Gdje ste folderi?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ReNNo, Sep 21, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedno pitanje, optereti li Windows SMP klijent 6 jezgara?
     
  2. k0ST

    k0ST Aktivista

    Jasta, 100% - novi SMP2 klijent je puno bolji od ranije SMP verzije po pitanju stabilnosti, opterecenja i bodova.
    Neki su cak i uspjesno radili 8-core/bigadv WUove na AMD X6 procesorima. Ja nisam pokusvao zbog zvanicnog stava stanforda (nije dozvoljeno).
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakav ti je PPD i na kojem taktu?

    EDIT: pokrenuo sam SMP, ali je opteretio samo jednu jezgru. Pretpostavljam da u client.cfg fajlu mogu nesto podesit?

    EDIT2: Sredio sam, svih 6 jezgri radi.
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    SMP na i5 2400 radim (4 jezgre), (mislim da 3 jedinicu trenutno obraduje)
    ali me samo interesovalo ovo za PPD, posto je dosta manji nego prvi dan kad sam tek instalirao SMP

    a na Pentium 2.8c vrtim obicni (ipak je samo jedna jezgra u pitanju, i pokazuje da samo koristi 50% procesora, ali nasao sam objasnjenje da ustvari koristi punu snagu procesora samo tako pokazuje sistem)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    CPU klijent se mi rusi (daleko od toga da je procesor/ram nestabilan, testirano svim mogucim alatima - LinX, OCCT, P95), a GPU klijent iz nekog razloga crashira Firefox. Jos sam se napatio da napravim da rade oba GPU-a, kad ono paf. :mrgreen:

    Na kraju sam popizdio i deinstalirao i obrisao sve sto ima veze sa foldingom.
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    Druze Stevie, ako se rusi CPU klijent to ti garant je zbog nestabilnog overclocka - vjeruj mi da je folding ultimate test stabilnosti. Najvreovatnije ti je u pitanju memorija/timing ili previsokvisok NB clock tj. premalo napona za zadati NB clock. AMD je na CPU folding poprilicno muhanat. Trebas to jos malo ustimati...
    Neeee, nemoj odustajati! Ucini nesto dobro za tim, nauku, humanost, ... overclock :D Jazuk je tolike pare sprcat u masinu koja nista ne radi...

    Druze AggressoR, ne znam cime pratis status - HFM monitor je trenutno najbolji/najprecizniji.
    Nisam siguran da se isplati vrtiti stari SMP klijent, pogotovo na tom Pentium 2.8c - instaliraj HFM pa proprati i vidi da li ti se isplati. Radije ubaci u njega neku nVidia karticu i raspali GPU klijent, ako si u prilici.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hahaha pametan potez..
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    I ja cu morati da prekinem foding na nekoliko dana moram nesh da testam.Pa se vidimo
     
  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    Trenutno FahMon koristim, nabacit cu taj hfm veceras pa cu vidjeti sta se desava


    a na starom procesoru vrtim obicni hfm i nije nesto, 126 PPD otprilike.
    (uzeo bi neko nvidia davno, ali je AGP slot)
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo i ja ukljucio folding na SB 2600K, blago clockovanom na 4GHz. PPD je 18-21k (bez big wu-ova). evo rezultata :) cpu temp po najvecoj vrucini ne prelazi 69°C
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Respect.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hajde jedno strucno pitanje :) K0ST je na forumu spomenuo PPD od 30-50k sa bigadv flagom. zasto ja vec treci dan zaredom kako foldam, imam ppd 18-20k? naravno, uradio sam sve po uputstvu. ubacio sam naravno svoj passkey, odradio preko 10 WU-ova, ali i dalje nikakvog bonusa :S evo kako mi izgleda config:

    [​IMG]

    evo i web config. da li ovdje treba josh nesto "isklikat" (identican je na obe vmware masine)?

    [​IMG]
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    kolinsb
    Nazalost nemam odgovor na tvoje pitanje ali moram rec da je taj sandy folding zvijer.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    U svakom slucaju tebi hvala :) nasao sam odg na svoje pitanje. Fazon je bio u tome, sto sam instalirao noviju verziju VMWare playera, a svaka novija verzija od 3.0 ne podrzava vise od 8 jezgri, tako da sam morao vrtiti 2 instance tj. 2 virtuelne masine po 4 jezgre, pa sam time ostvarivao manji ppd po WU-u (pa stoga nisam ni dobijao WU s kojom bih imao PPD od 40k+ jer ga sa 4 core ne bih mogao zavrsiti u ostavljenom roku). sada sam instalirao VMWare player 3.0 (onaj koji se i preporucuje) i on koristi svih 8 jezgri. PPD je sada ovakav:

    [​IMG]
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Nice!! Mislio sam da se nesto slicno moze ostvariti i sa onim klijentom sto je u beti?
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa mislis na onaj integrisani, na kojem imaju svi fah clienti (smp, gpu nv i ati)? probao sam i njega, ali mi se srusio 2 puta, i izgubio sam progress :( tako da sam odustao od njega. mozda nekad opet probam. ovaj linux mi izgleda OK skroz. radi fino. do sad nisam nisam izgubio ni jedan wu.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo napokon sam dobio jedan big WU. fazon je bio sto sam na fah clientu imao postavljen flag -advmethods (pa stoga nisam ni dobijao big WU, nego one standardne, gdje mi je PPD bio od 20-30k), a on se ne postavlja ako se odlucis za big WU. evo kakva je sad situacija.

    [​IMG]

    pretpostavljam da je ovo jedan od gorih WU, jer imam tek 35k. ljudi ostvaruju sa ovim procesorom i do 50k.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo odradjen prvi big WU :D dobio sam za njega 59905 poena. ppd je bio od 32-33k. evo radi se i drugi, i ppd je oko 41k :) TPF je 24:15
     
  19. k0ST

    k0ST Aktivista

    Bravo druze, samo foldaj!
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koliko ppd moze dat i7 920 na 4.2 ghz