HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. GV

    GV Komšija

  2. black

    black Komšija

    Ja ne znam kakve vi belaje imate ali kod mene je rock solid dvije godine. Imam Cisco EPC3925 koji sam prebacio u bridge mode i TP Link WDR3600.Koliko je dobar router cak na telefonu imam punu brzinu.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  3. monK

    monK Komšija

    Ja nemam internet od HS-a nikako zadnjih 10 dana, uzeo mobile net od BH Telecoma, jer moram raditi.

    Najgore je što nemam druge opcije osim Telecoma - koji je isto tako papanluk superteške kategorije.

    I inače 2-3 naselja su praktično u blackoutu.
     
  4. black

    black Komšija

    Pa ja bi svakih sat vremena zvao podrsku i trazio da mi ukinu racun za taj mjesec.
     
  5. pac

    pac Komšija

    Već duže od mjesec dana imam prob da mi prevodi ne rade na svim kanalima. Ima li još neko osti prob tj. iako su prevodi uključeni da se ne pojavljuju? Radi se o digitalnoj sa ci modulom.
     
  6. black

    black Komšija

    Evo nas na Telemachu
    [​IMG]
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Nisu oni nas jos prebacili iako pise da smo na Telemachu , imam od druga D3GO na racunaru i kad pokrenem neke kanale pise da nije moguce iz mreze u kojoj se nalazim..
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Jeli postoji mogućnost da se naštima "ručnog"konektovanje na internet na kablovskom modemu Scientific Atlanta ?!

    Hvala
     
  9. black

    black Komšija

    Nema te mogucnosti , mozes samo modem ugasiti.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jel neko zna sta ce biti sa nasim paketima na HS kad se predje na Telemach, jer ovi paketi sa telemacha su smece naspram HS
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Koje opcije postoje osim gašenja modema. Postoji li neko "elegantnije" rješenje.
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Kada sam potpisivao ugovor meni su nudili pakete od Telemach-a ja sam kazao hoću ove vaše od HS-a i tako je i i bilo. Znači ovo je priča od prije koji dan.
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mozes li malo pojasniti "rucno konektovanje" ?

    Hoces da odredjenim uredjajima u odredjeno vrijeme pustis net ili sta ti vec treba...

    @Pelikan
    Mislim da ce se ispostovati paketi koji su potpisani sa HS-om. Nakon isteka ugovora ostat ce opcija Telemachovi paketi.
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Znači konekcija koja zahtjeva user name i password . Naravno ako postoji takva opcija kod HS-a tj budućeg Telemach-a
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nope, radi na principu dinamicnih IP adresa. Jedino ako si dovoljno vjest i voljan da kreiras neki vlastiti VPN da radi na principu username/pass. Mada mi i dalje nije jasna svrha...
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Koliko se treba čekati kod HS-a sada Telemach-a da dodju priključiti uslugu nakon potpisanog ugovora. Zovem na telefon na onaj od HS-a kaže dobro došli Telemach bla... bla... Uglavnom nisam nikoga mogao dobiti.
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Zavisi od lokacije naravno. Ako je izgradjena mreza na tvome podrucju 7 do 10 dana max. Obicno se sve zavrsi u roku 5 dana osim ako nema nekih velikih navala na prikljucenje.
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala

    Bandera mi njihova u avliji,valjda to podrazumjeva da je izgrađena mreža.
     
  19. black

    black Komšija

    Evo mene prebacili na novu programsku semu , ima 150 kanala. SK nema na digitalnoj a analognu nisam provjeravao.
     
  20. black

    black Komšija

    Uspjeli su ukakiti youtube , jos juce sve radilo za 5 a sad 480p stalno izbacuje buffering.