Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    I ja evo ne mogu da vjerujem, mislim imao je i Note 2 3k mah bateriju, ali ova li-po od 4100 je ubica ili je ovaj sd625 toliko stedljiv. Evo screenshot



    [​IMG][​IMG]

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    Eldorado and Esh like this.
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kombinacija vise faktora. Jaka baterija, stedljiv cpu, umjerena rezolucija ekrana, garant malo bloatware-a...

    Sent from my C6603 using Tapatalk
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hamo vrijeme ti je mijenjati sig :p
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Evo u mene gejfon 7, skinut jutros sa punjaca (14:47h), on-screen 5:17h, jos 48% baterije.
    Istina nizak screen brightness danas vecinu vremena i stalno na WLAN-u. Siri i BT stalno off.

    Sa nekim normalnijim usage-om (vise brightness-a, vise LTE-a, vise browsera/fejsbuka) izadjem na nekih 7-8 sati on-screena a da ostane 15% baterije.
    Barem 30% je efikasniji od Android-a kad se gleda mAh vs. mAh.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    4.7 ekran, o cemu pricamo? I nije ti sve popaljeno kao kod hame.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ni ne tvrdim da moze vise :D
    Ali gledaj 4100 mAh vs 1900 mAh :D

    120% veca baterija za 30% vise vremena pod istim uslovima i 30% veci ekran.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kakav je taj redmi od Hame u odnosu na P8 huawei koji sad imam, mislim brzina i to? Sluzi me huawei pravo sam zadovoljan al baterija losa i sljedeci fon samo gledam jaku bateriju i da je jeftin.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro Apple redovno sa oko 2000mAh baterijom radi kao high-end Androidi sa 3500. Naravno, da ima bar 3000 bio bi strasno jak, samo onda ga Apple mozda ne bi toliko optimizirao :D
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jedino gdje stvarno ne pomaze optimizacija nikakva su telefonski razgovori.
    Tu cak mislim da i pojaca antene, jer na mjestima gdje je u stand-byu npr. 3 tacke signala kad pocnes razgovor prikazuje svih 5.
    Ali za max. sat razgovora dnevno i ne primjetis previse.
    Mislim da najvece ustede u odnosu na Android pravi na stand-byu jer ne dopusta aplikacijama tipa Fejsbuk da demoliraju bateriju.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jesu, da, upravo stand-by je mnogo jaci na iphone. No skrenusmo s teme.
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kad vec spominjete razgovore to sam zaboravio dodati u prosjeku svaki dan imam 90-120 minuta razgovora. A osim toga cjenovni rang iPhone 7 i ovog Redmi je neuporediv.

    @forzamilan
    Ako hoces odradi neki bench pa javi da odradim i ja da mozes usporediti rezultate.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 10, 2017
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo odvrtih antutu. Znaci s7 ima malte ne 3x vise poena :D

    [​IMG]
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Evo Antutu
    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ekstra, hvala.
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa dobro, S7 je u klasi sa Mi5 ako se dobro sjecam, a Mi5 ga preskace u Antutu, a evo i komparacija sa S7
    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo S7 iz prve ruke. OS star 6 mjeseci. Antutu evo sad instaliran. Nisam restartovao telefon sigurno 3 mjeseca. Jos od godisnjeg kad sam mjenjao sim.[​IMG]

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Runujete te benchmarke pa da i ja kazem koliko imam. 62k, S6. SS mi bilo mrsko postavljat. A uostalom, rezultati vec postoje na netu.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne znam u cemu se mjeri ta razlika u stavrnom koristenju. Imao sam S6 prijr S7 i eto razlika je duplo a ja nisam osjetio ni najmanju razliku u performansama. Jedini upgrade sa S6 na S7 kojeg sam osjetio je baterija.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima puno faktora koji daju (puno) veci skor a primijete se malo ili nikako u svakodnevnom/normalnom koristenju: read/write interne memorije, peak performanse GPU-a, multithread rezultat CPU-a...