gtx 560 problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Aldiin, Jan 10, 2017.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pozz ekipa.
    Drugar je uzeo od nekog lika sa pik-a gtx 560.
    I sve je ok bilo dok nije počeo igrat igre, i kaže da mu nakon nekog vremena igra freeza, on uđe u task menager i samo se vrati i bude sve ok.

    Donio sam kartu kod sebe i testirao HITMAN 2k16 freezao je nakon par minuta međutim, furmark (25min/77c) i valleybencmark(20min/70c) su prošli ok.

    Uvidio sam da na kartici ne radi 1 kuler, te da ju hladi samo ovaj drugi koji radi.

    Šta može biti?
     
  2. Neraa

    Neraa Aktivista

    Provjeri temperature vram ,mozda se vram pregrije pa zaledi iako gpu nije na velikoj temperaturi. Zamjena ventilatora nije na odmet svakako, barem u ghetto stilu sa vezicama.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Rastavljao sam paste nije skoro ni bilo, stavio drugu, očistio malo ali opet isti problem. Rekao sam drugu da vrati grafičku, ova je defektna.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    popravi taj ventilator, to ti je do memorije, sigurno nema dovoljno hladjenje zbog tog venta.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pun pik takvi grafickih,koje izbacuju artefakte i imaju problem kao tvoj drug
    neki to naglase prilikom prodaje a neki ne naglase,tako da je bas lutrija kupiti graficku sa pika
    neka proba vratiti,mada ne vjerujem da ce mu prodavac vratiti pare
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma nemam vremena da se zajebajem i da ju popravljam, vratit fino. Niko nije veslo siso, ne htjedne vratit pare, upalit auto i do grada njegovog. Malena je BiH.

    Hvala svakako ekipa.