, koja bi to sezona bila u seriji, kraj četvrte? Čini mi se da se serija razlikuje, tj. ne prati vijerno knjigu.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sa svakom novom sezonom je serija sve razlicitija od knjiga.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znači ne gine mi i serije pogledati :D
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cak sto vise radnja u nekim dijelovima "svijeta" je prestigla knjige.
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Serija je u prosloj sezoni knjige ostavila.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    I kako to sada funkcioniše, nisam čitao temu da ne pokvarim sebi. Prve dvije knjige su dobre bile, ova treća je izvrsna. Je li serija izgubila na kvaliteti?
     
  19. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    S obzirom na to da se radnja u knjigama 4 i 5 paralelno odvija, a radnja u seriji uglavnom linearno prikazuje, stvorila su se mnoga odstupanja što se redoslijeda tiče. Npr. neki događaji iz 4. knjige su tek u 6. sezoni prikazani. Kako god okreneš, spojlat ćeš sebi jedno ili drugo. Moj ti je savjet ili prvo odgledaj seriju pa nastavi čitati, ili prvo sve pročitaj pa onda nastavi gledati.

    A serija je (po meni) definitivno izgubila na kvaliteti, naročito 6. sezona.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro je pa ce zavrsit sa sedmom sezonom.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk