Google Chrome browser

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Sep 3, 2008.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Ne koristi ssd, vec se sada chrome kao proces ne gasi nikako. Pogledaj systray.
     
  2. efo

    efo Komšija

    Uredu to, ja sam kontao da on govori za startup chroma, tj. kad ga pali prvi put
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa opet isto, pokrene ga u background pri startupu, i stoji ti dole u systray. Kad ga "pokrenes", samo ga prikaze i cini ti se da ga je pokrenuo za sekund.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne vidim proces kad ugasim chrome. barem ne na ovom kompu s kojeg trenutno kucam.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nema ni tog.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Koja ti je verzija? Kod mene: Version 34.0.1847.131 m
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Version 34.0.1847.131 m
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Super opcije do sada, a posebno ova zadnja za starije racunare, jos samo da otkrijemo kako se to ukljuci :D

    Hajde Selvin, kako si to podesio :?: :)

    Mozda je kod tebe Windows 8, pa Chrome pokreces kao Store?
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Imam i na 8.1 i na 7-ici isto, nisam nista radio, sam se update-ovao i javio mi u notifikaciji da ce od sad chrome biti stalno pokrenut cak i ako ugasim sve tabove, da ce bit u systray i cekat.
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    meni je po defaultu to uključeno, pa opet nema. gledao na dva kompa. kod oba win7, jedan 64bit, drugi 32bit.

    možda samo kod osmice to ima.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel vama čudno danas izgleda Facebook u Chromeu? IE, Firefox, Opera, Safari sve u redu, samo Chrome zeza.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Otvori u incognito, mozda ti je cached ili si dobio neki novi look :)
     
  15. rijads

    rijads Aktivista

    Aktivirao sam u chrome://flags-u Auto password generation, ali mi se nigdje ne pojavljaju na formama pored passworda za automatsko generisanje (Koristim lastpass tako dan ije bas bitno) ali me interesuje zasto se ne pojavljuje chrome-ov pw generator.
    http://i.imgur.com/Eu2g2aV.png
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    mozda ga lastpass deaktivira posto sluze istoj svrsi, uglavnom i sto ce ti ako lastpass koristi :?:
     
  17. rijads

    rijads Aktivista

    Deaktivirao sam lastpass, ali opet ne izbacuje opciju generisanja pw-a.
    Kontao ukinuti lastpass da syncam passworde preko chrome-a posto na androidu se mora placati mjesecno lastpass premium licenca, isto je i za ostale pw managere kao 1password.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Dva problema.

    Instaliram 64bitnu verziju te vidim da je font cirkus. Vratim na x32 i ostane ubagovan font. Reinstalirao vise puta, nisam se ulogovao pa da je povukao postavke ali je font i dalje loš:

    http://pokit.org/get/img/e02083c09e0b05 ... 51db97.jpg


    Druga stvar:

    Koristim Awesome New Tab Page ekstenziju godinama. Medjutim, povucena je sa marketa a prilikom reinstalacije kroma izgubim istu. Guglam za download ali nema.

    Sad', imam je na laptopu instaliranu. Fercera normalno. Da li postoji mogucnost prebacivanja backupa koji bi je osposobio ?

    Bez nje sam ko bez ruke. Ne mogu net kako treba koristiti. Nije bas lako naci nesto drugo, nabaciti 37+ prečica i skontati da vremenom ne radi kako treba.

    EDIT: Rješenje za font:

    1. Navigate to "chrome://flags" using the address bar
    2. Find the section titled "Disable DirectWrite"
    3. Click "Enable" within that section
    4. Click the "Relaunch Now" button at the bottom of the screen

    EDIT: 64bitna verzija je baš snappy.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja nikad nikakvih problema nemam sa chromom. Jedino sam davno izgubio login podatke i pogubio sve bookmarke ali to je do mene bilo.

    Vidim i na battlelogu prijavljuje problem sa 64bit chromo. U čemu je fazon sa 64bit verzijom, kakva poboljšanja nudi?
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad' sam instalirao 64bitnu i ide super. Nekako je brza. Ovaj problem sa tekstom sam rjesio, editovao sam gore post.

    Ostaje ova ekstenzija, trazim je ali svi linkovi vode na defaultnu strancu koja je ugašena.

    A battlelog haman ne podrzava jos x64.