Impulsno podizanje/spustanje prozora na Fordu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Benq, Sep 7, 2015.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Imam jedno pitanje ,nadam se da je na pravom mjestu.. Kupio sam Ford Focus 2004 1.8 TDCi Ghia , karavan , 5 vrata... zanima me da li je moguce "re-programirat" prozore , sva 4 imaju elektroniku , ali kad pritisnem tipku za otvaranje prozora moram ga rucno zaustavljat u zeljenoj poziciji , dali je moguce da se otvaraju impulsno tj kad pritisnem prekidac i kad pustim da on i ostane u toj poziciji ?
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Naravno da je moguce, mozda ako sastavis neki dobar mail fordu - bude neke fajde :D
     
  3. kio

    kio Komšija

  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    On već ima "one-touch" sistem na vozačevom dijelu, a kako sam ja shvatio, mislio je kako da pri spuštanju prozor ne ide do kraja, nego da ga otvori do željene pozicije. Zar ne bi trebalo da držiš dugme pri otvaranju, i onda samo da ga pustiš i prozor će stati :)

    Rješenje je da otkačiš akumulator, i onda ćeš izgubiti tu opciju sve dok ne programiraš ponovo.
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Kod mene je trenutno situacija takva da cim pritisnem tipku jednom , bilo da hocu zatvorit ili otvorit prozor on se bez zaustavljanja zatvori ili otvori , a ja bih ako je kako moguce da kad pritisnem tipku i kad je pustim da prozor ostane u toj poziciji.
     
  6. kio

    kio Komšija

    Morao bi ostati na nekoj poziciji. AKo pritisnes dole, i prozor krene dole, mozes li pritisnuti tipku gore da se zaustavi u datoj poziciji. Nesto mi je to malo glupo za Forda, :D
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Upravo tako ga i zaustavljam , kad hocu da ga otvorim , pritisnem dugme za otvaranje pa onda za zatvaranje da ga zaustavim. To je malo nezgodno ako hoces da otvoris samo cenat-dva , moras biti nindza :D
     
  8. kio

    kio Komšija

    Onda ne znam, meni je to prihvatljivo. Mislim da sam u Citroenu ili VW grupaciji primjetio da imaju kao dva polozaja. Prvi put kada pritisnes prozor ide koliko drzis, kada pritisnes drugi klik, ide automatski do kraja :)
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Meni licno to ne smeta , najvise zbog starog trazim tu opciju. Kod mene ima jedan polozaj pa cim pritisnes prozor ide do kraja.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa ne stisci do kraja ko sivonja :) pritisni samo malo. Osjetis da ima dva nivoa tipka. Prvi put da ide dokle hoces a drugi nivo je da ode do kraja...
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    E jbt eto bas cu probat ponovo , mada bih se mogao zaklet da ima samo jedan nivo :twisted:
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    A na kraju balade, ako nema dva nivoa (a mora imati, znaci sigurno) iskopcaj akumulator, sacekaj par minuta, i kad spojis prozori ce zaboraviti polozaje i nece se otvarati automatski dok ih ne reprogramiras... s time da ce ti i player traziti code, ako nemas pripazi :)
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    Raja , ne zamjerite , imam malo tezu ruku pa nisam imao osjecaja kad pritisnem tipku :D.

    @Qler , bio si u pravu , ima dva nivoa :D

    Hvala svima , ovdje moze lock :D
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne moze lock, prvo da svi lolcinu udare :D
     
  15. kio

    kio Komšija

    hahaha :D Dobro rece @Qler, a i ja sam spomenuo da ima dva klika, samo se nisam kvalitetno "odrazio" :p
     
  16. Benq

    Benq Komšija

    Hahahaha :smt005 , 'ajd izdrz'o sam ja i gore :smt003

    @kio , sljedeci put budi precizniji :D , i ovo sam maksuz otisao do auta da dokazem da nema dva klika , kad ono... :oops: :lol:
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Haj šta ima veze pilot pa pogriješi :D
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma kurbla zakon :smt003
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja neki dan nabrajam covjeku sta mi sve mondeo ima od opreme, a on onako odslusa sve pa ono poucno, sve to ne valja, samo vise da ti se pokvari, s sve ce se to pokvariti...

    A inace voza golf 4 troje vrata sa kurblama i kaze da je to zakon :)