Google Chrome browser

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Sep 3, 2008.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nemam nikakav toolbar, a od addona jedino adblock.

    uvijek isto, kad isključim flash player pod "plug-ins", onda bez problema fercera. uključim ga opet - radi, nakon par minuta ili ga ugasim, pa ponovo upalim chrome - opet zaledi.


    EDIT: ako koga zanima, odnosno ako neko ima sličan problem kao ja, reinstall je ipak pomogao. više ne ledi.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo mi se desi sada na win8 a prije toga 2-3 puta na win7.

    Ako neko zna razlog zasti se nulira neka kaze bio bih veoma zahvalan.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Proslog mjeseca je sedamnaestogodišnja Jane Lamer (ili kako li se vec zove) osvojila prvo mjesto na hacker eventu u Bostonu sa extenziom pod imenom Twivo, ili nesto tako, za Chrome koja sakriva spilere. Primjerice, gledma UFC evente dan poslije pa izbjegavam facebook i yutube da ne vidim ko je pobjedio. Pa bi ta extenzija sakrivala sadrzaje vezano recimo za UFC dokle ja zelim.

    Da li neko zna precizno o kome se radi i da li ta extenzija radi samo za twitter ili za sve sajtove ? Ne mogu da izguglam ni nju ni extenziju.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li neko na chromeu ima ovaj problem: http://pokit.org/get/img/9ea22dc99caacf ... 46374d.jpg

    Znači ne učitava se youtube klip. Nekada se učita samo jedan od klipova u temi kao sto se vidi na slici, a nekada se ne učita niti jedan klip. Refrešujem "stotinu" puta temu pa nekada se prikazu svi a nekada ostane isto.

    Ovo nije slucaj samo za HWB forum. Na youtube sajtu nemam slicnih problema sa youtubeom ili fleshom.

    Ovo mi je mislim od jucer ovako.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ja nemam taj problem, ali imam sad jedan drugi.

    naime, chrome mi povremeno sam od sebe skrola stranice. to mi se dešava od prekjučer. zna li neko u čemu je problem?
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sa youtube imam problema na poslu sa ff-om. Krene da ucitava, pa resetuje po par puta i samo izbaci ono there is error....
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja evo reinstalirao krom i opet ne visim youtube klipove. cccc

    EDIT: Izgleda da je ekstenzija prob. ..svašta
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    koja?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

  10. anel007

    anel007 Komšija

    aha, mislio sam da je nesto sto i ja imam jer mi se cesto u chromeu zna dasiti da ne ucita one preporucene videe pored videa koji gledam, da ucita video bez zvuka i sl. ali nemam tu extenziju :)
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Sam ose ovaj put nije srusio vec ga normalno upalio i on kao tek od majke rodjen. Dans ne postoji browser koji radi. Samo izabereš manje zlo.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ko zna kakve ti ekstenzije skidas, nije mi se desilo da mi se chrome srusi osim u slucaju da otvorim 40 tabova, neki IDE, pokrenem lokalni server, i jos par programa i onda normalno da bude crashed jer nema vise RAM-a :D S tim da mogu restore sve tabove i nastavim ondje gdje sam stao.
     
  13. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    I meni se isto desilo prije koju sedmicu, mislim da je problem u "user accounts", imao samo jedan ili ne :D kad se logujem u yt recimo, automatski se loguje na taj "digital/cloud" profil; ali opcije i preference nisu kao i na lokalnom, originalnom accountu na računaru. Problem se sam rješio prilikom restarta sistema i update-a chromea. (ne samo update browsera, već update update-a :D). Ja sam uvijek nailazio na neke manje probleme ako koristim stand-alone setup, pogotovo beta verzije.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne koristim nista posebno. Najosnovnije stvari..

    [​IMG]

    ..ali je kreš uvjek isti. Par puta je pisalo da program "mora da kresa" nesto u tom smislu i onda se ugasi. Nakon ponovnog dizanja krom bude na defaultnim postavkama bez i jedne ekstenzije.

    Sada mi se desilo da palim kompjuter, klikam krom i diže se kao da sma ga tek instalirao.

    Manja muka u svemu tome jeste sto svaki put kada se to desi, ako ponovo instalirma ekstenziju koju sam imao, instalirat ce se sa postavkama koje su prije bile tako da bar to ne moram stimati.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni Chrome nije crashao pola godine najmanje.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Raja, mala pomoc oko Chrome Theme postavki sa Google Web store.

    Kada odaberem neku temu, ako je 1920x1080 bude prevelika slika, a neke su male i ne pokrivaju cijeli ekran...

    ima li nacina da se to podesi na zadanu rezoluciju 1440x900?
     
  17. Piroman

    Piroman Komšija

    Zar nema backup za te ekstenzije kao i za bookmarks-e na gmail acc preko kojeg se loguješ na chrome? Samo uključiš opciju "sync all" i nemaš brige! :wink:
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene se sada crome podize trenutno prilikom klika na njega...ne znam da je ikada brze startao :D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Da budem iskren nije mi pal ona pamet ali sve gledam nafriško da se instalira i slicno. Probat cu, tnx za hint.
     
  20. efo

    efo Komšija

    Jel ssd koristiš