GTX 780 Ti ili GTX 970 -Iskustva ?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by emirsehic10, Sep 29, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Nasao sam GTX 780 Ti superclocked verzija, Evga je u pitanju, referentno hladjenje pa me zanima ima li neko ili je imao neku gtx 780 ti i kako je zadovoljan ?
    Inace sam mislio kupiti gtx 970 pa mi je ova ponuda stigla jucer, ova gtx 780 ti 410 km i moja dostava a gtx 970 (msi gaming) 460 km i moja dostava..
    Gledao sam malo na netu valjda 780 ti jača od 970-ke..
    Zanima me vase misljenje, da li da kupim ovu gtx 780 ti ili ipak ne ?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bolje uzmi novu GTX 1060 3GB za malo više para.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da, 970-ka svakako ima efektivnih 3,5GB memorije.
     
  4. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    I ona je u rangu 970-ke, odnosno mozda za nijansu slabija od 780 Ti koju sam planirao samo sto je novija, poprilično.
    Gdje ima najjeftinija 1060-ka kod nas ?
    Na piku MSI Armor 3 GB verzija 490 KM, to sam najjeftiniju nasao.
     
  5. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Ne znam ljudi ja bih uzeo ovu GTX 780 Ti , ipak mi je najpovoljnija a i jača je od ove obje (GTX 970 i 1060)
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    I najmanje je futureproof.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne znam otkud ti da je jaca, na defaultu je slabija od gtx970 koja je opet slabija od 1060. Kada se oc ukljuci u pricu, situacija se mijenja i onda jeste brza od 970 (max oc) a od 1060 i ne bas. Plus dobijes novu karticu i garanciju.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bolje performanse, plus novo, plus garancija za ~70KM više je no-brainer. Ako ti je to problem onda bolje uzmi konzolu, tu ne moraš ništa nadograđivati.
     
  9. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Ne znam, po meni je ta 1060-ka napravljena za one koji hoce da prate trend a nemaju para za 1070 ili 1080-ku, nija ona dzaba 490 KM nova a 780 Ti 600 KM nova iako je stara nepune 3 godine.
     
  10. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    nebih se slozio, sta ugradim 1060-ku i kasnije mogu ici samo na 1070 ili 1080-ku
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ne bih se ni ja slozio da si uopste trebao otvoriti temu da pitas za iskustva pa da ubjedjujes ljude da si ti upravu iako ti je svako preporucio nesto drugo. Cemu sve ovo onda?
     
  12. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Ocigledno je da nijedan nemate nijednu navedenu, pitao sam za iskustvo sa gtx 780 ti a vi ste mi nametli gtx 1060, eto ima li iko 1060-ku da mi kaze kakva je i gdje se moze naci najjeftinije, ja sam nasao 490 KM, ima li negdje jeftinije ?
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    odlicna je ta cijena, a eto pogledaj situaciju sa forza horizon 3. Na 1060 imas 60 fpsa dok na 970 30-40fpsa, da ne spominjem 780ti.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta si onda odtvarao temu, imaš google pa googlaj koja je bolja. To što drži cijenu nakon tri godine govori samo da smo jadno tržište.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    780Ti je inače bila mnogo skuplja kartica u proizvodnji dok je situacija potpuno suprotna sa 1060. Međutim ništa od toga nema veze sa stvarnim performansama, tri generacije čine svoje.
    Ukratko ne vrijedi kupovati 780Ti, 970 i 980 pored 1060-tke.
     
  16. black

    black Komšija

    Plus sto GTX1060 ima dosta manji TDP pa uz dobar cooler bice tiha i pod opterecenjem.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  17. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Jesi li ti pismen kralju ?
    Vidis li u naslovu "Iskustva?" ?
    Imas li iskustvo i sa jednom da mi kazes, nemas, suti nisam te nista pitao ba.
    Pitao sa za iskustvo za 780 Ti grafickoj, nema je niko na forumu, hvala vam na preporukama a ja cu razmisliti svakako, nije mi frka.
    Jos jednom hvala
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jest ova danasnja omladina "kurcevita"

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  19. chenta

    chenta Aktivista

    Imam gtx780 a jaran ima gtx970, obje su gigabyte najbrzi modeli (sa oc). U The Witcher 3 smo malo testirali, njegova je brza bila za oko 25 fpsa na istim postavkama. A 780ti model je brzi od moje za oko 5%, pa skontaj eto.
     
  20. efo

    efo Komšija

    Zadnje pitanje u prvom postu pročitaj prijatelju. Jasno si pitao za mišljenje sta da kupis.

    Jos sam mu i ja preko pm-a poslao da mu mogu naručiti gtx 1060 3gb novu s amazona za 450km, da i ja budem malo dobar, a i on (u poredjenju sa nasim cijenama), jer mi dolazi rodbina polovinom oktobra. Kaze razmislice i onda ovdje pise da je najjeftinija gtx 1060 3gb sto moze nac' 490km. Nevjerovatni su ljudi. Jos dosao i poredi cijene sa pika, kaze nije dzaba 780ti polovna 600km :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.