Gamerski računar do 1300 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dundo, Dec 5, 2017.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    efo likes this.
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja bih radije išao na i5 8400 i neku osnovnu matičnu. Bolje, novo, garancija, tek izašlo.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa sam taj cpu na piku 430KM????
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kolega prodaje:

    Procesor: i5-2500K OC 4.0GHz
    Hladjenje: CoolingMaster Seidon 120M(vodeno)
    Maticna: Asus
    RAM: 2x4GB HyperX Fury DDR3
    SSD: 256GB LITE-ON
    HDD: 500GB WD Blue
    Graficka: ASUS Radeon RX460 OC 4GB GDD5
    Napojna: 850W GX
    Sistem: Win10

    Uz PC dobijete bezicnu tastaturu i mis kao i Maevo gaming mis zicni...
    za sve informacije i slike javite se u inbox
    Cijena 800KM
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Core i3-7100
    ThermalTake Contac 21 Cooler
    PALIT nVidia GeForce GTX1050Ti OC 4Gb GDDR5
    ADATA SSD 256 Gb 3dNAND
    Intel M2 SSD 256Gb 2Gb/s
    ASUS Prime B250M-A ploča
    BlueRay R/W optika
    750W MSi PLATINUM PSU modular
    SAMA ARK E-ATX3

    1100KM
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dobra ova...samo izbaciti adata ssd,jer sta ce mu dva ssd-a a ubaciti obican HDD od 1TB i to je to...plus ce mu od toga ostati jos 100 KM
    evventualno kasnije promijeniti procesor i odlicna konfiguracija
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    wtf? Pored i7 da kupuje i3, nidje veze. 2600k overklokan na 4,5GHz ce pojesti taj i3, vec ga jede i na default :)
     
    Last edited: Dec 7, 2017
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Za te pare ne uzeti 1060 je smijesno..
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je smješno za te pare uzeti dual core i3 pored hexa core i5. Grafu će promjenuti pet puta dok procesor promjeni.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    fakat uz onu moju kombinaciju moze ukljuciti i polovnu gtx 1070 :D
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Moguće, samo što previđaš njegov zahtjev za garancijom. Može dobiti 7 godina star procesor i grafu rudarku. Logično da uvijek može dobiti više sa polovnim, ali je to polovno bez garancije.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobra je ova tvoja opcija zoi, samo sto bi trebalo napajanje zamijeniti nekim kvalitetnim. I naravno ubacit graficku kakvu, moze ona 1050Ti, dovoljno je jaka zasad. A osnova bude odlicna, da je ne mora mijenjat narednih 5-6 godina.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ja sam uzeo polovnu grafu al sa 1 godinom preostale garancije, mlade su jos 1070ke i imaju sigurno min jos godinu garancije. A cpu nek je i 15 godina star nece mu nista bit, kad je dovoljno jak, maticne su najosjetljivija roba kad je polovno u pitanju. Ja mu dajem prijedlog sa kojim ce moci sve igre u narednih godinu dana igrati na ultra, a sa tom 1050ti vec ce sad morati kresati detalje na low da bi imo 60 fpsa u pojedinim naslovima.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    To je već njegov izbor, on za svoje pare bira. Znam da sam ja promjenio oko 6-7 grafičkih u zadnjih nekoliko godina a evo procesor i matična se nisu mijenjali.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    1050ti je preslaba karta, nema je smisla uzimati. 1060 gura sve u 60fps u 1080p i miran je do kraja konzolaske generacije, znaci jos makar 3 godine.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzmi polovan procesor i ram i neko bezveze kućište i uguraj u taj budjet nekako 1060. Ja bih se strpio i ustedio i na diskovima. Lako je disk dograditi ali ne i prodavati kartu pa uzimati drugu. Isto vazi i za CPU.

    Procesor bi iskreno ganjao ovako kako dmr kaze mada raja konta staro pa odmah ne valja. Samo nemoj ni slucajno ovaj dvojezgreni i3. Prije bih za te pare uzeo PS4 PRO i par igara.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A zasto je taj dvojezgreni u opciji uopste kad imas Ryzen 1200 koji ce iz 1060 izvuci maksimum na 1080p?
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato sto je to tipicni PC iz radnje gdje je utrpano šminkersko kućište, dva SSD-a po 256GB i blurej.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisam ni vidio da je gotova konfa. Nemoj dzaba bacati pare, pogotovo na drugi SSD. Ako ti fali para, nemoj SSD nikako. A blu-ray smijesno, zar koristi neko diskove uopste? Treba USB da formatiras i eto :D