Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najnormalnije, u USA i Njemačkoj SGS8 redovno ispod 600 (dolara i eura).
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Na amazonu je 580e, a bio je 565e prije 10 dana. Jedine mane S8ce su mjesto za fingerprint sensor i mala baterija. Nadam se da ce S9 imati sensor ispod displeja :smt007
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na S9 ce display bit senzor.

    Meni osobno ne smeta polozaj fingerprint senzora na S8/S8+. Mozda zato sto sam ljevak.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Note 8 će imati senzor u display - u. To je plan bio sa s8 ali očigledno ga nisu stigli napraviti pa ga uvalili gdje su mogli.
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Note8 nece imati senzor u displaju, nisu jos skontali kako da naprave. Ali zato u Qualcommu jesu mada je za sada spor i jos je u test fazi.


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Stignu zato ubacit u S9. Moraju neki iskorak napravit u odnosu na S8. Veci ekran necemo dobiti, niti ima puno prostora za druga poboljsanja. Jaci SOC, kozmeticke promjene u UI, bolja kamera i to je to.
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Posto napredak stagnira, a ocigledno da cijene novih telefona sve vise rastu, cini mi se da se sad najvise isplati kupiti telefon.
    Ne vrijedi vise ona "sacekaj jos malo izaci ce nesto bolje" :D
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Najveci upgrade bi bio cisti android i da se rijese TW smeca.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa kupiš Nexus ili instaliraš rom
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    Ili obrises TW i umjesto njega ubacis Nova ili Google now launcher
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je samo launcher. Nista nisi postigao s tim.
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    TW ne mozes obrisati, kompletan je skin sistema, vjerovatno si mislio na launcher. Nexus/pixel je bez premca kad je android iskustvo u pitanju. Ali nema smisla da 1500KM vrijedan telefon ima lag, da se performanse uredjaja degradiraju sa koristenjem telefona duze vrijeme (par mjeseci). Recimo HTC Sense je bas "sense" u odnosu na TW koji samsung forsira, huawei ima vecu konzistentnost sa svojim skinom, sony isto tako.
    Nijedan ROM nece raditi kao stock ( posebno kad je kamera u pitanju) a development za exynos je tu i tamo... Zasto ne ostave opciju da se prebaci na stock android interface? Zasto moram preci na nexus ako mi se samsung hardware i dizajn svidja? Samo sam misljenja da telefon tog cjenovnog ranga mora biti TOP u svakom smislu, a S8 to nije sigurno kad je software u pitanju.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Popravio se Samsung znacajno, nije to kao nekad u vrijeme SGS3 kad je telefon bas umirao nakon par mjeseci koristenja.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni se hardver samsunga najvise svidja ali i dalje predvode sa bloatwareom. Gomila smeća. Po 50 aplikacija viška. Sa custom romom dobijes drugi telefon samo je i to zayebnacija za sebe.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam zašto toliko kukate za stock Romom koji je smeće i muka mi je kad ga moram koristiti? Većina custom romova koji dođu uz telefone su bolji od stocka, sa dosta naprednijim funkcijama koje stock dobije dosta kasnije. Pa fingerprint je u stock dodan ako se ne varam tek jmu verziji sedam a Samsung ga ima od sgs4. Fakat niđe veze kukanje.
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma daj druze. Prvo, samsung ima fingerprint senzor od s5 ne s4, a i taj da izvines ku*cu ne valja. Drugo, valjda pricamo o softveru, a fingerprint nema veze sa softverom. :D
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobar je novi TW, oni stari su bili đubre ali sada je druga priča.
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nije djubre, ali je jos uvijek najgori od svih :D
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni se touchwiz davno svidjao, negdje od galaxy s do galaxy s3. sve ovo poslije nikako ne sjeda
    naravno u tom periodu je bio grozan, ali nekako mi je najviše ´sjedao´

    i danas je mozda samsung najbolji sto se tice svih featurea koji nude prvi na listi, dovoljno je samo spomenuti da su prvi ponudili multiscreen jos od galaxy s3.

    kako sam poceo koristit sonyev telefon, zaista mi je tesko pogledati neki telefon s androidom koji je bas heavily skinned.

    kad bih vec morao birati, birao bih HTC Sense, kad sam probao HTC M8 nedavno, koji je jako lijepo radio na Marshmallowu, pa i M7 na ICS.u mislim koji je vec bio dostupan za njega.
    imam kraj sebe A9 s obzirom na hardware super radi, samo ga malo ograničava 2GB

    Ali na Samsungu je ram management očajan, katastrofalan.

    Evo ja danas apdejtovao svoju XPeriju Z5 na 7.1.1, telefon nema problema, stvarno ga je Sony upeglao, svakim apdejtom jednostavno postaje bolji i bolji, i nekako se nadam da ce dobiti i Android O, mada mu istice podrska i jako male sanse su da ce dobiti. ali sam prezadovoljan Nougatom, i kako stvari stoje, Android Oreo mi nece puno trebati.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hoće li se to stvarno zvati Oreo? :lol: