Hardware Base v4

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Mar 29, 2010.

  1. Esh

    Esh HWB

    Doslo je vrijeme da raspravimo i o konceptu, sadrzaju i dizajnu za novu Hardware Base verziju. Nova verzija naseg e-magazina nosi oznaku v4, iako je "publika" vidjela samo dvije prije toga buduci da smo od prve verzije odustali. Uglavnom, nakon nesto vise od 3 godine, mislimo da je pravo vrijeme za redizajn, ali i odredjene promjene u konceptu i sadrzaju.

    Kao i prosli put, nadamo se da cete nam i vi svojim idejama pomoci pri kreiranju novih stranica. Dakle, u ovom threadu mozete iznijeti sve ideje/prijedloge, zamjerke, zelje i druge zahtjeve koji se ticu nasih stranica, a koje cemo, u zavisnosti od kvalitete i izvodljivosti, pokusati da implementiramo.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    1. vratiti Quote Selected

    2. ukoliko je moguce kao sto je na vrhu
    View unread posts | View new posts | View your posts
    ubaciti i na dno
    View unread posts | View new posts | View your posts

    Ovo mi je prvo sto mi fali, ostali koncepti kako vec budu nadolazili.
     
  3. perke

    perke Aktivista


    mislm da Enis nije mislio na forum, nego na sajt
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Upssss, bravo nema veze opet ima dobronamjeran savjet.
    A sto se tice portala breadcrumbs bi dobro dosao, mene navigacija tamo samo odbija, tj. mogla bi biti preglednija sa mozda nekim meniem sa tree listom ili nesto na taj fazon ili samo breadcrumbs na vrhu pa da je lako navigirati kroz jednu kategoriju. Isto tako ljepo bi bilo da je malo vise azurna sa vijestima tako da svaki dan imam razlog (kao i svtko drugi), otvoriti tu stranicu. Ovako je iskreno otvaram mozda 1-2 mjesecno.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    vidim sredili ste slike benchmarka, to je bila jedina i najveca zamjerka (veoma nejasno izgledalo), sada sve super!
     
  6. perke

    perke Aktivista

    u sta ti ba gledas, pa imas svaki dan najmanje dvije vijesti... u zadnje vrijeme i po 5-6
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    vBulletin.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    2,3,4 je malo u svakom slucaju, da bi privuklo nekoga da tu stranicu posjecuje na dnevnoj bazi jer uspjeh je kada napravis stranicu i znas da svaki dan isti ljudi otvaraju tu istu znajuci da ce pronaci novosti iz sfere svojih interesovanja. 10-tak novosti/recenzija/zanimljivosti/najava dnevno je moj prijedlog. Neki domaci informaticki portali su napravili ogroman broj dnevnih posjeta upravo zbog azurnosti istina da je kvalitet upitan, ali spjiti kvalitet HWB i malo vise novosti/recenzija/zanimljivosti/najava bi po meni bila dobitna kombinacija. Iskreno ljudi koji se ovdje vrte na forumu neka vam iskreno kazu koliko posjecuju HWB portal. Isto tako da bi nesto bilo kvalitetno i kako treba za sobom povlaci tim kvalitetnih ljudi jer 1-2 covjeka tesko stizu bas na sve.
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    HWB je no.1, ja sam tu svaki dan i vise puta dnevno :D
    Nista ne mjenjajte, samo ubaciti nagradnih igara :D :D
    Bilo bi lijepo vidjeti recenzije nekih komponenata namjenjenih entuzijastima, obimniji OC testovi, recimo nesto tipa 3x5870 eyefinity :D Onako da se malo osvjezi sekcija za recenzije, malo je dosadno gledati test recimo jedne 8400GS kartice :)
    Ne bi bilo lose ubaciti flash grafike na recenzijama, performanse/KM, organizovati nekad nesto otvorenog tipa da mozemo i mi obicni smrtnici prisustvovati recenziji/prezentaciji recimo jedne GTX480 kartice. Popusti za clanove hwb-a ili nesto tako slicno :D
    Mozda ovo sve nema veze sa izgledom, ali eto to bi recimo bile moje zelje :oops:
     
  10. pac

    pac Komšija

    Recenzije Sosftware-a i igara.
     
