hs / telemach gubim net...

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Jun 25, 2016.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    pozdrav :)
    imam problem sa ovim provajderom,ugl desi se kao na sekundu da nestane neta i ruter mi izgubi internet valjda ne znam kako i sta... moram istekat iz struje ruter i opet ustekat da dodje net.
    ugl imam motorola modem i linksys WRT54G ruter.
    ovo mi se desava zadnjih par dana,kada je bio hs,momci su znali rijesiti problem nekako sa korekcijom signala navodno je bio jak(prije par godina se desilo to),ovi iz telemaha tvrde da je ovaj ruter za staticku ip adresu samo o_O i da moram uzet njihov ruter/modem koji je sega mega moderan i radi sa dinamickim adresama (nema logike ova njihova prica).

    ima li neko rijesenje za ovaj problem? mislim da nekako proucim sta ruteru da kad nestane neta i ponovo dodje,da opet radi kako treba.
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Najednostavnije prikljuci racunar direktno na motorolu i testiraj, ako nema prekida do routera je, ako ima prekida problem modem ili signal, mada ako je signal ne bi se trebalo manifestovati na taj nacin.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    @VR hajde ziv bio udji u modem i napravi screenshot signala i postavi ovdje da vidim kakav ti je signal
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Zar ne dobiješ džabe cisco modem od Telemacha?
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Stihi, zavisi od paketa. U Duo i Trio pakete ide Cisco sa routerom, korisnici koji imaju stare pakete, tipa analogija + net zadrzavaju postojecu opremu dok ne crkne ili dok ne promijene paket.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    Ide Cisco ili Ubee modem koji je trenutno i kod mene.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    A jeste problem napraviti da crkne, hahahaha
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nije problem naravno, ali postoji i opcija kada je greska korisnika da mora platiti opremu koju je unistio. Kod nas se jedini intelektualni trud trosi na to kako "zajebati sistem" :wink:
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bas jutros pricam na tu temu s jaranom, strasno.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Pa moras kada vidis kako sistem tebe kao korisnika jebe, placas redovno, a hebu te ko mladog majmuna, izvini drug, ali ja za svoje pare hocu d aradi.
    mene zeza signal, nazvao sam ih, i rekoa da tehnicar nece izaci iz stana dok to nerijesi kako spada, nemogu ja svakih 5 dana zvati, i ketiti ko cuko kada ce doci da mi mrica bajke velik stan, daleko tv, pa sta sad da selim u garsonjeru jer je njemu problem pojacati signal, i onda mi zajebemo sistem, a oni nas jebu non stop.
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    JVC, nista licno nije bilo upuceno, a ocigledno si se pronasao u ovoj prici. Nije problem tjerati ono sto ti pripada, svim legalnim sredstvima, ali spaliti namjerno opremu da bi dobio noviju i jos braniti takav stav je meni van moga moralnog okvira i ne mogu prihvatiti takvo razmisljanje bez obzira o cemu je rijec, nevezano sada za ovu konkretnu temu. Opet kazem, ne pozivam nikoga licno, samo iznosim svoj stav.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  12. cryptex

    cryptex Novi član

    Zasto si na HSovim paketima jos uvijek?
     
  13. VR6

    VR6 Komšija

    Evo mene :D nisam mogao prije doci hahha

    evo PS :
    http://pokit.org/get/?7f55b3e553aa70280 ... f78a1a.jpg
    evo i log
    http://pokit.org/get/?a898d6ffa2f6f2e67 ... 7dcce2.jpg

    po njihovom signal je odlican,kao sto je i prije bio kad sam imao problem,dok se nisu popeli na zgradu oni iz HS i popravili signal jer je bio prejak :\ ovi iz telemacha sad kazu da je ok signal nedaju se ubjedit da odu gore vidjet i da je do rutera jer radi na statickoj ip adresi :S pa nije drveni ruter hahaha :D
    kao njihov neki modem i ruter sto je skupa je svemirski i radi na fazonu da kupi dinamicku ip adresu vazda :S
    pa ne mjenja se ip adresa dns 3x a sutra 0 puta :\
    ako nista naucio sam staru da isteka ruter iz struje pa usteka hahha tako da bar ona ima net kad nisam kuci :D

    a na HS sam jos jer sam pitao da predjem na duo,ali posto imam jos jedan net u kuci,nebi mogao ostat taj net paket od HS nego hoce i njega da prebace na telemachov koji je 22KM sto je nelogicno :\
    2 neta i jedan tv analogni imam,hocu da predjem na dou i net, kazu nemre taj net od 15KM ostat moramo te poderat i uzet ti dodatno 7KM :D to samo u bosni ima hahaha
     
  14. Benq

    Benq Komšija

    Signal ti je na granici zato ti i puca konekcija , SNR ne smije biti manji od 35dB niti veci od 50dB jer u tom slucaju imas probleme. Tebi u ovom slucaju trebaju doci i pojacati signal da bude bar 40dB, to bi bio neki minimum kako modem ne bi ispadao s mreze u bilo koje doba dana/noci. Znaci ista stvar je i na Downstream-u i na Upstream-u.

