HiFI Setup

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Sena, Jul 7, 2015.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pozz raja, kako odlazim iz pc voda vrijeme je da se preorijentisem na drugu struku, xD.

    Anyway hocu da napravim hifi setup primarno blu ray filmovi i ps3/ps4 igre, sve m treba, znaci tv do 46/48 inca, zvucnici, receiver.

    Budjet 7000KM.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja za 500 keka kupio Sony bluray kućno kino sa wi-fi... Prezadovoljan. Pisao sam na temi tamo koje je
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Znaci moze jeftinije, najs, u kojoj si temi pisao o njemu.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    48H6400 je povoljan a jako dobar tv. Ja preferiram stereo i 2.1 pa ne znam šta je trenutno aktuelno u 5.1 i 7.1 "vodama".
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma kakvih 7k KM, ne treba vise od 2500KM da se fino udesis (bez PS kozola)

    Kao sto rece Neo tv 48" do nekih 1500KM, mozda je i previse za tvoju sobu ali eto, kakav BR kucno kino kvalitetnije do milje KM i zdravo.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx raja, posto nisam u ovim vodama, kako se to sve spaja preko kucnog kina, jeli isti fazon kao sa receiverom, znaci ps u receiver pa iz recievera u tv i btw kakvi su ovi logi z906?

    I da neo kakav je input lag na tom samsungu?

    Da king i ja sam kontao, ali ako i bude previse setup se seli u dnevni boravak. :mrgreen:
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možeš i probati sa dobrim pc zvučnicima, samo da imaju optiku.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jedini koji mi padaju na pamet pc zvucnici sa optikom su logi z906
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa eto isprobaj ih negdje i ako bude ok samo kupi spdif splitter za sve uređaje.
     
  11. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Za TV, moja preporuka ti je Sony KDL-42W706S (to je verzija 42 inca), ali ima ista verzija 48''. To je serija iz 2014-te, bolji od serije iz 2015, metalno kuciste, odlican panel, duboka crna (pravi Triluminos, ne ovo smece sto prodaju na telefonima). Uporedio sam ga sa svim mogucim kojih je bilo u radnji, i to je vrlo ozbiljan uredjaj za tu cijenu.
    Za kucno kino, jedino, i jedino ti mogu preporuciti Sony N9100. Testirao sam ga u Norveskoj (posto se nasim ne isplati da ga drze van ambalaze u radnjama). Zvuk je brutalan, a snage ima dovoljno da ti svasta pomjeri :mrgreen: Kad vec imas budzet, ne dangubi sa sound-bar-ovima i ostalim igrackama, nije apsolutno vrijedno paznje.
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Eto to Sony kucno kino i TV ukupno oko 3k KM.

    Sta je to za Senu, nista :)
     
  13. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Pa da, duplo manje od predvidjenog budzeta, a odlicno :D
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imam vec navedeni tv ono ali u 42 incnoj verziji. Sta velite da ostavim onda?
     
  15. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Pa jedino ako ti je do velicine, onda uzmes isti samo da je 48'', bolji neces naci a da nije 3500+ (4K i te stvari). Na tvom mjestu TV ne bih mijenjao, samo uzmes N9100 i zavrsena prica.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok tako cu i uraditi nego gdje kod nas ima n9100/9200?
     
  17. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Javi mi se na pm, ne mogu ti poslati poruku :?
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Ako hoces posteno kucno kino batali ta smeca tipa sony, i sl. kuncna kina tetrapak zvucnike, kupi posten reciver, Marantz, Denob, Onkyo, Yamaha, ili sl. donar set zvucnika, i vise nego dobar subwofer, posten blu ray player, media player, dobar tv, i to je tek kucno kino, ostalo ubleha za malu djecu.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nazalost, izletili su mi neki privatni troskovi pa mi je budjet srezan, a i upao je xbox one u pricu, tako da cu se morati zadovoljiti skromnijim sistemom, mogao bih kasnije u godini uzeti nesto zesce, ali stan nije velik, a ni soba, a ne zelim miliciju. :D
     
  20. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Kao prvo, nije audiofil pa da mu treba takav sistem. Kao drugo, ako cemo pricati o takvom sistemu, nece mu biti dovoljan ni budzet od 10.000, a kamoli tri-cetiri koliko je planirao. Resiver tipa marantza ili neceg slicnog, kosta ne malo para, trazi dobre satelite i dobar sub koji TEK NISU malo para, i predlagati covjeku da na sve to baci pare u sobi koja vjerovatno nije ni akusticki tretirana da bi to sve iole i licilo na nesto je apsurd. Najgora stvar koju moze uraditi je baciti pare za tako nesto, a ne dobiti ni 50% koji mu taj sistem moze isporuciti. Sistem koji sam mu predlozio je daleko od tetrapaka, a svakako se izjasnio da nema trenutno mogucnosti za to, a kamoli za nesto skuplje.