  11. BoLa

    BoLa Aktivista

    Add: Mrzovoljnog, sarkasticnog, mizantropa da pise kolumne o svemu i svacemu. Samo gdje ga naci ... Hm.. Oh wait! :mrgreen:
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Ja u biti nemam ništa ni protiv trenutnog dizajna a volio bih više sadržaja u pogledu recenzija, reportaža i DIY članaka kojih odavno nema :(
    Naravno treba uzeti u obzir da za sve to treba i više podrške od proizvođača/prodavača pa kad se toga sjetim i sa ovim sam zadovoljan :D
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Na home stranici trenutno dominiraju vijesti i reklame, dok su recenzije i reportaze nedovoljno istaknute i na losem mjestu.
    Dakle, bilo bi lijepo da su recenzije vise istaknute, da imaju barem 3 zadnje recenzije, skupa sa nekom slikom, nesto slicno kao sto su sada vijesti, samo recimo ide Naslov, pa ispod slika, pa ispod slike text.
    Recenzije i reportaze staviti da budu na lijevoj strani i da zauzimaju vise mjesta, vijesti staviti u sredinu, anketu i reklame desno.
    Maknuti sa pocetne stranice: Top vijesti, Forum.Login i Download.

    Bilo bi lijepo kad bi komentari za vijesti, recenzije i reportaze zapravo bili postovi na forumu.

    A kad se klikne na recenziju da linkovi za narednu i prethodnu stranicu budu i na vrhu i na dnu recenzije.
    Samo plz nemojte stavljati grafove da budu flash ili nesto slicno. Ili neki HTML ili obicna slika kao i sad.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne šaltam puo po menijima tako da ne znam sta zaita fli. Licno je mesni ok i nevidim zasto stavljati nesto novo a bacati nesto sto funkcioniše. Jedino ako zaista želite refresh.

    Sto se tice novih vijesti, sto kaze Apdejt.. mislim da to ne stoji. Jedina je stavr sto se zna desiti da ne bude novosti 2-3 dana i onda se postavi deset odjednom. Mislim da takva pauza nije ok jer neki poput Apdejta mogu misliti da je zaista malo novosti.

    I pazite najviše da ne napravite nesto gore. Kada bude nova verzoja, otvorite recimo ovdje anketu koliko je zaista bolje novo izdanje.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fale linkovi na friske strane recenzije. Kao sto techpowerup ima.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Hvala na dosadasnjim prijedlozima, nadam se da ce ih biti jos.

    Sto se tice foruma, vec ranije sam najavio da cemo preci na vBulletin, nadam se da nece biti prevelikih problema oko tranzicije.

    Takodjer, prilikom dizajniranja povest ce malo vise racuna oko navigacije, posebno prilikom izbora recenzija da se uvijek uz par klikova moze vratiti na neku listu, izabrati kategoriju i slicno. Povecanje kolicine sadrzaja je prioritet te svojevrsno balansiranje izmedju foruma i stranice, a slazem se sa kritikom da recenzije i drugi clanci sa trenutnim dizajnom nisu dovoljno dobro istaknuti. Zbog trenutnog CMS-a vrlo je tesko napraviti pravilan raspored objave vijesti, sto dovodi do situacije da se vijesti objavljuju odjednom, u nizu, ali to ce svakako biti rijeseno.

    Prosirit cemo sadrzaj i na malo vise o komponetama za entuzijaste uz OC i DIY, ali otvoriti i daleko veci prostor za notebook racunare, eventualno uvesti neke video priloge u drugoj fazi.

    Vec neko vrijeme zelja nam je da organizujemo i neke sastanke zajednice na kojima bi mogli prezentirati nase aktivnosti, neke proizvode, tehnologije, dovesti s vremena na vrijeme nekog "gosta iz industrije", ali pitanje je kako obezbjediti prostor za nekih 30-40 ljudi? U ovoj fazi nismo u mogucnosti da sami to komercijalno obezbjedimo. Ako neko ima neku ideju/vezu koja bi nas podrzala u tim nastojanjima, neka se javi na pm.

    Igre, softver ce biti pokriveni nekim drugim projektima o kojem cu otkriti nesto vise detalja naknadno.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    ..i jedna sitnica. Kod veci naslova nekih vijesti, problem je ovaj:

    Samsung najavio 32GB DDR3 memorijske modul ...

    Ali kada se klikne na vijest, dio naslova i dalje fali: Samsung najavio 32GB DDR3 memorijske modul ...

    Ne kontam zasto je ogranicenje. Naravno nije veliki prob ali eto, primjeti se.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    i sta mi se svidilo kod Nanijevog sajta, npr. kad izaberete neki review, iz one liste gdje birate Uvod, UT3 benchmark, Temp, OC, Zakljucak itd, na kraju liste ima "prikazi sve", pa onda komplet review bude na jednoj strani. ne bi bilo lose kad bi moglo to i na ovom sajtu :)
     
  19. Venom

    Venom Aktivista

    Meni se mnogo svidja zadnji redesign anandtecha, pa malo paznju obratiti na to mozda...
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ja sam za recenzije igara, i obavezno malo redovniji update drivera bar za grafiku. vecina nas to skida odmah po pojavljivanju drivera na stranicama proizvodjaca, a ovdje se pojave nekoliko sedmica kasnije, pa je onda upitna svrha njihovog postavljanja....