HT Eronet Internet, IPTV i mobilna diskusija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Shenron, Feb 1, 2005.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Oni "sretnici" koji zive u Mostaru mogu dobiti ADSL. Nakon toliko godina odugovlacenja "da bi usluga bila sto kvalitetnija i dostupna u vise gradova odmah na pocetku" poceli su nuditi ADSL u cak 1 gradu. Mostar. Cijene su odlicne, stvarno se "nisam" nadao ovome od HT-a. Paketi i cijene su sljedece:

    Prikljucak : 70km
    384/64 kbit/s (uključeno 2GB prometa) 49KM
    512/128 kbit/s (uključeno 2GB prometa) 69KM
    768/192 kbit/s (uključeno 2GB prometa) 99KM
    Dodatni promet 1MB 0,015 KM
    Najam ADSL modema, mjesečno 5KM

    +10% Poreza

    Promet i cijene su skoro pa savreseni. Cijene takodjer jako postene i mislim da ce "svatko naci paket za sebe". Naravno sve informacije mozete dobiti na tel 0800 88888 i tu kad nazovete nece imati blage veze kada ce to poceti nuditi u drugim gradovima.
    Ovim putem im "zahvaljujem" i neka nastave sa "jako dobrim i postenim" radom.
    Hvala.

    Nabijem ih na kurac
     
  2. kenci

    kenci Aktivista

    a koji k stavljaju ogranicenje..
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Ukupni link prema ostatku svijeta im je 133mbits....pa kad nekad za 100 godina budu imali recimo 1000 korisnika sa 1mbit vezom...nasalo bi zagusenje....razmisljaju unaprijed :smt044 :smt033
     
  4. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    :smt040

    Treba ih nabiti... :smt082
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    nije to ništa... kod nas su popusti i uveden je flat*

    *flat radi dokle god se skida u razumnim količinama inače kreću restrikcije... pa šta da vam više kažem? :D
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

  7. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Konkurencija cuda cini :mrgreen:
     
  8. Esh

    Esh HWB

    heheh, ima i kod nas takav flat ** i na zivce mi ide.

    flat** - neograniceno koristenje sa bandwidth-om do 4-5 Gb :)
     
  9. kenci

    kenci Aktivista

    ma imaju oni dosta toga, samo nece narodu da puste...
     
  10. Spider

    Spider Aktivista

    Kad je vec neko spomenuo konkurenciju,samo da hoce doci svabo,proklinjali bi oni majku koja ih "okoti"...

    Ne bi bilo kafe po 6 puta na dan,ne bi bili onako mrzovoljni prema korisnicima (gori od doktora) ali i svabe skontali da su balkanci najpametniji narod i sad bjeze od nas kod djavo od krsta :)
     
  11. Sleeper

    Sleeper Komšija

    flat koji nije flat!to samo kod nas ima!
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    T-com kupio HT ( i onaj u HR i ovaj u BiH)...pa sta smo dobili? Nize cijene, flat?! Ma naravno...
     
  13. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    :smt041 :smt026 :smt006 :smt014
     
  14. Spider

    Spider Aktivista

    @crazy:T-com je i u deutche najskuplji...a mislio sam da ih hoce doci nekoliko tek bi onda dobili nesta tj konkurenciju.Ali sam se mozda lose izrazio,ma nije vazno :p


    Kad sve saberem i oduzmem za manje od 2 god(mozda i prije) i male pare trebali bi imati dobru konekciju,tako ja kontam...
     
  15. woland

    woland Aktivista

    evo i eronet uveo ovu uslugu...sve nesto kontam da se prebacim kod njih; ovaj bh telecom guli!
    je li se iko pokajao ko je presao sa bh telecoma na eronet? :p
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    jes moj haver! koristio eronet par mjeseci, i onda skontao da mu se NIKAKO ne isplati jer je 90% raje na BHMobile-u!

    Dodje skuplje, ako je i kod tebe takva situacija...
     
  17. woland

    woland Aktivista

    jeste. to je ono sto i mene najvise razbija kod eroneta...jedino da pokrenem zestoku kampanju protv bh telecoma kod svoje raje, pa da svi skupa predjemo na eronet i dobijemo jos neki popust za to! :p
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    i to je probao :D

    a a, ne ide ni to :D
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Nemoj na Eronet! Skupo! (Sestra je na Eronet i jos neki frendovi)...jest da je GPRS sad free...al kad ga pocnu naplacivat...puknut ce neku extra visoku cijenu...

    BHMobile je bolji...jeftinije ces proc...
     
  20. GV

    GV Komšija

    Na Eronetu i na Mobisu mi se još nije desilo da budem nedostupan, nema šuštanja ni u javnom saobračaju ni na ulici, signal petica, jedino mjesto gdje nema signala podrum u Robotu, Eronet uvijek pravi akcije dobiješ telefon i postpaid karticu za 100-150 KM (isti telefon košta izmađu 200-300 KM u prodavnici) ako si korisnik duže od godinu dana bila je akcija Nokia 3120 za 85 KM. BH telekom ništa ne daje a skuplji je od ostalih, Eronet sve poruke bez obzira kuda (loko ili inozemstvo) isto koštaju, pogledaj cjenovnik na http://www.eronet.com ili .ba. Ovo sve važi kada si na postpaidu, za ultra tip nemam informacija, Mobis prva minuta 0,50 KM dalje na sekunde, Eronet postpaid na sekunde. Što se tiče MMS i GPRS to ti je svagdje skupo i biti će u doglednoj budućnosti (narednih godina), za telefoniranje i SMS Eronet zakon!