    Do rutera nije sigurno , ti imas odlican ruter , a to sto ti prodaju muda pod bubrege je drugi par cipela.. Ja kad sam ih nazvao zbog problema sa DNS-om jer mi je konekcija citav jedan dan svakih 30min pucala , i event viewer lijepo pokazao da je problem u DNS IP 77.78.... , meni dama sa druge strane kaze "podesite DNS na svom racunaru" , evo reko dobro ja cu privremeno koristiti google DNS dok to ne rijesite u svom sistemu , kaze "najbolje bi bilo da okrenete modem tako da vidite zadnji stranu , odvrnete onaj bijeli koaksijalni kabal , sacekate 4 minute i opet ga zavrnete i upalite modem" , ja stao WTF :shock: , preznojio se dok sam s njima pricao , ali sreca pa su rijesili to na svom serveru.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Ja ih cekam 5 dana da mi pojacaju signal za tv, nazvo debil jednom sa sakrivenog broja, i nije vise, tamo prijavo korisnik nece da se javi, probati sutra, to sutra evo tri dana, jos kada me pocne ubjedjivati da je signal dobar, ubio bih ga, jeste dobar na ulazu u stan, ali 3 tv-a u trosobnom stanu kanmara splitera, duzina kablova pa digni malo da se taj gubitak kompezira, neki dan spojim tv drito na ulazni kabl u stan 67% jacina signala, ma daj majke ti pa kada se sve podijeli imam 35% na tv-u pa normalno d azamrzava, i sl, na reciveru u sujednoj sobo -9db kavlitet signala 53%, i kaze dobro, bas hoce da ga tavorim na balkon da stanuje par dana dok to ne rijese, a te gluposti izvadi kabl pa vrati, ili karticu pa cekaj par minuta, to je posebna prica.
     
  16. VR6

    VR6 Komšija

    nemoj tako meni su rekli da je idealan signal kad su bili prije neki dan,samo zamjenili na kablu sto ide na ruter onaj dzek,da se vodi da su nesto radili valjda hahaha
    ako bude opet cesto pucao,nazvat cu pa reci da dodju popravit kad su debili stas ... moraju 10x doc da naprave nesto nemoze od jednom.
    oni momci iz HS prije sto su dolazili su dosta sposobniji od ovih iz telemacha novih nekih.
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    Najveci problem operatera je sto se ne razumiju u tehniku , bar 90% njih je takvo. Ja se vise iznerviram dok pricam s njima nego kad nesto nije u redu , ali eto hvala Bogu nemam nikakvih problema sa signalom.
    Da bi imao cistu i normalnu sliku bez kockica , skripe zvuka i slicnih anomalija , jacina signala treba biti od -7dB do 7dB , tolerancija moze biti 1 do 2dB , a kvaliteta ne smije biti ispod 40% jer ce u suprotnom svako malo dolaziti do smetnji. Inace ako gledas kvalitet signala preko resivera i preko DVB-C na tv-u , vidjet ces razliku jer na resiverima uvijek pokazuje manje nego sto zapravo jeste , kod mene npr na V2.0 resiveru kvalitet signala je 68-75% zavisi od frekvencije a preko DVB-C i signal i kvaliteta na 100%.

    Doduse meni se PDS 3121 jako grijao i kvario sliku , prikazivao je kvalitetu signala oko 35-40% , dosao tehnicar , promijenio sve konektore , promijenio spliter , izmjerio signal na ulazu u stan , ma sve tip top i nakon sat vremena zajebancije izvadio iz auta D3 V2.0 , spojio i vise se ti problemi nisu javljali.

    Dok nisam uzeo resiver , jedno kratko vrijeme sam imao problem sa signalom na tv-u , kockala se slika , i hajd kontam da pogledam dzek koji ulazi u tv , samo sto sam prstom dodirnuo onaj metalni dio signal skoci i slika ko mlijeko , fino odsjecem taj dio i napravim dzek ponovo i to je to :)
     
  18. Benq

    Benq Komšija

    Momci iz HS-a su bili sve u jednom sto se kaze :) , dodju , montiraju opremu i odmah izmjere i signal i srede sve sto treba , a ovdje ti jedna ekipa donese opremu i spoji , druga ekipa dodje i izmjeri signal.. Nekim korisnicima sada problem pravi to sto je HS radio na dosta nizim frekvencijama , a Telemachov signal radi na visim , zato su morali i sive Hema resivere mijenjati svim HS korisnicima zbog nekompatibilnosti sa mrezom.

    Nego drug , zovi ti njih da to naprave kako treba , signal ti je na prihvatljivom nivou ali mislim da ces tek poslije 16h imati problema sa tim signalom. Eh cuj ne moze taj ruter , ne znam da li da se smijem ili da zaplacem , eto dodje mi kad tako to cujem :(
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Sve su oni meni izmjenjali djekove, splitere i nakon toga mi je 35-40 max na tv-u, prije bilo 20% to nije ok, i vozdra hocu da imam na tv-u barem 45-50% pa kada je oblacno, ili opterecenje da mi padne, ali na normalnu granicu, a ne da mi smrzava non stop, pa cak i preko reciverara v2, a on bas trpi sve.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Duo Net stanje:
    [​IMG]



    Je li Duo Net dobija ovo povećanje na 40 Mb/s ili ne? Ako dobija, ne razumijem zašto do 30.06 nisu povećali :?