Homegroup problem?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by _amar, Feb 24, 2015.

  1. _amar

    _amar Aktivista

    Imam jedan problem, muci me ima 3-4 dana. Listam forum, google, al nista korisno da nadjem. U kuci imam desktop i laptom, prije sam bez problema dijelio podatke medju njima, al sad mi se nesto ne da. Desktop je povezan kablom, laptop na wi fi. Na oba racunara frisko instaliran OS Win 7 32 bit. Racunari se vide, vidim share-ovane fajlove al im ne mogu pristupiti, kad kreiram homegroup ne mogu joj se pridruziti, nebitno napravio homegroup na desktopu ili laptopu, ista situacija. Zna li neko mozda sta bi bio uzrok ovoga? Dosadilo mi je vise fajlove stavljat na dropbox, cekat da se uploaduje, pa tek im onda pristupat.

    Unaprijed hvala! :smt006
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    nisam baratatao sa homegroup, jel ti workgroup isiti?
     
  3. _amar

    _amar Aktivista

    Isti je workgrup. Sto je najgore racunari se vide, prolazi ping sa obe strane, u My network vidim racunare al ne mogu pristupit jedan drugome. Kad pokusam da se povezem na homegroup ukucam pasword, al ne mogu se povezat, samo error izbaci, tako na oba racunara.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koji je to error, daj sliku greske ?!
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Imam sad isti problem. Dok su bile sedmice na sva tri racunara sve je radilo. Sada nakon update na desetku, u mrezi se vide racunari ali ne mogu pristupiti jedn drugome.. plus ni dijeljenje printera mi ne radi sto mi je pravo bitno. Javlja mi da imam homegroup na jednom racunaru ali isto kao da je ostao od sedmice taj homegroup i sada tom istom racunaru govori da se pridruzi njoj. A naravno sifre nemam...

    Ima li iko ikakvu ideju kako da umrezim u kancelariji tri racunara, svi spojeno wifi-em na router, znaci nema kablova. Jedna mreza, na jednom racunaru printer.

    Bilo kakvu ideju? Da li da brisem mrezne kartice na svim racunarima pa da ponovo snimam, sta god, frka mi je pravo.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znas sta je bilo.. napravio se kao ghost homegroup... rjesenje je bilo da ugasim sve racunare, ostavim samo jedan koji nije problem, na njemu napravim novi homegroup kad vidi da nema te duhovne... i onda paliti jedan po jedan racunar i pristupati novoj homegroup sa novom sifrom. Sada se svi vide, priner je sherovan, sve je super... a da izvines jebem se dva sata oko ovoga. Nema sta nisam pokusavao...
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da ne otvaram temu novu nakacit cu se ovdje halalite. Naime imam cudan problemcic. Od kako sam se sa wifi adaptera prebacio na wlan kabel (patch 15m dug) svako malo nestane mi mreze ono kao da disejblam u device manageru network adapter i pojavi se crveni x na ikoni od mreze u desnom donjem cosku. To traje 10s mozda i onda se mreza vrati normalno i tako vise puta dnevno. Ovo se samo desava kad surfam a kad skidam torente ili igram bf nikad. U dev manageru iskljucio sam power saving opciju na mreznom adapteru. Chrome je browser a mrezna je sa ploce Intel 82579V Gigabit, internet je ADSL. Konekcija ne puca gledam u postavkama modema sve ok. Sumnjam na kabel kupio ga preko ebaya neki jeftinjak. Ima li ko kakvu ideju?
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ocito slab kvalitet kabla za tu duzinu, probaj umociti jackove u alkohol pa vise puta ubaci i izbaci iz porta.
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    Stavi na 100mbita u network settingima nedaj mu da sam izabere gigabiz

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ljudi kabal je dug pisljivih 15m,a ne 115m,tako da duzina nije problem sigurno. Moze biti kabal neispravan, ili ima neki software za mrezu koji ga kajla. Instaliraj zadnji driver od NIC svakako. Moze biti da je neispravan i switch na routeru.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Moze biti do kabla i te kako, osjetio na svojoj koži, cak i na 10 m sam imao ovakvu situaciju, ali ono sto je ovde cudno da mu ne prekida dok igra igre tako da po meni otpada opcija da je kabal u pitanju jer bi i tu prekidalo.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma on je u austriji ili njemackoj,i tamo je kupio patch kabal. Tesko da se tamo moze naci takav shrot cccc. Ako je pppoe konekcija,provjeri MTU.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma mozda je fus sta ja znam cat5e je u pitanju, ovaj sam kupio: http://www.ebay.de/itm/171403071206
    Ali eto nema logike da radi normala kad sta skidam ili sutam bf nikad prekida.
    Instalirao danas najnovi drajver od Intela oficijelni isti belaj.
    Kuci u Bosni kupio davno neki u Fisu najjeftiniji cini mi se bar 20m i sad radi bez belaja.

    Kolinse nije pppoe bar mislim da ne jer ruter sve sam automatski kupi samo ga skopcas na net i ne treba username i password kucati u postavkama rutera.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jeste pppoe u routeru klocu hahaha :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk