Gdje kupiti Dobru Stolicu :)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Ghostbusters, Mar 31, 2007.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja imam tu trecu i moram reci da nisam zadovoljan.
    Stolica je nakon samo par mjeseci postala jako neudobna, ne mogu sjediti na njoj bez dva dodatna jastucica ispod, jer izgleda da se potpuno razvalila, osjetim daske (ili metalne sipke, sta li je vec).
    A desilo mi se da je pukla nakon nekih godinu dana (dole onaj metalni dio tacno gdje je zavareno), otisao sam ponovo u jysk da nadjem taj dio i dali su mi zamjenski besplatno.
    Tako da njima pohvale, ali sve u svemu, ovu stolicu ne bih preporucio.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ima u domaviji svako malo na akciji stolica sa naslonom za glavu, tiltom, presvucena mesh platnom sa ručkama oko 140km.
    Po meni best buy u BiH.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja tu imam. Samo mi se ne svidja sto je prilicno dug dio na kojem se sjedi (trazim rijec za ovo ali ne pronalazim :D), pa se moram malo nategnut da bih pravilno sjedio, da ledja komplet budu naslonjena.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    naslonjač :D :D
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dio na kojem se sjedi je naslonjac? Wow.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    aNaToMiC Vjerovatno misli na "klupu".. da mu je duga.

    [​IMG]

    :)

    Ja i dalje u fotelji.. ftw hehe..
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: RE: Re: Gdje kupiti Dobru Stolicu :)

    Nekako sam uspio procitati "dio gdje se naslanjaju ledja"..my bad
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Vedo nisam te skonto jeli imaš ovu od skaja ili ova od platna. Ako imaš(ili si koristio) obje kakv su ti utisci u porešenju ove dvije.

    Hvala.
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija


    Hvala na javljanju,sve sugestije će biti uzete u obzir.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam obje, a sada vecinom koristim tu od platna.
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Kava je ova "mrežasta" tj od platna što se tiče udobnosti u odnosu na ovu od skaja. Mislim onaj dio na kojem se sjedi, a vidim da ima isto dio za leđa pod uglom valjda da drži leđa uspravnim tokom sjedenja. Kako je u njoj sjediti pogotovo duže ?!


    Hvala
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    I nju sam imao, mogu reci da nije losa, jedino sto mi smeta je los naslon za ruke (plasticni) koji zulja.
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    NIsam se sjetio Domavije !

    Pogledah na stranici imaju 3 artikla,jedino "mahsuzije" otići.

    Hvala
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ima ona zgrada kod obija preko puta plusa,ja sam tamo kupio
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Mali update u vezi stolica.

    Potraga je završena, obišao sam nekoliko radnji po gradu,nisam išao u Domaviju ali i ono što mi se uklapa u budžet uglavnom je sve haman isto u svim radnjama što se tiče cijene i kvaliteta.

    Stolice koje su mi bili favoriti u Jysk su nakon što sam ih vidio u živo i onako na prvu probao su slabe. Mislim da neće osjetiti neke prevelike razlike ha kupio onu od 250 KM ha onu od 100 KM (mislim na cijene tokom sniženja)

    One stolice koje su mi bile favoriti onako na prvu kada se sjede u stolicu,sjedišta su vrlo "tanka" onaj materijal što je kao mreža mislim da se nebi u njoj ništa manje znojio nego u onoj od skaja.
    Zadnja fotelja koju sam u linku postavio a koja je trenutno na akciji je previše mehak i mislim da nije dobra ideja nju uzeti ako se misli u njoj duže sjediti.

    Uglavnom daju garanciju 2 godine na mehanizam i imaju podesive naslonjače za ruke.

    Znači ako se traži gotova "kvalitenta" stolica ništa nema ispod 450 KM pa gore što mi izlazi iz budžeta. Išao sam u FEF doduše radnja je bila zatvorena ali ono što sam vidio od cjena kroz izlog nema ništa za mene. Ali eto reda radi još jednom otići pa provjeriti za svaki slučaj.

    Uglavnom nahodao sam na ovu firmu http://velmit.ba imaju radnju u novom Robotu, onaj kod Elektroprivrede i ove su stolice u užem izboru. Znači obje su 250 KM domaće proizvodnje. (Tako rekoše)

    Ova Dena je fotelja ima metalnu bazu i ovaj dio za leđa je bukovina (ako sam zapmtio dobro) Nema podesivog naslonjača za ruke i ima"standarno" podešavanje visine sjedenja, možda ima podešavanje nagiba ali nema opcije da se zakoči na određenoj poziciji. Ima ovaj dio za leđa izbačen i vrlo je udobna za sjedenje. Ne znam koja je spužva korištena ali je pravo debela i ugodno tvrda i puno bolja nego kod stolica u Jysk . Ne znam jeli bilo do te stolice-fotelje ili je takav mehanizam kod ovih fotelja ali ima "lufta" koji milimetar tj malo se "klacka".

    Stolica Fenix (daktilografska stolica) Plastična baza i konstrukcija ali ima bolji mehanizam (asinhro mehanizam-mislim da se tako zove) nego ova fotelja i anatomski je oblikovana (Tako mi je rečeno) Nema lufta dok se sjedi na njoj tj "neklacka se" stolica. Isto je vlo udobna ali imam osjećaja da me "šćipi" sa svih strana i nekako je usko u njoj sjediti. Onaj dio za leđa kao da ima neka opruga i konstatnto gura u leđa.

    Uglavno obje stolice se mogu dobiti u različitim bojama i materijalima(štof,skaj,koža) i imaju dostavu za Sarajevo. Plati se avans i onda ostalo po preuzimanju-dostavi.

    Garancija godinu dana na mehanizam.

    Eto nadam se da će nekome biti ovo od koristi, kada se skontam koja će od ove dvije neručiti (naručim) postavim fotke.

    Hvala svima na savjetim.

    [​IMG]
    DENA
    [​IMG]
    DENA
    [​IMG]
    FENIX
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Je li neko kupovao kakvih stolica u posljednje vrijeme? :D
    Konkretno, gledao sam u FIS-u ima finih u ponudi, ali me interesuje koliko su izdrzljive.
    Ganjam nesto do nekih 200KM, ima li kakvih preporuka?
    Ne smeta mi fejk koza, tako da necu to izbjegavati, bitna mi je udobnost.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene jos uvijek ona sto sam polovnu kupio,neunistiva :D
    platio je 40 KM prije nekih 10 godina ...vrhunac tehnologije,obzirom da se svaki dan sjedilo na njoj barem po par sati :D
    jedino sam je prije 2 godine presvukao,stavio novo platno (stof)
    nedavno sam gledao u yisku stolice,na neke i sjedao...izgledaju smijesno naspram ove...plus sto su prelagane u odnosu na ovu
    ova je teska,jedva je ja sam ponesem,ima sigurno preko 20 kg
    [​IMG]

    [​IMG]


    upload imagem
     
  19. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Kupio u domaviji, platio oko 240km, najbolja stolica do sad sto sad imao. Najvaznije mi je da je stabilna, i da ima ovu kozu na naslonjacima.

    [​IMG]

    Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Bio sam u domaviji (na stupu) jucer, nemaju neki izbor koliko sam vidio.
    Najbolja je bila jedna od 190KM, ali sva je od plastike, ne cini mi se bas cvrsta.
    Gdje si ti uzeo tu, mozda imaju u nekom drugom salonu?

    @zipooo

    Zaboravih navesti, bitno mi je i da ima kakve fine mekse naslonjace za ruke. :D