Google Chrome browser

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Sep 3, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://www.hardwarebase.net/novosti.php ... est_id=692
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Evo instalirao, lijep je pravo, a koliko je dobar / stabilan - vrijeme ce pokazati. Dobro je sto mi je sve od Firefoxa preuzeo, pa ga ne moram nista podesavati.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    evo ja ga maloprije snimio. vidi se da je jos uvijek beta, ali obecava. stranice otvara fakat primjetno brze. nema puno "dugmica" a opet ih ima taman :D meni se ovako, na prvu svidja. firefox dobio konkurenta :D
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Bude li stabilan - dobio je nogu a ne konkurenta :D
    Usput da pitam, na stranici http://80.65.160.22/LarisLight/ kada u lijevom cosku kliknem na Pretraga -> Parcele, jedino IE7 otvori, dok i Firefox a evo i ovaj browser nece. Zna li ko u cemu je caka?
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    da vidis sto ima dobrih caka. samo mi se po defaultu snimo na nasem jeziku pa me nervira malo prevod. ne mogu da otvorim opcije :) srusi se :) BETA.

    a ima opcija "stvori precac aplikacije" i napravis ikonu na desktopu da direktno otvoris stranicu npr. hwb.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Na prvu, solidno. Poprilično brz.

    Ne mogu da ne reagujem na prevod:

    Postavke kolačića, obavijesti me ako je skočni prozor blokiran, i slicno.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Noga firefoxu na par dana. :D

    Kako prebaciti na engleski jezik? Nervira me sve na BHS.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Customize (alatka na desnom uglu iza adresne trake) pa Options, Minor Tweaks i Fonts and Languages.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Desni klik na title bar > Task manager ili upisivanjem about:memory u address bar pokazuje sve podatke o memoriji i koliko koji tab i plug-in "trosi" memorije. Interesantan feature :)
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Ne moze otvoriti stranicu http://www.ue.ba
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Brzi i manje memorije zauzima - to mi je dovoljno :D Svidja mi se sto nema onog standardnog menija: file, edit, view.. :wink:

    Evo ima i incognito za one koje dijele komp s nekim, a hoce da gledaju pr0n :D
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Ja ne idem dok ne izadje iz bete, paypal/ebay passovi i to. Treba sutra da objave njuz kako su svi podaci pokupljeni :lol:
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Ma ja vidjet ces kad hakeri skontaju kako upogoniti Chrome browser i F@H klijent za hackanje bankovnih racuna :smt004

    UE zaratio sa Googleom. :lol:
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Ja i dosad nisam mogao otvorit njihov site, javi mi:
    "Mikrotik HttpProxy
    Error: 502 Bad Gateway"
    Sigurno nesto do mog isp-a, i njihovih ap-a. Ali je sumnjivo sto jedino tu stranicu nikad nisam mogao otvorit.. :roll: Zna mi se desit ponekad, mada vrlo rijetko, ova greska i kod drugih stranica, ali nakon refresh ili ponovnog konektovanja bude sve ok.

    Ali to nije tema danasnje emisije :D

    Redoslijed otvaranja tabova je bolji nego kod ff i opere.
    Samo se treba navici da je prilikom desnog klika open in new tab sad na prvom mjestu, a new window na drugom :)
     
  15. 3125

    3125 Komšija

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Ja sam ga sinoc instalirao kad je objavljen i sad zasad sam se vratio na firefox, zbog par stvari. Scroll (na touchpadu) je jedno 7 puta (ne pretjerujem) osjetljiviji nego u bilo kojem drugom programu, a podesavanja za to nisam uspio pronaci. Markiranje me malo nervira ali to mogu prezivjeti. Nevjerovatno mi fali search bar gore desno :p

    I najvaznije (sve bih ostalo tolerisao da nije ovoga), nema undo close tab, a moj zivot bez toga nema smisla :p

    I da, imam dobar predosjecaj za ovo :)

    Control+click koristi covjece dragi :| Cuvas i vrijeme i zivce...
     
  16. GW

    GW Moderator

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Ultimate teorija: ovaj browser je ustvari napravio Mirkosoft da uništi Firefox. Pa vama se vidi da im zasad dobro ide. :D
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    od gugleta ne koristim picasu i google talk. picasu ne koristim zbog ifrana, jer je fakat najbolji. a gtalk jebi ga, msn je ipak tu najbolji. a realno, skoro sve sto google napravi je extra. ljudi znaju posao. i ovaj chrome je dokaz. vidi se i da gledaju sta raja trazi i sta hoce.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Ma znam to, ali tad su mi zauzete obje ruke kad surfam internetom. Kojom da jedem i sl? :D
     
  19. GW

    GW Moderator

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    Je dobar, ali da li nam treba, to je pitanje.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Dostupna prva beta Google Chrome browsera

    @3125 nema search gore desno ali je citav ovaj adress bar search. radi slicno kao google desktop. kako ti kucas izbacuje stranice. dobar stvar.